Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarják ennyire ezt a...

Miért akarják ennyire ezt a szüleim?

Figyelt kérdés

Már 6.osztályos vagyok, lassan 7.-es. Egyre többször hozzák szóba a tovább tanulást,nem véletlen. Otthon is beszélgetek anyukámmal erről, hogy mit szeretnék,hova,hogyan..stb. Elmondtam neki, hogy pszihológus szeretnék lenni,és tudom mennyit kell hozzá tanulni, de én ennek ellenére is ezt szeretném csinálni felnőtt koromban. Szóval megbeszéltük, mire utána szóba hozta nekem az informatikát..hogy legyek informatikus. nem lenne rossz ötlet, de én nem tartom egy jó munkának,mert napi 8 órát gép előtt ülni az ilyenek begolyóznak egy idő után szerintem. De ő csak mondta-mondta,szinte már helyettem eldöntötte. Nem értem..miért nem csinálhatom azt amit én szeretnék?..amit tényleg szívesen csinálnék majd?

Azután bementem a szobámba és kicsit gondolkoztam, és arra jutottam,hogy nehogy már ő döntse el, hogy " mi leszek ha nagy leszek" ! És ez nem olyan ötlet-adás szerű volt,hanem szó szerint kijelentette,hogy már pedig az leszek!


Jogos a haragom? - vagy igaza lenne ?


2012. jan. 28. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem is évekig tartó kínszenvedés volt, mire elértem, hogy azt tanulhassak, amit szeretnék. Szóval egyértelműen neked adok igazat. A másik oldal viszont, hogy a szüleimmel való kapcsolatom olyan szinten ráment erre, hogy néha elgondolkozom/tam, hogy valóban megért-e ennyit...
2012. jan. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Részben ő jót akar neked, csak azt nem tudni hogy az informatikán belül mit kéne csinálnod. Mert ami van az a programozói, de hát ahhoz elég nagy matek meg agy kell, a tervezőihez is elég nagy agy kell a matekot meg 6 osra kell hogy tudd. A pszichológus sem rossz ötlet, csak kitudja mennyire érné meg meg a magas pontok miatt lehet elég nehéz lesz majd bekerülnöd hozzá. Az informatikán belül ha érdekel részben az elektronika akkor a számítógép szerelőin kéne gondolkoznod ha mégis erre akarnál rá hajlani, mert én is az vagyok. Igaz nem egy nagyon nagy aranybánya, de megtudok élni belőle, meg spórolni is. Igaz nehéz így munkát találni mert az egyszerűbb dolgokat az emberek maguk csinálják otthon.

A lényeg hogy a szüleid csak jót akarnak. Lehet korainak tartod ezt még hogy mi legyen a jövőd de 7. be már legyen valami akár halvány elképzelésed hogy akkor most mit is kéne, mert akkor tanulj úgy hogy a jegyeid, alapján biztos felvegyenek oda ahova akarsz menni. Természetesen te döntöd el hogy minek akarsz tanulni, ez a te dolgod, te döntésed, csak a szüleid jót akarnak neked, meg segíteni. Elég nehéz világ van most nehéz munkát találni meg jó szakmát hogy eltudj helyezkedni, én meló mellett esti képzésre járok, mert kitudja meddig lesz meg ez a helyem, és ha dolgozni kell akkor mást is tudjak vállalni ha ez nem jönne össze. A lényeg az ha ott tartasz akkor nem ártana szakmákat tanulnod más mellé. De mondom, te döntesz szüleid csak segíteni akarnak. Lehetőleg még ne erőltessétek a dolgot, de ha 8. os leszel akkor már nem árt ha lesz elképzelésed a dolgokról.

2012. jan. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Figyelj, a középiskolában úgyis rájössz, hogy imádod a biológiát vagy valami..:D
2012. jan. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyelöre értelmetlen veszekedni ezen, elöször mindkét pályához érettségi kell. Menj gimnáziumba, végezd el, és ha még akkor is ez a pálya érdekel, akkor lehet róla vitatkozni, hogy hová add be a jelentkezést. Ha még akkor sem értetek egyet, akkor majd el lehet dönteni, hogy hogyan tovább, de addig még van legalább 6 éved.
2012. jan. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2012. jan. 28. 21:35
 6/9 anonim ***** válasza:
Mire egyetemre mész, elmúlsz 18 éves, és akkor már nem kell a beleegyezésük. Ha elég kitartó vagy, elérheted az álmodat!
2012. jan. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kövesd az álmaidat, de azért azt tudd, hogy nagyon nehéz pszichológusként elhelyzkedni. Én pszichológiát végeztem, de friss diplomásként esélyem se volt munkát találni, saját rendelőhöz meg rengeteg pénz kell, ne gondold, hogy csak kibérelsz egy kis szobát valahol és kész. És ha sikerül is nyitnod egy rendelőt, abból nehezen élsz meg, főleg kezdőként, mikor nem ismer senki. Már rengeteg pszichológus van, és nagyon sok munkanélküli közülük, képzeld mi lesz 10 év múlva, mikor te odakerülsz. Ezeket mind vedd majd számításba. Persze, nagyon szép szakma, és nem bánom, hogy elvégeztem, bár felesleges erőfeszítés volt, mert elkezdtem azóta teljesen mást dolgozni, amit jobban szeretek.

De ha te igazán ezt akarod majd 18 évesen is, mikor döntened kell, akkor ezt válaszd! De addig még gondold át jól, nem épp úgy működik a dolog, mint a filmekben:)

24/N

2012. jan. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Anyukám ugyan ezt mondta... :)
2012. jan. 29. 16:59
 9/9 A kérdező kommentje:
Mikor átbeszéltük..
2012. jan. 29. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!