Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti is ugy érzitek teljesen...

Ti is ugy érzitek teljesen más a házasság mint az éléttársi viszony? Olyantól kérdezem aki mind2bé élt

Figyelt kérdés
2012. jan. 21. 17:46
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem más, akármit is mondanak, akik csak élettársak évtizedek óta. Ugyan egyelőre mi is úgy élünk a párommal, de össze fogunk házasodni, csak házasságba vállalunk majd gyereket.

Jönnek az ellenpéldák azzal, hogy így meg úgy nem fontos a papír... De az! Egy csomó jogot nem kapnak meg vele és végül csak kibukik, azért kell, mert utolsó menekülési útvonal.

Nem a papírtól szereti egymást két ember, de épp amiatt, hogy jogilag teljesen elismert legyen a kapcsolat, szükség van rá. Aki ezt kimagyarázza, az gyáva, csak fél teljesen szorossá tenni a kapcsolatot.

Nekem nem hiányozna egy tragédia esetén még plusz idegbajnak, hogy kiderül, jogilag ez meg az sem jár...

2012. jan. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Nekem teljesen mas az érzés miota összeházasodtunk most már tényleg szo szerint egynek érzem magunkat a férjemmel.
2012. jan. 21. 17:57
 3/28 anonim ***** válasza:
62%
Én házasság nélkül is egynek érzem vele magam.Ez a gyávaság meg nem igaz, mivel van közös babánk, annál nincs szorosabb kötelék.A párom többször kérdezte, hogy akarok e házasodni, de nem. Nekem tényleg nem fontos, főleg nem érdekel, hogy a halálával mi jár nekem, ez azért gáz.Amúgy kinek mi a jó, ez nem papír, hanem kapcsolat függő.De sokan próbálnak meggyőzni, hogy kell, meg erről álmodozik minden nő. Ha erről álmodoznék, már férjnél lennék, de nincs így és nem értem, miért kell állandóan győzködni engem.
2012. jan. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Hát en is egynek ereztem magam akkor is de most teljesen máshogy. Szerintem aki nem hazasodik nem tudja mit hagy ki. És el kell mondanom régén én is csak egy papirnak gondoltam. Áztán 30 évesen megváltozott a véleményem és életem legjobb döntése volt olyqn boldog vagyok',,!,,!!!!!!!!!!!!!
2012. jan. 21. 18:07
 5/28 anonim ***** válasza:
60%

Első vagyok. Nekem sem azért lesz fontos a házasság, mert mit kapnék utána. Egyszerűen ha gyereket szülök neki, nem akarok bizonytalanságot. Az élettársi kapcsolat viszont az.

Nem kell kötelezően nagy lagzi, le lehet tudni két tanúval egy anyakönyvvezető előtt és kész. Hogy rendezve legyenek a dolgok...

2012. jan. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Kedves első nagyon jó dósntés majd meglátod milyen csodás érzes lesz.egyáltalan már az hogy kimondod férjed van hogy ugy beszélsz róla a férjem
2012. jan. 21. 18:21
 7/28 anonim ***** válasza:
64%

Én éltem már mindkettőben.


Először voltam férjnél.

Elváltam.

És most már élettársi kapcsolatban élek.



Semmiben sem különbözik a kettő. Vagyis annyiban hogy nem ...-né vagyok! Ennyi.

Őszintén szólva eszem ágában sincs még egyszer férjhez menni. Így is boldogok vagyunk és szeretjük egymást akkor meg mit számít!

2012. jan. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
72%

Régen én sem akartam házasodni. Feleslegesnek éreztem. Mindig is azt mondtam, hogy csak egy papír, nem attól lesz komoly, mély, szoros, jó egy kapcsolat. Már rég eggyütt éltünk, mikor még mindig ezen a véleményen voltam. Tudtam, hogy a párommal akarom leélni az életem, ő is tudta, hogy ő pedig velem, de én elégnek tartottam úgymond bizonyítékként, vagy inkább kötelékként, a szándékot teljesen kimutató tényként, hogy közösen vettünk lakást, babát tervezünk...Úgy gondoltam, hogy ha ezek megvannak ,megtörténnek, akkor már teljesen felesleges a házasság, mert lakást úgyis csak azzal vesz az ember közösen, akivel az életét leélni tervezi.

Aztán egyszer csak jött egy érzés, hogy még egy szintet lépni akarok a kapcsolatunkban. Számomra is meglepő volt, de azt akartam, hogy a férjem legyen ,én pedig a felesége. Azt hiszem akkor megértettem, megéreztem a házasság lényegét, értelmét. Leírni nem lehet, érezni kell. És valóban nem is lehet egy kapcsolatban eröltetni a házasságot. El kell jutni arra az érzelmi szintre, amikor már vágyik rá az ember. És nem a menyasszonyi ruhára, a lakodalomra...hanem arra az érzésre, hogy a másik a férje/felesége legyen. És mikor eljut ide valaki, akkor már teljesen más értelmet nyer a számára ez a két szó. Mármint a férj, és a feleség.

Ja, kifelejtettem. Ha nagyon őszinte akarok lenni, akkor én sokáig azért sem akartam házasodni, mert azt hittem, hogy a házasság a fiatalság végét jelenti. De nem. Házasságkötésünk óta is ugyan olyan örökfiatalnak érzem magam mint előtte. Ugyan úgy szeretünk eljárni koncertekre, szórakozni...

Tehát kérdező,a házasság valóban nem ugyan olyan mint az élettársi kapcsolat.

A házasság valóban nem is csak egy papír, egy jogokat érvényesítő irat.

A házasság egy párkapcsolat legfelsőbb érzelmi szintje.

És erről nem is érdemes vitatkozni a házasságpártiaknak és élettársikapcsolatpártiaknak. Ahogy írtam, pár évvel ezelőtt még nekem is ezer ember magyarázhatta volna, hogy miért nem ugyan az a kettő. Akkor meg voltam róla győződve, hogy én soha nem fogok házasodni.

2012. jan. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
49%
Node mi változik a házassággal? A státusz "száll az ember fejébe"?
2012. jan. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
91%
Mi sok év és egy gyerkőc után házasodtunk össze. Nekünk (megkérdeztem gyorsan a Páromat is) semmiben sem másabb mint előtte. Mondjuk én nem vettem fel a nevét és gyűrűnk sincs. Beszélgetésekben mindig a Páromkénk utalok rá, Ő Asszonykámnak hív mióta együtt vagyunk. Pontosan nem is tudom, mikor volt az esküvőnk, mi a megismerkedésünktől számoljuk az éveket.
2012. jan. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!