Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan vagyok dühös apukámra,...

Jogosan vagyok dühös apukámra, amiért azt mondja, vegyek fel diákhitelt?

Figyelt kérdés
nem állunk a helyzet magaslatán anyagilag, de eddig is elvoltunk nélkülözések nélkül. valószínűleg felvesznek államira, mert olyan szakra jelentkezem, ahol előreláthatólag kevés lesz a ponthatár. így igazából csak a megélhetésemre kellene felvenni, jelentősebb plusz kiadás csak a rezsi lenne, lakás van (bár nem a miénk). a lényeg az, hogy engem kicsit bánt a dolog, hogy apukám inkább az én leendő keresetemből akarja állni a plusz költségeket, mint hogy tőlük kapjam meg a támogatást, pedig (ezt apum sem tagadja) végső soron tudnák fizetni. persze ha költségtérítésesre vennének fel, mindenféleképpen fel kéne vennem, de így.. mit gondoltok erről? tudom, még messzire van a cselekvés ideje, de beszélgettünk erről és na..
2012. jan. 28. 18:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Lehet, hogy apád nem mond el mindent, és csődben van a család.

Vagy nagy kiadásokkal kalkulál az egyetemed miatt.

2012. jan. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mert egyből adósrabszolga leszel.

Nem, mert biztos meg kell vonjanak maguktól dolgokat, és elege van.

2012. jan. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
18%
A te jövőd lessz . Kérdés, hogy végig csinálod- e. Egy műszaki diplomát úgy fogj fel, mint egy jogosítványt. Minnél mafasabb szintű , annál könnybben élsz és annál jobbak a lehetőségeid. Egy b-s jogsival vezethetel sok mindent, de agy kismotoros jogsival , kocsit nem.
2012. jan. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
19%

Jogosan vagy dühös.

Örülne, hogy a gyereke tovább tanul.

Nem kérted, hogy csináljon meg erre a világra.

Mi ahogy bírtuk segítettük a gyerekeinket eszembe sem jutna, hogy egy uzsorás banknak a kiszolgáltatottja legyen a gyerekem.

Van egy ismerős fiú műszakit végzett és 2 millió a tartozása pedig nem élt nagy lábon.

2012. jan. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
38%
Diákhitelt semmiképp, próbáljatok bármilyen más bank bármilyen személyi kölcsönét felvenni inkább és vállald be, hogy fizeted (elvégre nem kötelező tovább tanulnod, én is felfogtam annak idején, hogy nem tudnak a szüleim taníttatni, így saját magam kell álljam a költségeim, ha tovább akarok tanulni, így én beleugrottam a diákhitelbe) Óriási nagy hiba volt. Mai napig nyökögöm, és soha nem lesz vége... személyi kölcsönt még van esély mihamarabb visszafizetni, de a diákhitel egy ördögi kör...
2012. jan. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudsz valamilyen munkát keresni mellette, hogy ne kelljen hitelt felvenni?
2012. jan. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
Nézd, egyetem mellett kaphatsz diákmunkát, amiből a többletköltségeidet tudnád fedezni, szóval nem kötelező hitelt felvenni. Próbáld meg, minden nagyobb városban van diákszövetkezet!
2012. jan. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
5. válaszoló! Te komolyan gondolod, hogy egy személyi hitel felveheti a versenyt a diákhitellel???? A személyi kölcsönök kamata 30%-nál kezdődik, a diáhitelé ezzel szemben 9-10körül mozog!!!Szóval még mindig jobb megoldás,én is felvettem,többször, amikor már nem volt rá szükségem, szüneteltettem, és még egyetem alatt elkezdtem törleszteni, mikor mennyit tudtam arra szánni a fizetésemből, volt hogy 5-10 ezer forintot fizettem, nyáron pedig egy nagyobb összeget. Amikor elkezdtem dolgozni, havi 4 ezer forintot vontak a fizetésemből, emelett még be tudtam fizetni simán 10-15 ezer forintot. Nem azt mondom, hogy ész nélkül fel kell venni, de még mindig jobb megoldás, mint bármilyen más kölcsön....
2012. jan. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%
Még az utolsó vagyok, a kérdező kérdésére válaszolva, ha külön lakásba költözöl, akkor szerintem legyél annyira érett, hogy suli mellett (diák)munkát válalsz, gondolom nem orvosira mész, szóval bőven lesz időd dolgozni...Nem gondolom, hogy minden esetben elvárható a szülőtől, hogy finanszírozza a felnőtt gyereke igényeit.
2012. jan. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

igen, a személyi kölcsön sokkal durvább! oké, hogy a diákhitelt sokáig fizeted, de csak pár ezer Ft havonta!

Amúgy nem könnyű sajnos diákmunkát sem találni...



Kérdező! "apukám inkább az én leendő keresetemből akarja állni a plusz költségeket" a plusz az miattad lesz, ergó jogosan várja, hogy kifizesd, ha már felnőttél. Nem azt mondom, hogy ez a legjobb megoldás, de ha nincs, akkor nincs. Lehet, ők is szívesen elmennének nyaralni, vacsorázni, de az elmúlt 20 évükben az volt a fontos, hogy téged felneveljenek, ennyit igazán visszaadhatnál...

2012. jan. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!