Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy apának mennyit kell...

Egy apának mennyit kell "foglalkoznia" a gyermekével ha hétvége kivételével naponta 12órázik? Kell hogy legyenek néha közös programok?

Figyelt kérdés
2012. jan. 30. 21:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hétköznap szerintem nem kell különösebb közös program. Este kérdezd meg mi volt a suliban/oviban, de tényleg érdekeljen! Játszatok kicsit lefekvés előtt,ilyesmi. Hétvégén persze kell a közös program. Menjetek úszni,kirándulni, vannak jó játszóházak,mozi, vagy valami otthoni kreatív program.
2012. jan. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%

Az attól függ, hogy mekkorák a gyerekek, és az apa mikor ér haza a munkából.

De szerintem alapesetben ilyenkor nem igazán lehet töle sok foglalkozást elvárni, mert neki is szüksége van pihenésre. természetesen ha a gyerek már nagyobb, akkor beszélgetni jót tesz, de külön programmra nem igazán van szükség, de lehetöség sem.

2012. jan. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
kisgyerek
2012. jan. 30. 22:06
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha hétvégén megvannak a programok akkor nem nagyon. Bár ha a fürdetésnél otthon vagy az nagyon jól esik a kisgyereknek, és egy jóéjt puszi mindenképpen.

A lényeg, hogy érezze a szeretetet minden nap:)

2012. jan. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
A gyereket nevelni is kell nem csak az iskolára kell bízni mert annak feladata tanítás elsősorban.
2012. jan. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Kell? Neked mégis minek kellett gyerek? Nem örülsz ha hétvégén vele lehetsz? Vagy este egy kicsit törődni, hozzábújni stb.
2012. jan. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem rólam van szó!

Ebben a kérdésben írták többen is hogy aki 12órát dolgozik,annak hétvégén pihenni kell. Elgondolkodtatott hogy akkor a gyerekkel mi van??? Csak az anyuka felelőssége? Szegényt jól le is tolták!

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2012. jan. 30. 23:26
 8/10 anonim ***** válasza:
56%

Egyeseknek valami nincs rendben a szövegértelmézésével: a kérdezö azt nem irta, hogy a hétvégén SEM akar az apa a gyerekkel közös programot csinálni, hanem hogy a napi 12 óra UTÁN kell-e még foglalkoznia velük.

HA van ideje, mármint amikor hazaér, agyerek még nem alszik, meg nem túl fáradt, akkor foglalkozHAT vele, de a legtöbb esetben erre nincs is lehetösége.


Az meg, hogy a gyerek MELLETT ennyit dolgozik annak az oka az, hogy valamiböl meg is kell élni a gyerekkel, mert általában amig a gyerek pici, addig az anya nem keres.

2012. jan. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Férjem a hétbol 6 "napot" éjszaka dolgozik. Reggel fél nyolctol o van otthon az 1 éves gyermekunkkel, mert szulés után fél évvel vissza kellett jonnom munkába. Nem érzi megterhelonek, hogy egész nap a lányával torodjon és játszon. Hétvégén és esténkén (4 után érek haza) viszont én igyekszem bepotolni a lemaradásomat!
2012. jan. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha fürdetés előtt hazaér, akkor szerintem az jó, ha ő csinálja. Meg előtte mindenkinek jól esik egy kis beszélgetés, viháncolás.

Ha nem, az más.

Nekem az a fura, hogy pl. a párom sokszor olyankor ér haza, amikor már alszanak a gyerekek és be sem megy hozzájuk, meg sem nézi őket. Nekem az az első, ha később érek haza, hogy megnézem, betakarom őket és még puszit is szoktam adni (ha nem cigiztem előtte).

Ha korábban ér haza és nem fáradt, akkor sétálhatnak egyet vagy valami. Azoknak a gyerekeknek, akik javarészt az anyával vannak, hatalmas élmény az apával bármit is csinálni.

Pl. a fiaim sokszor emlegetik, mikor apa vitte őket oviba, mert az kb. fél évente 1x van...

2012. jan. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!