Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magyarországon mennyire alap...

Bzsmama kérdése:

Magyarországon mennyire alap helyzet, hogy az anyának ítélik a gyermek teljes felügyeleti jogát? Mi kell ahhoz, hogy elvegyék az apátol teljesen a felügyeleti jogot?

Figyelt kérdés
2012. jan. 23. 16:44
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

2/10-re a válsz.

Tisztelettel!


Nem én vagyok az anyuka. Nagymama vagyok. Az én fiamtól vették el a gyermek teljes jogu felügyeletét.

Nem dohányzik, Nem iszik, Nem drogozik. Amerikában él, és ott dolgozik.Semmibe nincs beleszólása, még azt se tudja , mikor hova megy nyaralni a gyermek. Milyen iskolába iratja, milyen nyelvet tanuljon!Semmihez, csak az anya jóindúlata, ha megenged valamit.Szabályozva van a telefonon való értekezés, egy héten 2 szer.

üdv

bzsmama

2012. jan. 24. 18:05
 12/16 anonim ***** válasza:

Amerikából a fiad, hogyan szeretné a felügyeleti jogot gyakorolni? Nem értem. Még a láthatást sem tudja teljesíteni ezek szerint. Vagy, kéthetente hazarepül?

A felügyeleti jog az vagy itt van vagy ott! Nem lehet két helyen! Ezt minden válásnál és gyermekelhelyezési pernél eldöntik! Nem értem, mi a problémája a fiadnak?

2012. jan. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Hát igen, ha Amerikában van a fiad, akkor nem is gyakorolhatja a felügyeleti jogot.

Egyébként nálunk ez a felügyeleti jog kérdés úgy volt, hogy bementünk a gyámhatóságra és írtak egy jegyzőkönyvet arról, hogy apuka minden felügyeleti jogról lemond, és mindenben én dönthetek.

Az megint más kérdés, hogy a gyermeket kinek ítélik. Mert attól, hogy a gyerek az egyik szülőnél van elhelyezve, attól még a másik szülő is élhet a felügyeleti jogával. Na nekünk ezért kellett a jegyzőkönyv!

2012. febr. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 JogfosztottApakHangj válasza:

Amerikabol, az Antarktiszrol vagy a holdrol is az edesapja vagyok, akkor is ha a birosag ok nelkul megszuntette a felugyeleti jogomat! Igenis jogom van beleszolni hogy milyen iskolaba jarjon, tanuljon-e angolul, jarjon-e karatezni, es hogy lekapcsoljak-e a lelegezteto geprol ha az orvos mar lemondana rola! Szeretem, torodok vele, es anyagilag is tamogatom. Se isten, se ember, se birosag nem szakithatja szet ezt a kapcsot koztunk!

2012-ot irunk, az internet es a telekommunikacio kora! Had ne reszletezzem. Ennel szazszor jobb kifogassal kellene eloallnia annak aki meg akarja magyarazni hogy a szulo-gyermek fizikai tavolsaga egyenlo a szulo felugyeleti jogfosztasanak helyessegevel!

2012. febr. 20. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok. Sajnos az én gyermekem apja nem így gondolkodik, ahogy Te! Pedig ő itt él az országban, és kijelentette, hogy nem érdekli a kislánya, mert van neki másik.
2012. febr. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 JogfosztottApakHangj válasza:
100%

Szegyenletes hogy igy gondolkodik egy apa!

Vajon hogyan jutott ide a tarsadalom hogy ilyen problemakkal kell szembesulni Magyarorszagon? Az altalanos iskolaban kellene elkezdeni az alapfogalmakat helyretenni. Kornyezetismeret van, de a szukebb kornyezet, legfontosabb tarsadalmi egyseg a csalad, szuloi szerepek es a parkapcsolati kihivasok tanitasa hol marad?

2012. febr. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!