Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ebben a helyzetben?...

Mit tegyek ebben a helyzetben? Tényleg nincs más megoldás, csak a külföldi munka?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, 3 éve vagyok együtt a párommal. 1,5 éve egy önkormányzati lakásban lakunk Budapesten. Édesanyám nevén van a lakás, de csak mi ketten lakunk itt. 6. emeleti panellakás, de egy pénznyelő. A fűtés minimum 30-40e ft, nyáron a készenléti fűtés 15-20e ft. A bérleti díj olcsó, 20e ft, de minden más közüzemi számla hatalmas összegű. Nem pazarlunk, és már kérdezgettük a szomszédokat, náluk közel sem ennyi a rezsi. Nincsen olyan hónap, hogy 90-100e ft alatt megúsznánk. És ez csak a lakás, tv, internet, telefon, kaja, és egyéb dolgok nincsenek benne. Van egy hitelünk is, szerencsére ismerőstől. (300e ft) De azt is muszáj havonta törleszteni. Mindketten sokat dolgozunk, de a hónap végére ha mindent befizetünk, akkor nem marad pénz másra. Nagyon elvagyok keseredve, hogy így kell elkezdenünk az életünket, pedig mi még szerencsések is vagyunk, hogy egyáltalán van egy külön kis lakás, és eltudtunk költözni otthonról.

Felvetődött az az ötlet, hogy eladhatjuk a bérleti jogot, de azt is csak úgy, hogy az önkormányzat beleegyezik az új tulajba, és már lefoglaltunk egy másik lakást/házat. Amennyiért eltudnánk adni, annyiért nem kapunk semmit, és félek hitelt felvenni, főleg, hogy minimum 3-4-5 milliót kéne, ahhoz hogy 7-8 millióért tudjunk venni egy lakást. Nem is kapnánk ekkora összegű hitelt. Nyelvet sajnos nem beszélek, de egyre inkább úgy látom, nincs más megoldás, csak a külföldi munka. De hová, hogyan, ahhoz is kell egy tőke, a nyelvtanulás sincsen ingyen.


Mit lehet tenni ilyen helyzetben? Amíg látok egy kis reményt, nem szeretnék hazaköltözni.


2012. jan. 24. 18:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nyelvtanulás szempontjából tudok ajánlani egy céget,de kell hozzá kezdőtőke és nem árt,ha azért egy kis alap angolt beszélsz: www.jobteam.dk Dániában van,dán nyelviskola külföldieknek,ingyenes lakhatást kapsz és havi 10000 Dkk-t,ez olyan 380 ezer ft átszámitva...ez egy állásközvetitő cég,de kapja a támogatást az államtól erre a nyelvtanfolyamra..
2012. jan. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. jan. 31. 20:22
 13/13 anonim ***** válasza:

Én dolgoztam kint.

Elém tették a német vagy angol nyelvű okiratot (munkaszerződés) azzal, hogy valamelyiket töltsem ki.

Mindkettőt kitöltöttem, (amit angolul nem értettem azt a németben értettem és viszont!) és felvettek, persze szakmai gyakorlati próbán keresztül kellett esnem, miközben beszéltettek. Amikor meguntam átváltottam oroszra :)

Azóta a francia alap sem akkora bukfenc.

2013. jan. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!