Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Igaz, hogyha valaki elkezd...

Igaz, hogyha valaki elkezd egy idegen nyelven beszélni, akkor a személyisége is megváltozik egy kissé?

Figyelt kérdés
2012. jan. 3. 14:44
 1/3 bánomisén ***** válasza:
73%
Érdekes kérdés... Az igaz, hogy amikor valaki elkezd egy másik nyelvet is használni, akkor kinyílik a számára a világ és a nyelv segítségével több emberrel tud megismerkedni, akik más kultúrához tartoznak, más közegben élnek, másféle tapasztalatokkal rendelkeznek. És miután mindannyian, akik kapcsolatba kerülünk egymással, hatunk egymásra, elképzelhető, hogy ez alakítja az ember személyiségét is. Persze az alapvető személyiségvonások nem változnak, de egy szélesebb látókörű ember másképpen viselkedik, cselekszik, gondolkodik, mint akinek szűkebb az élettere.
2012. jan. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem igaz. Amit kérdezel, az az "a nyelv formálja a gondolkodást" című elmélet kissé naiv átfogalmazása, de ezt a hipotézist sohasem igazolták.
2012. jan. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem igaz. Én egész másképp érzem magam, amikor magyarul, angolul, franciául vagy spanyolul beszélek. Ez egy nagyon személyes élmény, tudományosan nem megalapozott, de szerintem létezik.
2012. nov. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!