Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt a nagynéném és nem...

Meghalt a nagynéném és nem tudom hogy mit tegyek. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Most jöttem le Szegedre a temetésére de már a vonatállomáson mjdnem elsírtam magam mert eddig mindig kijött elém.Mikor meg bementem a házba akkor is sz.rul esett hogy nem vart ránk. a régi szobájába be se merek menni, ott halt meg.Mióta megszülettem mindig elvitt engem bábszínházba meg játszott velem, mikor anyám kiment angliába én 5 évig éltem vele. Az utolsóját odaadta mindig mindenkinek és tényleg egy nagyon segítőkész,nagyszerű ember volt akit mindenki szeretett. Nagyon erősen vallásos volt, egyszer nem mondta hogy szia vagy akkor pá.Csak annyit hogy isten áldjon. Mintha az anyám lett vna.Hetente elment templomba és rendszeresen imádkozott, erre meg a "jó isten" elveszi...akkor mostantól nekem nincs semmilyen hitem, én ezt a vallást ezek után nem vagyok hajlandó követni! Nem tudom most mit gondoljak..elmenjek pszihológushoz? Mit tegyek most?
2012. jan. 27. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Őszinte részvétem és együttérzésem!


A Jóistennek szüksége volt rá odafent, erre gondolj. :,)


Egyébként korai lenne pszichológushoz fordulni, nincs neked semmi bajod, csak gyászolsz. Méghozzá tökéletesen normálisan...

Egyébként botorság azt hinni, hogy bármilyen vallás megment bárkit attól, hogy a fizikai teste meghaljon. Mindig is tudtad, hogy meg fog halni ő is, te is, mindenki. Tedd félre a dühöt és haragot, meg a hitbéli kérdéseket. Szerinted neki hogy esne, ha azt látná, hogy megtagadod a hitet, amit ő (is) tanított neked?!

2012. jan. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
59 éves volt, még csak az unokáit sem élte meg. tudtam hogy egyszer mindenki meghal körülöttem, de ilyen gyorsan? 15 vagyok, a fia(unokatesóm) meg 27. K.rvára élhetett vna még! Ez nem fer!
2012. jan. 27. 15:41
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

Őszinte részvétem!


Elmenni pszichológushoz nem kell,ez ilyenkor normális,hiszen a szívedben vannak azok a régi szép emlékek.Arra gondolj,hogy jó helyen van,az angyalok közt,fentről vigyáz Rád,és benned örökké él a szívedben,hiszen szeretted!

2012. jan. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ajsa ***** válasza:
Normális, hogy dühös vagy. És egyet értek veled. Nem valószínű, hogy el fog múlni a düh az egyház irányába. Én annyi voltam mint most te amikor apukám (39) és a kisöcsém (10) meghaltak autóbalesetben. Akkor jöttem rá hogy az egyház hülyét csinál az emberekből. Isten nem fog segíteni, és isten nem jó. Ha Isten a saját képére teremtett minket, akkor miért nem csak jó, csupa szív szeretet emberek vannak? Az öcsém is és apás is vallásosak voltak. Aztán mire mentek vele? Aztán 16 voltam amikor a karomban halt meg a barátom, autóbaleset volt és a bátyám volt a hibás. Na akkor elvesztettem minden hitem. Isten engem miért büntet? Aztán kirúgtak az iskolámból mert példát statuáltak velem. Gergő oda járt, mind tudták min megyek keresztül. És a pap (igazgatóhelyettes) anyám arcába hazudott, hogy látott engem füves cigit tekerni a kocsmában. SOHA NEM TEKERTEM CIGIT! Semmilyent. Ennyit az egyházról. Légy dühös... tombolj, aztán sírj. De soha ne hagyd el magad. Vannak akiknek szüksége van rád. A családod és a gyerekeid. Mert lesznek. És tudom most nem hiszed, de megtanulsz majd együtt élni ezzel a hiánnyal, sőt még az emlékeken is tudsz majd mosolyogni... De ez még nagyon sok idő. Bocs a sok dumáért...
2012. febr. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!