Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párommal tavaly január óta...

Párommal tavaly január óta élettársi kapcsolatban élünk, amiről hivatalos iratunk is van. Ő vásárolt egy házat ami csak az ő nevén van. Ebből nekem jár valami? Azt hallottam az élettársi kapcsolat majdnem olyan mint a házassági.

Figyelt kérdés
Arra értem hogy minden vagyon feleződik??Nem számításból kérdezem hanem mert itt hagyott terhesen és tudni szeretném mi az amit követelhetek tőle.Asszonytartást nem kérhetek???
2009. máj. 31. 11:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ebben különbözik az élettársi kapcsolat a házasságtól.

A megszerzett javakat a hozzájárulás mértéke alapján kapják, tehát nem lesz közös a vásárolt ingatlan, hacsak te nem tudod bizonyítani, hogy a te pénzed is benne van. Ha tudod bizonyítani, akkor annak arányában szerezhetsz tulajdonjogot.

Az élettársak nem terheli törvényes tartási kötelezettség sem, tehát nem kérhetsz asszonytartást sem.

A gyermek sem kerül automatikusan a nevére, tehát amennyiben nem ismeri el, úgy apasági keresetet kell benyújtanod ellene.

2009. máj. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

[link]

itt elolvashatod, hogy mi is ilyenkor a helyzet, de az első hozzászólónak igaza van

2009. máj. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!