Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki örökbefogad gyereket...

Ha valaki örökbefogad gyereket, azt az állam támogatja?

Figyelt kérdés
Nemrég hallottam az egyik ismerősömtől, hogy az ő falujukban van egy házaspár, akiknek van 2 saját gyerekük, de azmellett még 4 örökbefogadott. Azt is elmondta, hogy az állam fizeti a gyerekek után egy bizonyos összeget. Én azt hittem, hogy ha valaki adoptál egy gyereket, akkor az már az ő felelőssége.

2012. jan. 27. 09:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem csak akkor fizet, ha állami gondozottat fogad örökbe. Régebben hallottam ilyenről, ha nagyobb gyereket fogad 6-10 évest, akkor több pénzt is kaphat, mert mindenki babát vagy kisgyereket akar fogadni.
2012. jan. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha örökbe fogadja,akkor nem fizet az állam semmit. Ha csak neveli őket,akkor igen.
2012. jan. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Rossz az infód. Ismerősödék nem örökbe fogadták őket, hanem nevelőszülőként nevelik őket. Ha valaki örökbe fogad, akkor úgy van, ahogy te gondolod, onnantól kezdve csak családi pótlék jár, a gyerek a nevére kerül, úgymond saját gyerek lesz. Mivel kevés az örökbe fogadható baba, így éveket kell rá várni, és elsősorban gyermektelen párok fogadnak általában örökbe. Viszont vannak a nevelőszülők, akik a gyerekotthon helyett a saját otthonukban nevelik a gyerekeket. Szinte minden esetben többet, a hivatásos nevelőszülőkre jellemző a több nevelt gyerek. Mivel nekik ez a foglalkozásuk, így pénzt kapnak érte. A gyerekeket csak addig nevelik, amíg nem rendeződik a gyerekek helyzete, pl. visszatérnek sz eredeti családjukba, vagy visszakerülnek a nevelőotthonba. Eseteleg 18 évesek nem lesznek. A gyerekek neve nem változik, sosem lesznek "saját" gyerekek, és ez a helyzet a nevelőszülőknél ideiglenes.
2012. jan. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
46%

Ez a brazil gépsor bevett szokása...

beadják a saját gyerekeiket állami gondozásba,majd kiveszik.és kapnak értük nagyon sok pénzt...

2012. jan. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%

Ez egy városi legenda, utolsó... Ha a saját gyerekét valaki állami gondozásba adja, azt nevelt gyerekként onnan ugyan ki nem veheti. Családbafogadással vehetné ki közeli rokon-ezért nem jár a családipótlékon kívül semmi juttatás.

Örökbefogadás esetén szintén csak családipótlék.

Hivatásos nevelőszülőként gyermekenként 60e körüli összeg, amit a gyerekre kell fordítani-ezt ellenőrzik a hatóságok

2012. jan. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%

pontosan, ha a sajátját adja be, akkor onnan ő önkényesen ki nem veheti...


amúgy nem örökbefogadta, hanem nevelésbe vette, ez után tényleg fizet az állam, kb. 30E Ft-ot/gyerek

2012. jan. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Így mostmár érthetőbb. :)
2012. jan. 27. 10:28
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
egyik ismerosom szulei csinaljak (nem ciganyok) hogy kihoznak az intezetbol nevelni gyerekeket, (nem orokbefogadni!) es szep kis osszeget kapnak na meg minden tamogatast. nagyon jo uzletnek bizonyul ez,az o szulei is csak nyereszkedesbol csinaljak ami eleg gusztustalan szerintem.
2012. jan. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
5-os valaszolo! nem legenda ezt csinaljak, persze nem ok veszik ki az intezetbola beadott gyerekeiket hanem valami sogor koma, de lenyegtelen mert egy helyre megy vissza a penz....
2012. jan. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
18%
Hidd már el, hogy max családbafogadásról lehet szó, az pedig nem jár semmi haszonnal-a családipótlék az egyetlen, ami jár olyankor, semmi más támogatás
2012. jan. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!