Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fontos! Aki még akkor is...

Fontos! Aki még akkor is tagadja, hogy hazudott, mikor már lebukott, kész tények elé állítják, az az ember mentálisan beteg, vagy egyszerűen ilyen a személyisége?

Figyelt kérdés
Tehát hiába derül ki a hazugság, továbbra is meggyőződése, hogy ő mond igazat. Láthatóan el is hiszi, hogy igaza van. Vagy csak próbálja menteni a menthetetlent? Kérem válaszoljon aki ért ehhez
2011. dec. 30. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:
10%
Nem feltétlenül mentálisan beteg, csak képtelen elfogadni a vereséget, nem tud veszíteni. Ilyen személyiség.
2011. dec. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
A politikusaink 70% a ilyen.
2011. dec. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Aki még akkor is tagadja, hogy hazudott, mikor már lebukott, kész tények elé állítják, az az ember mentálisan beteg, vagy egyszerűen ilyen a személyisége?"


Pl. politikusnál ez a célszerű magatartás, mert ha a sajtó elégszer megírja, hogy az illető nem hazudott, akkor a közvélemény ezt fogja hinni akkor is, ha korábban egy ideig köztudott volt, hogy hazudott.


Ami nagyban igaz a politikusra, az kicsiben igaz minden domináns, hangadó, sok szövetségessel és nyalonccal rendelkező emberre (pl. főnökre munkahelyen stb.)

2011. dec. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

Nagymamám is ilyen.

Hijába bizonyítja kamera, hogy nem neki van igaza, akkor is ő van vérig sértődve, hogy hogy merik őt azzal megrágalmazni, hogy hazudik.

Pedig épelméjű nő.

2012. jan. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szüleim is ilyen emberek. Apám amúgy sem normális (szinte állandóan be van rúgva). Anyám viszont képes a képembe hazudni. Vagy ha épp rajtakapom és rászólok vagy kamerával megyek utána és elkapom akkor is letagadja. Majd amikor azt mondom, hogy de az istenért, hát nézd már meg akkor mivel már hiába vitáznánk elkezd artikulálatlanul üvölteni és otthagy.

Egyébként nem tűnik betegnek, úgy értem vannak dolgai, de átlagosnak tűnik, dolgozik is meg minden. Mondjuk nem túl okos nő, de az átlagemberekhez képest rendben van.


Régen durvább volt, akkor szinte mindenről hazudott. Pl. volt olyan, hogy orvosi utasításra nem ehettem húst. De semmilyet, szalámit sem, sőt még azt is megmondták, hogy ne egyek olyan ételt sem, amiben húskészítmény főtt (mert belefő a levébe a számomra káros anyag). Na tehát egyik nap anyám levest főzött. Sok zöldség, tészta, elvileg hús nélkül. Már a második tányérral ettem, amikor találtam benne egy darab húst! Előtte direkt megkérdeztem többször is, hogy ugye hús nélkül főzte (mert éreztem, hogy olyan hús íze van, nem akartam elhinni, hogy az ételízesítő miatt). Levittem elé a húst és még akkor is állította, hogy ő hús nélkül főzte! ( Ennyire érdekli az egészségem, az orvos is ki volt akadva mert folyamatosan így viselkedett, nem egyszeri alaklom volt.)

Nem túlzok, másfél órát veszekedtem vele, mire bevallotta, hogy hússal főzte (mert neki úgy ízlik) és azt mondta ha nem tetszik ne egyek (más étel nem volt itthon, enni meg csak kell).


Hogy őszinte legyek én sem tudom megérteni, nem tudom miért csinálja, miért viselkednek így egyes emberek.

Emlékszem volt idő, amikor be akartam utaltatni anyámat orvoshoz, hogy kóros hazudozó. Aztán persze kicsit sikerült "megnevelni" (de csúnya kifejezés) de mint már említettem a végső szembesítés elől így is menekül (ordít torka szakadtából majd rám vágja az ajtót).

2012. jan. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!