Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nős vagyok. A volt baratnőm...

Mirobacsi kérdése:

Nős vagyok. A volt baratnőm tőb gyerektartas diert be perelt. Mivelhogy kűlfőldőn dogozom. Nincsenek papirjai hogy menyit keresek! Mi az elrajas ebben az esetben? Megegyeztem 1 őszegben vele! De Ő megis beperelt

Figyelt kérdés
2012. jan. 30. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:

diert

1 őszegben vele


ezekkel mit is akartál mondani??? Mert érthetetlen amit kérdezel.

2012. jan. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Minden esetben kell kereseti papír akár külföldön akár itthon Magyar országon dolgozol,az alapján számolnak tartás díjat....

Ha nincs ilyen papírod vagy nem fizetsz vagy az itthoni minimlbér után számolnak ezt meg kell pontosan kérdezni hozzá értőtől.

2012. jan. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

(Nekem ertheto volt elso!)

A gyermektartás összegéről a szülők megegyezésének hiányában a bíróság dönt.


A gyerektartás összege gyermekenként általában a kötelezett átlagos jövedelmének 15-25%-ában kerül megállapításra.

A gyermektartás meghatározásánál a bíróság figyelembe veszi

- a gyermek tényleges szükségleteit,

- mindkét szülő jövedelmi és vagyoni viszonyait,

- a szülők háztartásában eltartott más - saját, illetőleg mostoha – gyermekekek számát,

- a gyermek saját jövedelmét is.

Ha a kötelezett külföldön végez munkát, jövedelem alatt a tartásra kötelezett belföldi munkaviszonyára megállapított munkabérét kell érteni, ha pedig ilyen nincs, akkor a korábbi belföldi jövedelmét, illetve - tartós külföldi tartózkodás után - az azonos munkakört betöltő dolgozók ugyanazon időszakra vonatkozó átlagjövedelmének figyelembevételével kell a tartásdíjat megállapítani

2012. jan. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

első vagyok....kedves utolsó.Én is felfogtam hogy mit akar de a diert szót nem tudom hova tenni.

Csak hogy tud kedves kérdező.(az én exem is külföldön dolgozik)

-A bíróság a törvénynek megfelelően szabta ki a mi esetünkben a gyerektartást 2 hónappal ezelőtt.

-1 gyerekesetében az apa fizetésének 20%-a vagy a mindenkori minimálbér 20%-a.

Mivel az exem külföldön dolgozik,és nem magyar cégen keresztül.Így a bíróság nem férhet hozzá a kinti fizetéséhez.Ebben az esetben kihangsúlyozta,hogy akkor a második pont lép érvénybe.A mindenkori minimálbér 20%-a.

A törvény értelmében 6 hónapra visszamenőleg igényelhetem a gyerektartást ha az apa nem fizetne. Az egy összegben való teljes gyerektartás fizetését szintén a bíró határozza meg.Bár ez nálunk nincs,lévén a gyermek csak 6 éves,és nem tudni,hogy fog-e egyetemre menni vagy sem.Így inkább addig fizet amíg tanul.

2012. jan. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!