Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a megoldás egy...

Szerintetek mi a megoldás egy ilyen szörnyű szituációban?

Figyelt kérdés
Csak azt írom ami fontos hogy megértsétek a helyzetet. 27 éves f vagyok. Elég rossz a családi légköröm, a midennpokat a gyűlölet és a megalázás teszi ki (szülőkkel). volt egy lakásunk és egy családi házunk is, hogy ha összekerülök párommal, akkor külön el tudjuk kezdeni az életet. A pénzügyi nehézségek miatt azonban kész tények elé lettem állítva, hogy eladták a lakást a kedves szülők, maradt a családi ház ahol együtt élünk. Párommal már jegyben járunk és a szülők rgaszkodnak hozzá, hogy ott éljünk velük. Ez abban merül ki, hogy azzal zsarolnak, ha elmerünk menni, akkor minden vagyonunktól megfosztanak, kitagadnak az örökségekből, és megkeserítik az életünket. én nem rég óta dolgozom, nem is keresek sokat...párom nem tudott elhelyezkedni még. teljesen kivagyunk szolgáltatva...én súlyos depressziós vagyok, abba lettem ilyen ahogy viselkednek. mert hőzöngenek, nap mint nap megaláznak hogy szar kenyérzabálók vagyunk...meg hogy minek préselt ki a testéből...bárcsak meg sem szült volna...mellette meg zsarolnak h mindenből kiforgatnak amink van ha elmerünk menni, mert mellette meg betegek és kell a segítsége ennek a 2 szar embernek (én és párom). elegem van a mindennapos sírógörcsökből, hogy testileg lelkileg egy roncs lettem. ki volt ilyen helyzetben? egy fizuból nem tudunk ketten a költségeink mellett albiba megélni...
2012. jan. 23. 15:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Szegény! Nagyon rossz volt még olvasni is. írtad, hogy anyagilag nem tudjátok magatoknak az albérletet megengedni, de én a helyetekben akkor is megpróbálnék találni valamit bérelni, még ha egy kis lyuk is! A szabadság/szabadságotok mindennél fontosabb. A szülökkel való együttélés rengeteg feszültséget tud teremteni, még akkor is, ha különben jó a kapcsolat. De ahogy olvastam, nálatok ez még rosszabb.

El onnan, ha belegebdtek, akkor is! Dolgozni, pénzt keresni és függetlenedni. Erre más gyógyszer nincs. Szerintem..

2012. jan. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%
Akkor tűrnöd kell, ugyanis ki vagy szolgáltatva 27 évesen. Eddig is így volt. Azért már elég öreg vagy az önálló élethez és tényleg rajtuk élősködtök. Mi a végzettségetek, hogy nem tudtok rendesen elhelyezkedni?
2012. jan. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

27 évesen, pedig meg kell próbálni!!!

persze ha szeretnél élni szabadon, ne akard örökölni a házat, érezzék h nincs rá szükséged és kis idő múlva más lesz a felállás

2012. jan. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nem élősködünk senkin, mindent a saját pénzből teszünk, ezt a kenyérzabáló dumát csak azért mondja mert régebben ugye főzött nekünk. amúgy mindketten diplomások vagyunk. és ha hiszed ha nem egy éve nem tud rendes munkát találni, még felmosónőnek se veszik fel. gyári munkát is próbált, arra se, mert nincs gyakorlata a 8 áltis gyári munkában.
2012. jan. 23. 16:04
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Annyira ellentmondásos, ahogy a szülők viselkednek:

2 szar kenyérzabáló <---> nem költözhettek el tőlük


Köszönjük Magyarország, hogy két tanult diplomás fiatal arra se képes, hogy önálló életet kezdjenek.

Vajon miért csökken a népesség? Vajon miért...


Figyelj barátom, próbáljatok külföldön elhelyezkedni!

2012. jan. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
az ellentmondás egyszerű. kell a fizikai segítség, csináld meg ezt, csináld meg azt, de még ígyis én vagyok a szar. például azért is én vagyok a semmirekellő, hogy a délelőtt nem segítek nekik. nem tudom felfogják e hogy 7:30 tól 16:30 ig dolgozom. ezért félnek hogy ha lelépünk, akkor nagy bajban lesznek, nem lesz csicska. ezért vetették már be ezt a manővert hogy a jeggyűrűnket elvihetjük a házból, minden más marad. gyakorlatilag 0 ft-ból mehetnénk utcára...ez itt a dilemma. én csak a kedvesemet féltem, kilátástalan vagyok
2012. jan. 23. 16:22
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Én - más okokból - szintén semmi nélkül kezdtem az önálló életem. Még párom sem volt.

Ha nagyon nem lehet megoldani az albérletet, akkor béreljetek egyetemistákkal együtt. Ha sehogy nem boldogultok, akkor esetleg megpróbálhatjátok külföldön, bár ahhoz kell a nyelvtudás.


Milyen diplomátok van, amivel egy pénztárba se veszik fel párodat?

2012. jan. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
azzal fenyegetnek titeket, hogy nem fogtok tőlük örökölni semmit??? na és akkor ugyan mi van?!? gondolkozz már, ember, mit kaptok ti tőlük, ami annyira jó, hogy ebbe mész tönkre? 27 évesen már rég a saját lábadra állhattál volna. két fiatal felnőtt ezt nyugodtan megteheti. persze jó az, ha a kezdésben segítenek a szülők, de ketten is megy az, csak akarni kell.
2012. jan. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%

Amúgy olyan nincs, hogy nem örökölsz. Ha te vagy az egyetlen gyerek, ki örökölne? Már nem lehet kizárni a gyereket az örökségből végrendelettel sem. Onnan tudom, hogy mostohaanyám bepróbálkozott :-(


Esetleg azt tehetik, hogy valamilyen alapítványnak adományozzák, ez esetben nem támadhatod meg a végrendeletet :-( Ki kéne deríteni, van-e egyáltalán végrendeletük, mert szerintem csak üres fenyegetőzés az egész.


A legtöbb 27 éves ma sajnos semmi támogatást nem kap a cssaládjától, mégis boldogulnak. Csak akarni kell, hajrá!

2012. jan. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
59%

Kedves kérdező!

Ezt a sok marhaságot a betegséged mondatja veled. Egyszerűen nem érzek olyan szorultságot, a leveledben, mint amiről itt írsz. Nincsen ennivalótok? Kicsi a ház? Az pedig mindennapos, hogy ahol az ember lakik, ott tenni is kell valamit. Jut eszembe: a családi ház, vagy a lakás a tied volt? Vagy azt gondoltad, az neked jár?

2012. jan. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!