Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben megtartanátok a...

Ilyen esetben megtartanátok a babát?

Figyelt kérdés
2.5 hónapja szakítottunk a párommal, de még szeretjük egymást, csak nem működött a kapcsolatunk. (Mellesleg nagyon fiatalok vagyunk 20 év). Ő már dolgozik, külföldön és csak időnként jön haza, általában én mentem ki hozzá, egyetem mellett. Szakítás után 1 hónappal jött haza és szeretkeztünk, aztán vissza ment. Jelzem, gyógyszert szedtem de nem jött meg, ezért csináltam egy tesztet ami pozitív lett. Csináltam egy másikat is, az is pozitív lett, aztán elmentem orvoshoz és megállapította, hogy terhes vagyok (ez tegnap történt). Most fogalmam sincs, hogy mit csináljak. A volt páromnak nem mertem elmondani, mert félek, hogy azt hinné csak így akarom vissza szerezni. Pedig erről szó sincs. Sokkolt a dolog és még igazán fel sem fogtam. Azt sem tudom, hogy milyen élet lenne ebből, hogy ő külföldön van és itthon. Úgy volt, hogy én is kimegyek de még ha ki is mennék, a segítsége nélkül nem tudnék meglenni, hiszen a pici mellett eleinte nem tudnék dolgozni. Nem akarom megölni a saját gyerekemet, sosem voltam híve az abortusznak de nem tudom mi lenne a legjobb megoldás. Még ha össze is jönnénk nem akarom, hogy a baba miatt akarja csak és nem akarok teher lenni. Félek a szüleitől is, ők is kint laknak és sosem helyeselték ezt a kapcsolatot. Az exem is velük él még és én is itthon lakom. Még anyukámnak sem mertem elmondani, senkinek sem. Nagyon ki vagyok borulva. Ti mit tennétek? Exem 19 én 20. De ha nem békülünk akkor kinek kellenék egy babával és kitől várhatnám el, hogy más gyerekét neveli? És az is kérdés, hogy hinnének e nekem (ő és a családja), hogy tényleg az övé. De én nem akarom megölni ezt a pici babát, mert ha már gyógyszer mellett megfogant biztos, hogy nagyon erős kis babuci lenne és ezek szerint nagyon meg akar születni. És furcsa, de máris szeretem. Mit tegyek? :(
2012. jan. 4. 01:17
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
17%

Megtartanám. Nem ölök embert, főleg nem a gyerekemet.


Aztán az, hogy veletek mi lesz, másodrangú. Első a pici gyerek. A pasi alakul magától.

2012. jan. 4. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
16%
Csatlakozom az előttem szólóhoz!
2012. jan. 4. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 A kérdező kommentje:
Én is erre hajlok. Akkor nem hozok rossz döntést, ugye?
2012. jan. 4. 01:38
 4/58 anonim ***** válasza:
87%

Beszélj anyukáddal és gondold át a dolgot. Ha megtartod a babát, akkor se gyere össze megint az exeddel. Nem véletlen szakítottatok, fiatal vagy még, hogy tönkretedd az életed.

Ha úgy érzed, hogy lelkileg elég erős vagy ahhoz, hogy egyedülálló anyaként felneveld a babát, és a jövedelmed is elég kettőtöknek, akkor tartsd meg. Ellenkező esetben azért gondolkozz el az abortuszon. Én is ellenzem, de egyáltalán nem biztos, hogy jó egy olyan gyereknek, aki eleve csonka családba születik.

2012. jan. 4. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
60%

Jabiza! Ha anyagi akadálya nincs akkor én is megtartanám.

Persze egy 19 éves fiú nem tudom mennyire lenne érett apának de te ismered őt.

Egyébként meg a társ miatt ne aggódj. Rengetegen vannak akik nem a saját gyereküket nevelik. Elég ha itt szétnézel hányan problémáznak mostohákról, stb.

Ettől még lehet jó életed.

Nem mondom, hogy nem lesz nehéz de a babád biztos több örömet fog okozni mint hinnéd.

Mellesleg ebben a buliban ketten vagytok benne neki is joga van tudni róla akármilyenek a szülei.

Talán először alaposan felhúzzák magukat azon, hogy a fiúknak összejött de a végén szerintem imádni fogják a kis unokát.

Egyet tehetsz: őszintén és nyugodtan elmondod neki, hogy mi történt, nem ezt akartad, szedted a gyógyszert de most már megtörtént. Nem akarsz a nyakára akaszkodni de joga van tudni. Ha vállalja akkor vállalja ha nem akkor nem.

Persze az is egy dolog hogy az egyetemet hogyan fogod megoldani talán halasztással talán a szüleid ha tudnak segítenek.

Egy idő után muszáj elmondani mert látszódni fog. Nem te vagy az első aki így járt nem tudom milyenek a szüleid de nem lehet, hogy azért egy kicsit ők is örülni fognak a babának?

Mondd el az a legegyszerűbb, túl leszel rajta, ne tologasd a problémáid. Lehet, hogy ők is jó tanáccsal szolgálhatnak, és melléd állnak. Meglátod megkönnyebbülsz ha túl leszel rajta.

Sok sikert.

2012. jan. 4. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem ha ennyire ellene vagy az abortusznak, akkor add örökbe, de nem hiszem, hogy 20 évesen erre kéne feltenned az életed..
2012. jan. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
74%
Tartsd meg szerintem is. Én 20 éves voltam a kicsim születésénél, és nem bántam meg egy pillanatát sem, ennek már 5 éve.
2012. jan. 4. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, elgondolkodtatóak. Örökbe nem szeretném adni, nem akarok úgy élni egy életen át, hogy ne tudjam szomjas-e, éhes-e, fáj-e neki vmi stb. Az én szüleim, főként Anyu biztosan meg fogják érteni és az exem anyukájában is bízok. Habár nem szeretnek engem, ő sztem elfogadja. Az apukája biztos, hogy őrjöngeni fog, már így is szívből gyűlöl (fogalmam sincs mit ártottam neki). Exem szerintem ki fog akadni, de szinte biztos vagyok benne, hogy támogatna. Nem tudom, régebben mikor beszélgettünk ilyenekről azt mta, h mellettem lenne ha baj lenne (mondjuk akkor még 1ütt voltunk).
2012. jan. 4. 01:52
 9/58 anonim ***** válasza:
69%
Azért a végső döntés előtt beszélj mindenkivel. Sajnos ebben a helyzetben egyáltalán nem egyértelmű a dolog, no meg - ne haragudj - egy 19 éves gyerek ígéretei, azok úgy el tudnak szállni, mint a huzat, amikor rádöbben, hogy neki az, hogy vállalja a gyereket, egy életre szóló kötelezettség és iszonyatos mennyiségű pénz. Elég sok ilyet láttam, a lány meg csak lesett utána, hogy mi történt. Ezek pofonok az élettől, amivel nincs semmi gond, de nem kéne elsőre ekkora pofont kapnod esetleg...
2012. jan. 4. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 A kérdező kommentje:
Köszönöm a privát üzeneteket is. :) Egyébként yadine mellett lettem terhes.
2012. jan. 4. 02:13
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!