Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ér ennyit egy munkahely?

Ér ennyit egy munkahely?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy olyan november közepe óta nagy csomók vannak a lábamon. A pontos okát azóta is vizsgálják, néha már jobb volt, most megint ott tartok, hogy már alig bírok járni... Lassan lerobbanok és mindig rémisztgetnek, mitől lehet...

Táppénzre természetesen nem mentem, mert nem olyan időket élünk. Hétfőtől nagyrészt szombatig dolgozom, most épp 3 műszakban, és sok elküldés van, pláne nem mertem otthon maradni. Ám most úgy néz ki, mégis..

Párommal mindketten ott dolgozunk és mindkettőnk bére kell , hogy megéljünk, albiban vagyunk.

Párom egész eddig hajtogatta, menjek táppénzre, ennyit nem ér a munka... Ugyanakkor, mivel munkába jártam, itthon több minden rá maradt, mivel mondta az orvos, ha már nem vagyok táppénzen, otthon minél többet pihenjek. Párom meg olyan, hogy eleinte azt mondja, persze pihenjek, de mikor rájön, hogy ez neki jár plusz munkával, káromkodik, szitkozódik... Plusz apámtól is félek, aki irtóra leb*szna, ha emiatt kirúgnának, előadnák, hogy ok nélkül maradtam itthon.

Pedig tényleg az van, hogy lassan lábra sem bírok állni... :(

22L


2012. jan. 30. 17:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Annyit semelyik munkahely sem ér, hogy az egészséged rámenjen. Azért még nem Afrikában vagyunk.
2012. jan. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Persze, menjél nyugodtan dolgozni, aztán ne adj isten tényleg komoly baj van, akkor meg majd sírjál, hogy miért nem vizsgáltattad ki időben jobban a dolgot. Az egészséged a legfontosabb! Munkahely sok van, egészséged csak egy!
2012. jan. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem ér annyit egy nagyon jól fizető munkahely sem, így pedig hogy 3 műszakban dolgozol, végképp nem.

Szerintem keress mást!

2012. jan. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Orvos!Sürgősen vonulj kórházba és vizsgáltasd meg a lábadat meg ha ott nem találnak semmit,akkor az egész szervezetedet,külön figyelemmel a szívedre és az ereid állapotára...
2012. jan. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Kivizsgáltak, nem is egyszer! Bőrgyógyász, gégészet, tüdőgondozó, több vérvétel... Mindezt oldjam meg úgy, hogy 1 órányi buszozásra vagyok a kórháztól, mert a városban, ahol élek, nem vagyok bejelentkezve. Ma is csak 3000 forint elment a buszjegyre... Akkor még nem számolva a sok-sok gyógyszert, amit szedhetek megint.

3 műszak ide vagy oda, cafeteriával 100ezret keresek, párom 80 ezréből nem élnénk meg. És jelenléthez kötik a bónuszt, ami a fizu 10%-a. Zavar, hogy 2 nap van a hónapból vissza és épp emiatt a két nap táppénz miatt veszik el a bónuszomat.

Mocskos egy világ, hogy erre kényszerítik az embert. De igazán az zavar, hogy a párom most azt mondja, majd ő ellát minden házimunkát, nonstop fekhetek (mert ezt rendelték el), de aztán majd szitkozódik és kénytelen leszek tenni venni, vagy hallgathatom... Kórházba akartak utalni, lehet, jobb lett volna elfogadnom.

2012. jan. 30. 17:21
 6/23 A kérdező kommentje:

Szóval még egyszer mondom: vizsgálták már a lábam, tudják, mi a baj neve: erythema nodosum.

Csak ezt egy szervi baj váltja ki, és ezt nem tudják pontosan. Ma is ott voltam a bőrgyógyásznál, pedig éjszakára mennem kéne dolgozni, én meg keltem kora reggel...

Viszont most elvileg táppénzre küldtek és vállaltam is, hogy megyek. Csak épp félek a következményektől. Ha most rúgnak ki, majd megkapom a családtól, hogy én cs*sztem el, mert ebben az elbocsátásos időszakban mentem táppénzre...

2012. jan. 30. 17:25
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Nézd,bónusz ide vagy oda,ez nem játék: ilyen esetben ha viszel kórházi(!) papírt,mittudomén,ottani felvételi lapot vagy akármit,azt el kell,hogy fogadják,persze ha azon nem az van,hogy mellnagyobbítás miatt feküdtél be.


A betegség az az egyénen kívül álló ok.Ha bíróságra viszed az ügyet,simán veszít a munkáltató,mert nem plasztikai műtét miatt mentél betegállományba,hanem betegség miatt.Apádnak meg találj ki valami hihető mesét.

2012. jan. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezt tavaly már kérdezted, pár hónappal ezelőtt. Akkor is ugyanazt mondta mindenki, amit most. Ha még mindig tudsz dolgozni, ilyen lábbal, hónapok óta, akkor nem vagy olyan rosszul. Ha igen, akkor meg nem írogatnál ki 2 havonta ilyen kérdést.
2012. jan. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa egy párod van, hogy nem ér neki annyit az egészséged, hogy egy kicsit többet vállaljon miattad. Ha nem kell pihenned neked kellene elvégezni a házimunkát is, nem? Ha te el bírod végezni neki is menni fog.

Ne törődj senkivel az egészséged mindennél fontosabb. Pihenj ha az kell a lábadnak.

2012. jan. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

"Ezt tavaly már kérdezted, pár hónappal ezelőtt. Akkor is ugyanazt mondta mindenki, amit most. Ha még mindig tudsz dolgozni, ilyen lábbal, hónapok óta, akkor nem vagy olyan rosszul. Ha igen, akkor meg nem írogatnál ki 2 havonta ilyen kérdést."

Te aztán elég sokat lehetsz itt, ha ilyenre emlékszel. :D amúgy nem is emlékszem, hogy konkrét kérdést tettem volna fel erről, nem is látom a kérdéseim közt, na mindegy...

Az, hogy még munkába járok, azt jelenti, hogy nem vagyok átlag magyar, aki 3-at tüsszent és táppénzre megy. Volt, hogy ehhez a bajomhoz társult olyan mandulagyulladás, hogy vért köptem, nyelni, jóformán levegőt venni nem tudtam, de mentem melóba, sőt, túlórázni, mert megfenyegetett a főnököm. Más meg otthon maradt egy kis influenzával...

Megnézném, ilyen fájdalmakkal te hol lennél! A többség otthon döglene 2 hónapja, tudom én. Csak nekem fontos ez a k***va pénz, mert ezt nevelték belém. Attól még te, úgy, hogy nem látod át az állapotom, ne merd kijelenteni, hogy mert nekem semmi bajom sincs!

Ülő munkán vagyok a munkahelyemen, gondoltam, ha itthon ágyban elüldögélhetek, ott is el tudok. Csak sajna a bejárás is elég megterhelő a lábamnak. De főként azért újult ki a betegség, mert abbahagyatták a gyógyszerszedést, mivel kicsinálta a májamat.

2012. jan. 30. 18:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!