Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudom elintézni, hogy az...

Hogy tudom elintézni, hogy az Állam fizessen?

Figyelt kérdés
2évet töltötte a kisfiam és tavaly júniusba a Bírónak a volt párom azt ígérte minden hónapba fizeti a gyerektartást ami 10.000 Ft!Papír is van rola!Már 2hónapja eltűnt nem is érdeklődik a gyerek után,de még a pénzt se küldi!Át lehet adni ezt az ügyet vagy lehet kérni,hogy az Állam fizessen gyerektartást!Gyesen és családi pótlékon élünk meg!Ő eljár bulizgatni dolgozni nem dolgozik teng leng egész nap!Ennyit tudok rola!Ha valaki tud segíteni annak nagyon megköszönném!
2011. jún. 5. 08:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Újra bíróságra kell vinni az ügyet, először meg kell próbálni behajtatni az apán a tartásdíjat. Az állam által való megelőlegezést csak akkor kérheted ha van arról bírósági végzésed, hogy az apának sem letiltható jövedelme, sem lefoglalható vagyontárgya nincs.
2011. jún. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A szüleivel él és semmi jövedelme nincs mert lusta elmenni dolgozni is!Heti 2x jár suliba még,de melozni nem tud elmenni!Meg arrol sem tudok,hogy neki külön dolgai lennének amit le tudnának foglalni!
2011. jún. 5. 08:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Ó hagyjad. Nálunk 40ezer lett megítélve...szerinted? Egy darabig kaptuk aztán még birói felszólításra sem.
2011. jún. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Nem az államé a gyerek, ne várj tőlük ilyet. És ha nincs jövedelme, akkor nem hiszem, hogy bármit is fogsz kapni.
2011. jún. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%

istenem de fontos az a 10 ezer forint...

jelensd fel...

2011. jún. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen van akinek az is sok pénz. Nem véletlenül írta feliáltó jellel. -.-
2011. jún. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
12:04....először írni kellene megtanulni;) a másik igen van akinek az is sokat jelent!Ha valaki ennyire bunkó egy ilyen közösségi oldalon annak helye nem sok van itt szerintem!
2011. jún. 5. 16:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Voltam hasonló cipőben. Menj be a gyámhivatalhoz, és ott pontosabban elmondják. Amire te gondolsz, az a megelőlegezett gyerektartás. 3 évre ítélik meg. Ezt az államtól kapod, ők majd az apán hajtják be. Gyámhivatalnál érdeklődj! Apukát pedig feljelentik gyerektartás fizetésének elmulasztása miatt, szóval majd a rendőrök be fognak hívni téged, erre is készülj fel (hiszen nem tett eleget egy bírósági döntésnek). És ha jóül tudom, akkor egyszer 3 évvel meghosszabítható.

2011. jún. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!