Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik külön váltak, mindenki...

Akik külön váltak, mindenki biróság által kéri a gyerektartást? Van olyan, aki megbeszélés alapján fizet?

Figyelt kérdés
2012. jan. 29. 12:24
 1/5 Apácska33 ***** válasza:
100%

Szia!


Megbeszélés alapján teljesíthető a fizetési kötelezettség,de ezt minden esetben igazolni kell tudni,mind a feladónak,mind a címzettnek!Javaslom,hogy állapodjatok meg egy naptári napban amikor a teljesítésre sor kerül és postai,vagy utalásos módszerrel teljesítsétek azt!A gyerek tartás a gyereknek jár!Ezt a bíróság is így fogja megítélni!A fizetési kötelezettség alól nincs kibúvó!Sem jogilag sem erkölcsileg!

A jogi procedúra elkerülése végett mindenképpen azt javaslom állapodjatok meg a paraméterekben és ezt fektessétek papírra két tanúval!

3 gyerek után fizetek gyerektartást!A saját tapasztalataimat írtam le!Én a kezdetektől így csinálom,mindenféle fennakadás nélkül csak nem tíz éve!

2012. jan. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi például egymás között beszéltük meg a dolgot és úgy fizet az exem.
2012. jan. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Ha közös megállapodással váltok, akkor nem kell biróságon keresztül intézni.

DE NAGYON FONTOS, hogy minden alkalommal átutalással és "gyerektartás" megjegyzéssel menjen a pénz, mert különben utólag nem lehet igazolni, hogy tényleg rendben fizettél.

Lehet, hogy most feleslegesnek tünik, de a körülmények változhatnak és ha nincs semmi a kezedben, akkor a legrosszabb esetben visszamenöleg több évre mégegyzser ki kell fizetned az egészet.

2012. jan. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Apácska33 ***** válasza:
100%
Már elnézést az utolsó kommentezőnek,de a jogszabály csak az utolsó hat hónapra enged visszamenőleg követelést érvényesíteni!A fizető részéről lehet játszani okoskodni,mert sajnos ilyen a mi magyar jog rendszerünk,de kérdés hogy ezt morálisan van e gyomra megtenni,mert előbb-utóbb a gyerekével is el kell számolni és sajnos a gyereket nem nagyon érdeklik a jogi útvesztők!Ő csak annyit érzékel ami a mindennapjait befolyásolják!
2012. jan. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A jogi procedúrát szeretném elkerülni. Nálam van a gyerek,az apa életvitele nem is tenné lehetővé,hogy nála legyen (nem is akarná). Ő munkanélküli lett 3 hónapja,ezért nem is kértem tőle pénzt,most fog kapni munkanélküli ellátást,ebből szeretném,ha végre adna,elég megbizhatatlan ,nem tudom,hogy önszántából fogja-e adni. Ha nem,akkor már tényleg elmegyek a biróságra,bejelentem,szerintetek igy jó lesz? Amúgy 5 hónapja 1 forintot nem adott,pedig még akkor lett volna miből...
2012. jan. 29. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!