Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok fiatal azért nem lakik...

Sok fiatal azért nem lakik egy fedél alatt, de külön bejárattal a szülővel, mert annyira ciki más előtt vagy azért, mert csak a segítségük kell, a társaságuk nem?

Figyelt kérdés
2012. jan. 28. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Egyszerűen csak külön életet akarnak, így gyakorlatilag két külön lakás lesz egy lakásból, a szülők örülnek, hogy közel vannak, a fiatalok meg örülnek, hogy kevésből megússzák.
2012. jan. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem itt nem a cikiség a mérvadó. Semmi bajom nincs azzal, hogy anyuékkal lakom....most még. De ha családom lesz, akkor szeretnék külön életet, külön háztartást, külön szokásokat. Bátyámék sokáig itt laktak velünk, és bizony anyu akarva, akaratlanul, de bele szólt az életükbe. Ami végül is jogos is, mert az ő lakásuk, és nem a bátyám családjáé.

Persze manapság nagyon nehéz külön költözni a szülőktől, de ha egy mód lesz rá, én biztos, hogy szeretnék.


24/n

2012. jan. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Azért, mert nem minden szülővel lehet együtt lakni. Van, akinek pl. nem tetszik a gyermeke párja, és ennek hangot is ad. Vagy olyan is van, hogy idegesítően sokat akar segíteni. Mindenbe beleszól, stb. Egy ismerősömnek így ment tönre a házassága. Ugyanabban a házban laktak, csak külön bejárata van a kéglinek, mégis agyon szekálta a volt nejét az anyja.
2012. jan. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy nem is egészséges szerintem felnőtt "gyerekeknek" a szüleivel élni. Még én is velük élek, de egyetem után mindenképp szeretnék elköltözni. Ez a normális. Mindenkinek el kell kezdenie az önálló életét.
2012. jan. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ciki vagy nem ciki, engem aztán nem érdekel, nem laknék ott, csak ameddig muszáj.

Segítséget sem kérek, és ha társaság kell azt megoldom.

2012. jan. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha lenne külön bejáratom, én maradtam volna a szüleimnél. Így viszont azért nem, mert felnőttem, szükségem van saját térre, saját életre a saját családommal, minthogy nekik is kijár a privát szféra, ahol nem járkálunk át egymáson.
2012. jan. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

van aki azért mert pl. beteg valamelyik szülő és amikor a másik esetleg dolgozik ő pedig gyesen van/más a munkaideje kicsit oda tud figyelni rá.

pl. egyik ismerősöm nem hagyhatja egyedül az alzheimer-kóros anyját, meg az elfelejti mikor vette be a gyógyszerét és volt hogy egy nap bevett egy rakattal. neki is van családja, nem akar sülve-főve a szülein átbotladozni mindennap, így ez tűnt a legjobb megoldásnak.

mások anyagi megfontolásból nem vesznek új házat/költöznek albérletbe hanem inkább kettéválasztják a házat. sok fiatal van úgy itt ahol lakok, hogy nem kap munkát vagy minimálbérért dolgozik és még csak gyűjtöget saját lakásra. addig meg kell lenni valahol és nem akar albérletre is költeni még.

2012. jan. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Leginkább arra gondoltam,mint az ikerlakások. Minden teljesen külön!
2012. jan. 28. 18:08
 9/9 anonim ***** válasza:
mert nem egészséges
2012. jan. 29. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!