Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekvállalás csak hogy...

Gyerekvállalás csak hogy legyen valakije. Ez így milyen?

Figyelt kérdés
A húgom nagyon magának való: barátai nincsenek, kb mindig otthon ül. A szüleink meghaltak mikor 13 ill. 17 éves volt, szóval úgy érzi nem tartozik sehova, kívül állónak érzi magát. (Nekem már van családom, ide bármikor jöhet de nem érzi itt jól magát). Azt mondja amikor lehetősége lesz rá és összejön valakivel, minél hamarabb gyerekeket akar, családot, hogy legyen neki is valakije.
2012. jan. 23. 15:09
 1/9 A kérdező kommentje:
Amúgy 23 éves lesz, és még nem volt soha barátja. Az ilyen hozzáállás miatt szerintem könnyen lehet hogy egyedül álló anyuka lesz majd...
2012. jan. 23. 15:10
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Az, hogy családot akar, természetes. Csak nehogy rosszul válasszon a nagy sietségben.
2012. jan. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Ez olyan, hogy nagyon egyedül van és fél a magánytól.


Ahelyett, hogy itt fikázod ki inkább segíts neki és légy mellette, ne csak úgy szóban, hogy gyere hozzánk ha van valami bajod, hanem lelkileg is legyél támasz neki.

2012. jan. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mert más nem azért akar gyereket, hogy egy család legyenek? Persze kell a türelem, hogy megtalálja a megfelelő partnert, ebben kéne finoman segítened neki.
2012. jan. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 tetris ***** válasza:
100%

A húgod kétségbeesett segélykiáltása ez, mert nagyon egyedül van. Szeretne szeretni valakit. Ha nincs férfi, akkor egy pici babát. Megértem,és sajnálom is nagyon. Borzasztóan magányos lehet.

Esetleg egy kiskutyát, vagy cicát vállalhatna addig, amíg a nagy ő betoppan az életébe. Egy kisállaton addig is levezethetné a szeretetigényét.

2012. jan. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Azt mondja amikor lehetősége lesz rá és összejön valakivel, minél hamarabb gyerekeket akar, családot, hogy legyen neki is valakije."


Azért hogy neki is legyen valakije. Tapasztalat hogy aki így áll hozzá a családalapításhoz az biztosan rossz szülő lesz és a házasság is tönkre fog menni pont azért mert nem szereti szerelemmel az illető férfit. Aztán ha tönkremegy a házasság akkor fognak majd a gyerek nyakán lógni csak hogy maradjon valakijük...

Az én szüleim is így csinálták és mai fejjel azt mondom bárcsak össze se jöttek volna soha!

2012. jan. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azzal nincs semmi baj, hogy családot akar. Csak ez egy picit kényszerlátás, amit ő csinál. Tehát ne a magánytól való félelem miatt akarjon családot, hanem meggyőződésből. De ha nagyon magának való, és nem nyit semerre, akkor hogy képzeli el a "férjvadászatot"? Nem olyan egyszerű ám az! Utána ég meg is kell tartani azt a pasit, az meg már végképp nem egyszerű.

Kívánom, hogy találja meg önmagát.


24/n

2012. jan. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Most én itt igazából nem értem, hogy a húgod úgy akar gyereket, hogy az apa nem kell neki, csak amíg megcsinálja? Mindezzel csak az a baj, hogy a húgod még nagyon fiatal és ha most bevállal egy gyereket úgy, hogy az apa nem kell, később gyerekkel nem biztos, hogy könnyen ki fog tudni alakítani párkapcsolatot, pedig lehet, hogy jön majd olyan, akivel el tudná képzelni az életét. Ha ennyire magányos, foglalkozz vele többet, ha nem tudsz, akkor jó ötlet egy kis háziállat, még ha nem is kutya, macska, mert ugye az nagyobb felelősség, de egy kis hörcsög vagy bármi.
2012. jan. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Teljesen érthető a hozzáállása. Ez egy természetes vágy, hogy tartozzon valakihez és hozzá is tartozzanak. Abban légy a segítségére, hogy rávezesd, nem kell elkapkodni semmit, találjon egy megfelelő partnert, akivel családot alapítana, mert sajnos az ilyen döntésekből szoktak aztán egyedül maradni a picivel. Addig tényleg jó megoldás egy kis háziállat, akit szeretgethet. És próbáld mondani neki, hogy menjen semleges helyekre ahol ismerkedhet, pl könyvtár, uszoda (nem diszkóra gondoltam. Ha nem jár sehova, nem is lesz senkije.
2012. jan. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!