Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez így helyes? Így működik...

Ez így helyes? Így működik egy házastársi közösség? Házasságban mindent meg kell beszélni vagy működhet enélkül is?

Figyelt kérdés
Helyzet: férj, feleség, egy közös gyerek (pici baba). A feleség mindenével beszáll az életbe, a férj a fizetésének x %-ával, a megmaradó részt maszek munkájához szükséges gépekre fordítja és édesanyja anyagi támogatására. A feleség problémája nem a történés, hanem az, hogy mindezt nem osztja meg vele a férj, nem avatja be a feleséget. A feleség pedig vállalná, hogy havi x Ft-tal támogassák a Mamát. Vélemény??? Köszi!
2012. jan. 26. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Akkor havi x ft-tal kéne támogatni a másik oldal szüleit is. Vagy pedig akkor a feleség is csak a bizonyos x%-kal száll be.

És ne legyen titkolózás!

2012. jan. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia, nagyjából értem a problémát. A házasságban mindent meg kell beszélni. A pénzügyeket is. Baj, ha a férj öntörvényű és nem oszt meg anyagiakat érintő dolgokat a feleségével. Ha te vagy a történetben a feleség, akkor hozakodj elő az anyós témával. Egyenlő felek vagytok a házasságban.

28L

2012. jan. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én már próbáltam, de nagyon nehéz eset. Nem is érti, miről beszélek, olyan szépen összenőttek anyuval... :(
2012. jan. 26. 16:13
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát ez nehéz ügy lesz, házasságban meg kell érteni hogy már nem anyuci meg fiúcska A család (persze attól lehet hálásnak lenni a mamának mert felnevelte bla bla)hanem a feleség és a pici baba az elsők, aki ezt felnőttként nem érti és nem így van akkor ha fejen állsz se fogsz ezen változtatni, persze próbálkozhatsz míg ki nem borulsz idegileg. Én biztos nem mentem volna olyanhoz hozzá aki nem adja bele magát 100%-osan az új családba, hál Istennek ez nálunk nem probléma, itt a kedves mama már tudja hol a határ, persze nem volt könnyű menet, de mint írod inkább az a probléma, hogy mindezt nem beszéli meg veled, amiről itt mi hiába írunk véleményt ha ő nem akar ezen változtatni.
2012. jan. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezért mondtam mit az első hsz-ben mondtam: holnaptól akkor te is csak x %-kal szállsz be a háztartásba.

Az anyuval összenőtt pasik mindig nehéz esetek, és a legrosszabb az egészben az, hogy ilyenkor általában a feleség van a rangsorban hátrébb...

2012. jan. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nélkülöztök, hogy ad a mamának?

Az sem mindegy, hogy a feleség mindene kb 60.000 Ft, a férj meg keres 200.000-at, és pl. lead 100.000-et belőle. Ha nem éheztek, hadd támogassa már az anyját, ez az ő dolga, én sem tűrnék beleszólást.

2012. jan. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindenkinek kell egy kis szabad tér is. MI az anyagit úgy oldottuk meg, hogy mindketten kaptunk a közös kasszánkból kis összeget amire arra költöttünk amire akartunk. Ha magamra magamra, ha rá akkor rá, ha a részemet a gyerekekre, akkor rájuk.

Egyébként persze elvileg mindent meg kellene tudni beszélni. Lehet, hogy ő fél, hogy nem úgy reagálnál, ahogy neki tetszene. Ehhez kellene egy két eset, hogy megtapasztalhassa, hogy jól reagálsz e, onnantól bízni merne benned ezen a téren. Mondhatnád neki, hogy neked fontosabb az őszinteség, a beszélgetés, (ez nem beszámolás), mint az, hogy mire költi.

Egyébként a férfiak kevésbé érzékenyek ebben a témában, nem is biztos, hogy sok megérti, hogy mi is ezzel a gond. Az anyagi oldalon szeretnek úgymond kicsit urak lenni, hiszen ők hozzák a szalonnát a házhoz, legalábbis legtöbb esetben. De ettől még megbeszélhetnék, hogy a nő is jól legyen, hogy nem volt előtte titkolózva.

Működhet e nélkül is !

2012. jan. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!