Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy abbahagyja a...

Mit tegyek, hogy abbahagyja a dohanyzast?

Figyelt kérdés

9 honapos a kisfiunk,es mikor megtudtam,h babat varok abba is hagytam a dohanyzast.

Viszont a parom csak igergeti alandoan,h O is befejezi.

Miota leszoktam En nem birom elviselni a cigiszagot,eszmeletlenul idegesit,utalom a szagat.Ha elsziv egyett En megerzem rajta,a ruhajan,kezen,szajan,es nem vagyok kepes puszilgatni,bujni hozza.

Mar konyorogtem neki,h fejezze be,de csak idopontokat mond,h na akkor meg ekkor,es persze amikor oda erunk a kiirt idoponthoz vmit biztosan kitalal amivel egy ujjabb idopontot mond.Tudom,h h O nem akar leszokni nem tudok mit tenni,de egyszeruen tanacstalan vagyok e teren,mert felek,h a kapcsolatunk is ramegy erre,lehet,h hulyen hangzik,de nem szivesen bujok hozza mert hanyingerem lesz attol a hulye szagtol.O nem akarja felfogni,h nekem ez mennyire rossz,es tenyleg nem is azt mondtam neki,h na akkro holnaptol tegye le,volt ra eddig 1,5 eve es semmi valtozas.Ha nem szolok erte akkor meg tobbet cigizik,h viszont szolok akkor meg csak vitatkozunk rajta.

Mar azon is gondolkodtam,h En is elkezdek cigizni,de nem tudok elszivni egy szalat sem,es megmondom oszinten nem tartom nagyon esztetikus dolognak sem,h egy anyuka tolja a pici gyereket es a szajaban log a cigaretta,ezert bocsanat mindenkitol aki ezt csinalja,nekem ez nem megy.

Mit tegyek,h befejezze a cigizest,es ne kenyszeritsen engem is arra,h visszaszokjam,h O is tudja csinalni.

koszonom a valaszokat


2009. máj. 30. 10:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Csak ezt találtam, olvasd el, hátha segít! : [link]
2009. máj. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Szia! Őszintén szólva, míg ő nem akarja, tényleg nem fog leszokni. Mondd el neki mindazt, amit leírtál, esetleg mutasd meg neki ezt a postot. Mondd el, hogy a dohányzással a kisfiatok egészségét is veszélyezteti, (Te is pont ezért tetted le) hiszen a passzív dohányzás is súlyos eü.-i problémákhoz vezethet a későbbiekben. Esetleg vegyél neki vízipipát (mondjuk nem tudom, hogy egy erős dohányosnak ez mennyire jó megoldás), de annak az illata is jó. Remélem sikerül konszenzusra jutnotok!
2009. máj. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Szia!


Hát az se jó a babának, ha az apja dohányzik.

Én nem dohányzom, (de régen sajna tettem, akaraterőből szoktam le, mert pár éven belül 4-5 babát szeretnék, és szerettem volna ha tisztul a szervetem) a párom sajnos igen. Igaz mi még nem lakunk együtt és nem is zavar a szaga, de közöltem vele, hogy ha nekünk gyerekünk lesz, akkor tuti h nem nyúlhat hozzá bagósan. Allen Carr könyveit tudom ajánlani a párodnak, állítólag használ, illetve az elektromos cigit ( [link] de a legegyszerűbb ha elhatározza. Azoknak a szülőknek a gyerekei, akik dohányoznak nagyobb eséllyel lesznek allergiások, többször fognak légúti megbetegedésben valamint középfültő gyulladásban szenvedni. Ez csak a jéghegy csúcsa! Nomeg rá is káros hatással van. Olvass, vagy olvasson ezeknek utána, hátha elmegy a kedve. Ha maga miatt nem is tenné, de miattatok tegye meg. :)

Sok sikert, remélem tudtam segíteni.

2009. máj. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.Remelem vmit kitalalunk,mert mar tenyleg nagyon kivagyok miatta.

Egyszeruen nem akar tudomast venni rola,h ez neki sem es enkunk sem jo,vagyis azt mondja tudja,de megsem tesz ellene semmit.

2009. máj. 30. 10:56
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Te magad is tudod a saját bőrödön, hogy milyen nehéz leszokni. Ha nincs akaratereje, akkor nem fog leszokni. Amíg nem akar, addig nincs mit tenni. De ha elhatározza magát, akkor a champix nevű gyógyszer segíthet neki. A háziorvos tudja felírni és úgy hat, hogy hányingere lesz tőle vagy akár hányni is fog, ha rágyújt. Ez segíthet, de azért ehhez is kell akaraterő. Meg az igazsághoz hozzátartozik, hogy elég drága, de ez tényleg hasznos, nem úgy mint a nikotinos rágó, meg a tapaszok.
2009. máj. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem tudom,h ki az aki lepontozza a valaszokat,mert szamomra minden valasz hasznos volt,komolyan nem ertem az embereket!

Utolso valaszirnak is koszonom,amugy nekem nem volt nehez leszokni a cigirol,pedig eleg nagy bagos voltam anno,de nem is kivantam es az agyam tudta,h h szivnam a babat tennem ki veszelynek.

2009. máj. 30. 11:50
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálunk majdnem ugyanez volt, csak nem baba miatt szoktam le.. és rá is ment a kapcsolatunk arra, hogy nem értette meg, mennyire zavar a szag és a füstje:( Addig ment a dolog, hogy ebből azt hoztam ki, ha fontosabb a cigi, mint a családja, akkor az egésznek nincs értelme és ossza meg az életét a bűzölgő bagójával. Tudom, hogy durván hangzik, de szerintem ez nem más, mint nagymértékű önzés! Ha nekem fontos valaki, akkor nem teszek olyat, ami a másikat egyértelműen zavarja, mitöbb, még rosszul is lesz tőle, mert bizony nekem is forgott a gyomrom folyamatosan, ha meg nem adtam puszit, akkor megsértődött:( Pár véleménnyel ellentétben én azt vallom, hogy nem nehéz leszokni, az egész csak felfogás, gondolkodás és elhatározás kérdése, fontossági sorrend felállítása, stb. Próbálj meg erről beszélni a pároddal, mi a fontos neki és mondd azt el, hogy neked meg fontos ő és az egészsége és szeretnél vele megöregedni.. félted, stb.. és te az ő illatát szeretnéd érezni, nem a hányinger cigiét... Én azt mondom, ha fontos vagy neki, akkor le fogja tenni. Ha nem, akkor meg le tudod vonni a következtetést.. Nem tudom, hogy írták-e már, Alan Carr könyve nagyon sokat segít, több millió dohányost leszoktatott már és cd-n is meg lehet kapni, ha esetleg nem szeret, vagy nincs ideje olvasni. Sok sikert!
2009. máj. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló problémám van nekem is. Én sosem dohányoztam és nagyon zavar a füst, a bagószag bőrön és ruhán, hajon, arról nem beszélve, hogy ha megcsókolom a páromat mondjuk épp cigi után, az a keserű íz, na az nagyon kiábrándító tud lenni.

Nekünk is van egy pici babánk. Nálunk a lakásban természetesen nem lehet dohányozni, ezt soha senkinek nem engedtem meg, mert az a szag beivódik mindenbe, ruhákba, függönybe, bútorokba... és tényleg csak a "másik fél" érzi, a dohányos meg mivel folyamatosan a saját szagában él, nem érti, hogy mit kell ebből akkora ügyet csinálni. Ha magára fúj az ember egy parfümöt, pár perc múlva már nem is érzi, mert hozzászokott, de pl, ha előveszed a pár héttel ezelőtt hordott sálat, amit közben nem kellett kimosni, érezni lehet, hogy az illat nagyon is ott van, tehát nem tűnik el nyomtalanul. Ez a zavaró szint csak az egyik dolog. A passzív dohányzás része a másik, hát ha engem valaki erre is kárhoztatna, bizony nálam váló ok lenne, még, ha nagyon szeretem is, mivel ha ő ennek kitesz engem, akkor nem szeret igazán. A 3. rész pedig az, hogy ha van egy közös gyerekünk, akiért felelősséget vállaltunk, hogy felneveljük, kötelességünk már csak miatta is vigyázni magunkra, ha már a saját kedvünkért nem tesszük. Van egy csomó olyan dolog, amin nem tudunk segíteni, legalább azon segítsünk, amin lehet.

Hogy hogyan lehet rávenni valakit, hogy letegye, azt nem tudom. Az én párom egy okos, sőt intelligens ember, teljesen tisztában van a káros következményekkel, de ezeket elintézi egy mondattal: "De én szeretek dohányozni!" és kész, nem hajlandó még tárgyalni sem róla. Én ilyenkor nagyon szomorú vagyok, kértem már arra is, hogy legalább olvassa végig ezt az Alen Carr könyvet, hátha megmozdít benne valamit, de szerintem azért nem olvassa el, mert pont ettől fél, hogy ez megtörténik. Ronda dolog ez, igazi kábítószer, mindent maga mögé utasít ez a függőség és ugyan úgy nem tudsz sokat tenni, mint a kábszereseknél. ha az illető nem akar, nem is fog leszokni. Se zsarolás, se szeretet, se pszichológus, se betegség, semmi nem tántoríthatja el, ha maga magát meg nem győzi. A párom egy ideje már köhécsel is, a fogai rettenetes állapotban vannak, zsibbad egy-két ujja, de csak vonogatja a vállát. Keresztapám halálán van épp tüdőrák miatt, nem tudjuk meddig élhet még, de, hogy szenved, az biztos. Miért kellett ennek történnie ahhoz, hogy eljusson az agyáig a felismerés: hát ezért bizony kár volt... :( Ő sem hallgatott senkire, amikor kértük, ne szívjon annyit... mert ő nem akarta. Ennyi. Elszomorító.

2009. máj. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire igaza van az előttem szólóknak, nem is tudod már milyen károsodásokat szenvedhetett a baba amíg te passzívan dohányzol. Mondd neki, hogy válasszon, a cigi vagy a család.
2009. máj. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez a helyzet.Annyi,hogy kijelentetem,a lakásban nincsen cigizés csak kinnt.

E`n is nagy bagós voltam,napi 2 doboz,mégis azonnal elhagytam,ahogy a pozitív tesztet megláttam.


Ha a férjednek nincsen akaratereje hozzá,és nem is akar leszokni mint az én férjem,akkor nem is fog!!!

Azzal meg semmire sem mész,hogy válasszon.Cigi vagy család!!!Ez durva...Legfeljebb elötted nem fog cigizni...

Szólj neki,hogy cigi utánn egyen rágót,és mosson kezet....

Mee´rtelek.

2009. máj. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!