Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha a félretett...

Normális, ha a félretett pénzem nem akarják ideadni a szüleim?

Figyelt kérdés
Van 120 ezer félretett pénzem. Már 17 éves korom óta gyűjötegetem, hogy majd jó lesz valamire. Időközben kitaláltam, hogy jó lenne kimenni fél évre külföldre egyetem alatt. Viszont egyik barátnőmmel úgy döntöttünk, hogy elmegyünk a balatonra pár napra nyaralni. És abból a pénzből akarok menni. Viszont a szüleim hallani sem akarnak róla, nem akarják ideadni, mert hogy abból majd külföldre megyek. (náluk van sajnos) Szerintetek jogos?
2011. aug. 10. 22:54
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Ja és 21 vagyok most.
2011. aug. 10. 22:55
 2/25 anonim ***** válasza:
75%
Jogos. Úgy néz ki, mintha el akarnád szórni. Ne térj el a tervtől.
2011. aug. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
78%

Hát hogy jogos-e... Kérdéses. Mert a te pénzed, de ha egyszer azt valami célra tetted félre, akkor miért nem tartod meg ezt a célt? egyetem alatti külföldből biztosan többet profintálnál mint pár nap balatonból...


Nekem is van félretett pénzem, 2 év nyárimunkájának keresete van félretéve. Nem konkrét célra, csak úgy van, legyen mihez nyúlni ha netán kell jelleggel. De amikor költöttem belőle Anyuval mégis megbeszéltem, pedig az én pénzem. ez olyan természetes volt nekem.

2011. aug. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
60%

Mert ők jobban átlátják a dolgot; te a pént csak el akarod szórni.

Ilyen esetben én kérném meg a szüleimet, hogy ne legyenek olyan hü@lyék, hogy ideadják az Én PÉNZEMET.

2011. aug. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Nem az egészet szeretném kivenni, csak kb 20 ezret. Mert a vonat is ingyen lenne, máshonnan pedig nem tudok szerezni a nyaralásra pénzt. Ennyi pénz pedig igazán nem sok. És az enyém.
2011. aug. 10. 23:01
 6/25 IvyLeague válasza:
100%
21 éves vagy, felelősséget kell vállalnod a döntéseidért, ergo nem jogos, hogy nem adják oda a pénzed. De te inkább pár nap balatont választanál fél év külföld helyett? Jót akarnak neked! Menj el melózni és abból a pénzből menj szórakozni, ne a szó szerint nehezen megszerzettből! :)
2011. aug. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
65%
Ha csak 20 ezer akkor nem olyan gázos, de ezt mondhattad volna..
2011. aug. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Szerintem simán meg lehet lenni nyaralás nélkül,és mág ha nem is olyan nagy összeg is,jól fog majd jönni amikor nagy szükséged lesz rá!
2011. aug. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Igazából nem is azon mérgeltem fel magam, hogy nem mehetek nyaralni. Hanem, hogy 21 évesen a SAJÁT pénzemmel nem rendelkezhetek úgy ahogy akarok. Lehet, hogy rossz döntést hozok (bár 20 ezerrel nem verem magam a földhöz), de akkoris nagykorú vagyok, szerintem azt csinálok amit akarok a saját pénzemmel.
2011. aug. 10. 23:08
 10/25 anonim ***** válasza:
50%
Verjed kifele a balhét! Nyamvadt 20 ezer miatt szarozni ennyit...
2011. aug. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!