Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? A szüleim nem...

Mit tegyek? A szüleim nem akarják megérteni, hogy ez a suli nehéz nekem, és ha itt maradok év végén megbukok?

Figyelt kérdés
Felvettek ide ebbe a suliba,és magas nekem a követelmény,igyi s az osztály fele 4-5 tantárgyból áll bukásra van aki 7ből is. Nekem a matek nem megy főleg,és nem értik meg,hogy tiszta egyeseim vannak,hiába törekszek egy rohadt kettesre,ha itt maradok én nem csak félévkor de év végén is megbukok. Mondtam anyuéknak,hogy átakarok menni a szakmunkásképzőbe és szakmát akarok tanulni,pont olyan szakmák vannak amik hiány szakmák. De ők nem akarnak átengedni.. Mit csináljak??:S
2011. dec. 11. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
kérd meg a szüleidet, hogy ha azt akarják, hogy ott maradj abban a suliban, keressenek neked egy főiskolást aki tud korrepetálni. Most ha pesti vagy, tudok tanárt is ajánlani. Lányomat is korrepetálta.
2011. dec. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 bánomisén ***** válasza:
74%
Gimibe jársz? Esetleg átmehetnél egy másik gimibe, ami nem ennyire nehéz, az ellen talán a szüleidnek sem lenne kifogásuk.
2011. dec. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
igen, lehet hogy a szüleid abban a hitben élnek hogy ha ennél gyengébb iskolába mész az már béna....vagy inkább tényleg iratkozz egy könnyebb gimibe..:)
2011. dec. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Figyelj a tanterv mindenhol ugyanaz....nem leszek 2esnél jobb máshool sem, de azért mégse mindeggy hogy meguksz vagy nem. Mond meg nekik hogy akkor kerítsenek neked egy különtanárt (ami jó drága) és akkor elmegy a kedvük attól hogy itt tartsanak.
2011. dec. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De nekem nem megy az emelt matek.. Akkor ink alapot tanulok másik suliba,de ha nem megy az emelt nem akarom erőltetni..
2011. dec. 11. 20:19
 6/9 A kérdező kommentje:
Középiskolákban,hogy van az átirattatás? Félév előtt átlehet vagy csak utána?
2011. dec. 11. 20:26
 7/9 anonim ***** válasza:

saját példa: engem anno elit gimnáziumba vettek fel, szintén emelt matekra... baromi nehezen ment, mert nagyon-nagyon sokat kellett tanulni, valamint tele volt újgazdagokkal, mi meg akkor csórók voltunk, hozzájuk képest... szóval a nehezebb tárgyakból csont kettes-hármas voltam... első év után átmentem egy szintén jó nevű szakközépbe és nem bántam meg! mindenben jobb volt!

gimnázium után szakmunkás, hát az már merészebb váltás. jól meg kell gondolni, de ha nem akarsz továbbtanulni akkor lehet felesleges szenvedni. beszélj a szüleiddel, beszéljétek meg hogy te mit szeretnél és, hogy ők mire gondoltak, mivel fogsz foglalkozni. te pedig tényleg nagyon alaposan gondold meg!

2011. dec. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szakközépiskolába járok,de kemény :S
2011. dec. 11. 22:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Át lehet, nekem több osztálytársam is volt, aki költözés miatt év közben iratkozott át
2011. dec. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!