Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van itt olyan elvált apuka,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan elvált apuka, aki nem tartja a kapcsolatot a régi házasságából származó gyermekeivel?

Figyelt kérdés

Esetleg úgy, hogy időközben született új kapcsolatból új gyermeke, akivel tényleg apaként viselkedik?

Nem vitát akarok szítani, csak elgondolkodtat, hogy mit érez ilyenkor egy férfi, miért hallani annyi ilyen esetet...

Mindig a volt feleséget hibáztatjátok, ha megromlik a gyereketekkel a kapcsolat? Vagy egyszerűen csak eltávolodtok? Vagy ez bosszú, aminek sajnos szegény gyerekek isszák meg a levét?

Nem szeretnék elítélni senkit, pusztán érdekel a véleményetek, mert én azt gondolom, hogy minden körülmények között a gyerek érdeke kellene, hogy az első helyen álljon.


2010. ápr. 12. 08:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
62%

Szia!


Nem vagyok ilyen szituba, de talán kétféle oka lehet ha egy apa nem tartja az előző kapcsolatából származó gyerekével a kapcsolatot:

1. Túl fiatal volt még, majdnem hogy eltitkolták a terhességet, közben a kapcsolat megromlott, és hát igen angolosan lelépett...

2. Anyuka bosszút áll úgy, hogy az apa ellen neveli a gyereket.


Illetve az is lehet egyszerűen, hogy az "apát" 1xűen nem érdekli a gyereke, a volt családja ; új életet kezd valakivel és az anya jobbnak látja ha nem okoz fájdalmat a gyereknek.

2010. ápr. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Én ebbe a szituba vagyok,és nő vagyok!Szóval az exem csak a lányunkra kiváncsi,mivel az ex anyós hetente 3szor is elviszi,és vele játszhat!A kisebbikre,aki még csak 3 hós nem kiváncsi!1szer kérte h hadd nézze meg!Ezzel nem a férfiakat akarom szidni vagy ilyesmi,de az én exem speciel az új kapcsolata miatt tojik a fiára,a lányával sem foglalkozna,ha nem vinnék a helyébe!
2010. ápr. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%
Bocs, hogy nem válaszolok, de erre én is kíváncsi lennék, én vagyok a gyerek.
2010. ápr. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Utolsó,gondolom te már vagy olyan nagy,h rákérdezz az apukádnál!Hát tegyél így!Ha meg anuyd tilt tőle,akkor állj elé és kérdezd meg!A kérdező gondolom nem nagy gyerek miatt kérdezi,mert tőlük akár személyesen is meg lehet kérdezni,ha nem kicsikről van még szó!

ha tévedtem bocsika....

2010. ápr. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Én elvált feleség vagyok. ( nem miattam váltunk el...) Az apuci eleinte elvitte a lányunkat, rendszeresen meglátogatta, foglalkozott vele. Később lett új családja, már két gyerekkel. Azóta a közös lányunk teljesen kiesett az életéből. Nem én tiltottam, sőt könyörögtem, hogy legalább néha hívja fel, beszélgessen vele, ha már nem viszi el. A lányunk már 16 éves. Többször is megkérdezte apuját, hogy mi van. A válasz: majd beszélünk, majd kereslek, de sok dolgom van. Ez kb 4 éve van így. Pedig a lányom imádta az apját. Szóval nem mindig a volt feleség vagy a gyerek a hibás!!!!
2010. ápr. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

engem is érdekelne.

nem keresett soha, 14 évesen én kerestem meg. Új család, gyerekek,az új felesége tök rendes, rendesebb, mint anyám.

De utána sem tartotta a kapcsolatot.

18 évesen újra felkerestem. Nem ismert meg.

no komment.

2010. ápr. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Második feleség vagyok. A férjem rendszeresen tartja a kapcsolatot az előző házasságból való gyerekeivel. Közös gyerek is van, imádják egymást a féltesókkal. Nincs kivételezés, egyformán kapnak mindannyian. A férjemet nem is lehetne eltiltani egyik gyerekétől sem, még ha akarnánk sem. Nincs vita, nincs fúrkálódás az ex és én nem bántjuk egymást, a gyerekek előtt nem teszünk egymásra megjegyzést. Az én szüleimtől a párom gyerekei ugyanúgy kapnak ajándékot szülinapra, névnapra, karácsonyra stb..., mint a saját unoka.
2010. ápr. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, az utolsónak üzenem, hogy példaértékű, ahogyan ti éltek!

Én nem vagyok közvetlenül érintett, a párom van ilyen helyzetben. 21 éves, 12 éves korában váltak el a szülei. Nem igazán érdeklődik már az apukája iránta, nagy ritkán beszélnek telefonon. Elmondása szerint nagyon jó apukája volt, az édesanyjával voltak gondok, nagyon csúnyán váltak, teljesen kisemmizte az apukáját, és ellene is hangolta. Mostanában már a párom felfogja így felnőtt fejjel, hogy az anyukája nagyon nagyban hibás volt abban, hogy az apjával így alakult a kapcsolat. Én próbálom vigasztalni, és - bár nem éltem sosem meg ilyen helyzetet - azt is mondom neki, hogy éveket szerintem úgysem lehet visszahozni...

Csak egyszerűen érdekelt, hogy ki hogy vélekedik erről a kérdésről.

Persze nem állítom, hogy mindig az anya a hibás, szó sincs erről! De a barátom esetében inkább ez volt a döntő. És nem bánom, hogy azok is írnak, akik mint gyerek élik meg ezt a szituációt, hátha könnyebben segíthetek a páromnak, ha tudom, mit érez.

2010. ápr. 12. 10:23
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

09:54-es vagyok. Azért írtam le a mi helyzetünket, hogy lássák mások is, hogy lehet ezt így is. Nálam nem elfogadott semmilyen indok arra, hogy egy apa nem tartja a kapcsolatot a gyerekével. Próbálna meg engem vki elmarni, vagy eltiltani a gyerekemtől. Bulldózerrel mennék be a házába (nem szószerint). A legtöbb esetben az a baj, hogy az apa várja el a gyerektől, hogy keresse meg.

Ez valami hülye felnőtt büszkeség.

2010. ápr. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Hát..... Mi a 6 éves kislánykámmal most nyáron szembesültünk az apa családból való kiválásával.Az a szép, hogy volt neki másik két kislánya , akik már nagyok 18 és 20 évesek most. Anno pont az fogott meg benne, hogy annyira ragaszkodott a lányaihoz. Később ez a ragszkodás már "csak" rám vonatkozott, illetve úgy nézet ki, hogy mindent be kellett vállaljak amit a gyerekek kitaláltak (ennek ellenére nem bírtak) . A közös gyerekünkre ezek a nagylányok a mai napig féltékenyek. Mivel egy új kapcsolatba lépett az exem, ahol van egy kb. 15 év körüli kislány pont azt nem értem ,hogy a mi lányunk miért nem fontos számára legalább annyira mint anno a másik kettő? Bármit megadnék, hogy ne kelljen ennyit nélkülöznie a személyét az én lánykámnak, de az új hölgy az orránál fogva vezeti és a heti többszöri láthatásokból nagyon hamar heti egyszeri mára pedig kéthetente egyszeri láthatás lett. Ráadásul nem hajlandó jogilag rendezni az ügyet, nekem pedig azt mondták, hogy amíg ki nem nyomozom a címét nem tudnak mit kezdeni a beadványommal a bíróságon. (mert persze nem adja meg én pedig addig nem adom a gyereket több napra--sztem helyesne) Ebből én azt szűrtem le, hogy nem érdekli már a gyereke sem. A szívem megszakad! A saját fájdalmam mellett még a kislánykámét is viselem és próbálom Őt megkímélni a csalódásoktól de tehetetlen vagyok. Ha két hetente kegyesen el is viszi a gyermeket, akkor a másik két gyerekét is meghívja és ráadásul már a gyerekért is az új nővel állít be. Gyakorlatilag egyetlen perc sem jut csak a kicsinek, mindenen osztoznia kell ami apa. Pedig eddigi életét úgy élte, hogy éjjel-nappal anya is volt és apa is volt és Ő volt a család közepe, szíve, lelke, bája. :(:(:(:(: Önző, egoista hozzáállás megtámogatva egy féltékeny és arrogáns nő bújtogatásával.
2010. ápr. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!