Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjuk meg a dohányzást?

Hogyan oldjuk meg a dohányzást?

Figyelt kérdés

Vendégül szeretném látni az unokahúgomat és a férjét. Azzal, hogy nálam lakhatnak, € százak megtakarításával is szeretném segíteni Őket. Egy nagy gondom van csak: Az unokasógor dohányzik! Viszont nem tudnám hova "kizavarni", mert nincs erkélyem, és a zárt lépcsőházban is tilos a dohányzás, mert a lakók annak tilalmát megszavazták. Hátsó udvar és kert sincs, csak az utcára tudna lemenni a negyedik emeletről (Lift van.) Ha én felajánlanám, hogy gyújtson rá, nemcsak az elveimet adnám fel - a felújítás óta a lakásban senki sem gyújtott rá -, fizikai kellemetlenséget is okozna és a szagot soha nem tudnám eltűntetni. (Az sem megoldás, hogy kifújja a füstöt az ablakon, mert már pszichikailag is nagyon érzékeny vagyok arra.)

Teljesen tanácstalan vagyok, mert a kedves társaságukról sem mondanék le!


2010. okt. 25. 11:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
1 megoldás marad hátra: menjen le az utcára dohányozni, hátha beleun, hogy egy szál cigi miatt le kell mászkálnia, és talán le is szokik róla :)
2010. okt. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

Menjen le. Ha nem is szokik le, de jóval kevesebbet fog szívni és már az is jó.

Én is így csináltam régen.

2010. okt. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Több száz euróért simán lemehet. Ha dohányozni tud, liftezni is tud.

Én sosem engedném összebüdösíteni a lakásomat és nem is szívnám más füstjét.

2010. okt. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem engedném neki, tartsd szem előtt a másik 3 ember egészségét! Biztos kellemetlen lesz neki lemenni, de nem várhatja el, hogy miatta szívja mindenki a füstöt. Ha mégis megengednéd neki és ablakot sem akarsz nyitogatni, akkor használjátok a konyha páraelszívóját max. fokozaton, aztán ha elmennek kicseréled benne a betétet.
2010. okt. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Biztos értelemes ember az unoka sógórod, az írásodból ítélve te is szeretheted. Ne agyalj rajta, m,ajd ha megérkeznek közösen kitaláljátok a jó megoldást.

Én dohányzom, de biztos én mondanám, hogy szó se lehet róla, hogy bent gyújtsak rá a lakásban, inkább lemegyek. Sőt olyan lakásban se gyújtok rá soha, ahol tudom, hogy a háziak odabent dohányoznak.

Biztos ti is meg fogjátok találni a megfelelő megoldást.

2010. okt. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
En is dohanyoztam(most probalok leszokni), de illendosegbol sehol nem gyujtottam volna ra, ahol nemdohanyzok laknak.Bar en a sajat lakasomban sem dohanyoztam odabent, mindig csak az erkelyen.Ne engedd, hogy ragyujtson odabent, mert mar egyetlen cigitol is rettento budos lesz, es napok kellenek, amig kimegy.O meg fogja erteni.
2010. okt. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Miután elég sokat kapnak azzal, hogy ott lakhatnak, hiszen megspórolják a lakbérköltséget, ennyi kényelmetlenség bele kell hogy férjen neki. Le kell mennie, ha dohányozni akar ez egyértelmű. Vagy vegyen egy elektromos cigit.
2010. okt. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
65%

A legjobb megoldás az, ha le kell mennie.

De a szegalszívó is jó. Hideg teleken a szüleim alatta szoktak dohányozni, kicsit ilyen kitekert pózban, aláhajolva, a tűzhelyre könyökölve. Ha max fokozaton megy, akkor semennyi füst nem marad a lakásban, mert azonnal elszippantja. A legjobb, ha kivezeti a levegőt a lakásból, de szerintem filteressel sem sokkal rosszabb.

2010. okt. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Minden választ nagyon köszönök. Úgy látszik, csak nemdohányzók vagy a nemdohányzók jogait támogatók írtak.

Úgy néz ki, hogy csak a házon kívüli rágyújtás lesz lesz a megoldás.


Vajon előre, hogy mire számítson?

(A hálószobámat, a franciaággyal eleve átengedem Nekik! Ezt szívesen meg is teszem.)


A leszokásra nincs remény, mert 48 éves, és már legalább 30 éve cigarettázik.

Most egy dohányos véleménye is érdekelne: Hogyan fogadná a hírt? Nagyon okos volt az az érv is, hogy több száz €-ért (egy háromcsillagos szoba € 50-nél kezdődik.) áldozatot is lehet/kell/ hozni.

Egyedül a barátságot féltem, 25 éve ismerem, és - bár nem vér szerinti - a legkedvesebb rokonom.

2010. okt. 25. 12:00
 10/19 A kérdező kommentje:

Amíg pötyögtem, érkezett egy dohányzó válasza is. Azt is köszönöm.

Ez látszólag egy primitív kérdés, de higgyétek el, rengeteg "fejfájást okoz!

2010. okt. 25. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!