Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szokták mondani, hogy aki...

Szokták mondani, hogy aki abbahagyja a dohányzást, az meghízik. Ebben mennyi igazság van, illetve miért van így?

Figyelt kérdés

Ez csak abban az esetben fordul elő, ha valaki a cigizést a kajálással helyettesíti?

Tapasztalatok?


2010. márc. 14. 02:19
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Elvileg a dohányzás gyorsítja az anyagcserét és tompítja az éhségérzetet illetve pótcselekvés amely után mások a kajálásban találják meg ugyan ezt.
2010. márc. 14. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én annyit tudok, hogy ha dohányzom, ha nem, elég jó étvágyam van.
2010. márc. 14. 15:40
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is leszoktam a cigiről, de mivel nem zabálással kompenzálom a cigihiányt, nem hízom...

Fel kell állítani egy sorrendet az étkezésben, mozogni kell napi szinten 1 órát és akkor nem lehet elhízni:)

A lusta ember el fog hízni, aki meg tesz is valamit azért, hogy ne cigizzen és ne hízzon el, az jó formában lesz.

2010. márc. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A zabálást nem sértésként írtam, Én ezt szoktam mondani:)

Amúgy Én is imádtam nagyokat, meg sokat enni, de rávettem magam, hogy változtatok, hogy ne legyek kövér.

2010. márc. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Semmi gond. :) Alapvetően én így is igyekszem vigyázni az alakomra, nincs is vele komolyabb problémám. Enni ugyan szeretek, és néha be-becsúszik egy-egy kalória-orgiás nap, de elég sokat mozgok, és általában nem is zabálok sokat. :D Kétlem, hogy a cigizést kajálással helyettesíteném, de ettől függetlenül is szerettem volna tudni, hogy a leszokás milyen rizikó-faktor a súlyt illetően. :)


Te egyébként milyen módszerrel szoktál le? Mennyi ideig tartott?

2010. márc. 15. 14:34
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha mozogsz, akkor tényleg nem lesz gond szerintem:)

A leszokásom még nekem is hihetetlen volt, de sikerült: reggel még rágyújtottam, éreztem, hogy rossz, nem akarom szívni...

És nem gyújtottam rá azóta:D Az első nap volt csak rossz, de nagyon. Majdnem rágyújtottam, de de addig mondtam hangosan, hogy nem akarok cigizni, hogy sikerült:)

Még mindig nem hiszem el:)

Szóval végülis 1 napba telt:D Szerintem azért 8 évi cigizés után ez nagyon jó:)

2010. márc. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Gratulálok a kitartásodhoz, és hogy milyen gyorsan képes voltál letenni a cigit. :)

No igen, ez tényleg fejben dől el. :P

2010. márc. 16. 10:20
 8/9 A kérdező kommentje:

Egyébként azóta mennyi idő telt el?

Csak kíváncsiságból. :)

Az első nap után már nem is igazán éreztél késztetést a dohányzásra?

2010. márc. 16. 10:21
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom de mióta apum leszokott ducibb lett :D

máig tagadja :'DDD

2010. márc. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!