Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy kapcsolat alapja az...

Egy kapcsolat alapja az őszinteség, bizalom. Jogosan érzem, hogy mégsem kapom ezt meg a páromtól?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt, komolyan tervezünk, együtt képzeljük el a jövőnket. Én idén végzek a fősulin és ugye még nem rendelkezek önálló keresettel. De nem is ez a lényeg. A párom már dolgozik, ugye meg tudja teremteni magának a megfelelő körülményeit és rak félre is. Nos, a helyzet az, hogy neki tartozik valaki, elég komoly összeggel (90 ezer ft) csak amikor rákérdeztem hogy ki, azt mondta hogy nekem nem kell tudnom ezt, ne is foglalkozzak vele. Ez volt kb. jó pár hónapja. Azóta párszor feljött, hogy van egy dolog, amiről nekem nem kell tudnom, félig poénból. Én megértettem ezt, őt, hogy a pénzügyei nem tartoznak rám. Bár, én mindent elmondtam neki, ami számomra apróság volt, de tudtam ha kiderül utólag, akkor rosszul esne neki. Naprakész volt a dolgaimból. Pár napja véletlenül láttam, hogy egy csajjal beszélget, rákérdeztem mi a helyzet vele, én is ismerem a lányt (ami egy másik sztori, mert volt szerelme az a csaj). Mondta h üzleti ügyben dumáltak. Kérdeztem mit üzletelnek, és mondja h nem fontos. Gyanús lett. Aztán elmodta, hogy neki adott kölcsön már több mint egy éve, és még azóta lóg neki a csaj. Ahogy említettem, hab a tortán az ugye, hogy volt szerelme ez a csaj. Egyszerűen nem tudom mit gondoljak, miért titkolózik előttem? Ha lebukik, akkor arra következetet az ember először, h van vmi közöttük.... nem tudom mit gondoljak, próbálom őt is megérteni, de nem bízott bennem, azalatt a cím alatt, hogy nem akart terhelni a problémájával... Segítsetek!

22 L


2011. nov. 10. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Addig mig nem éltek együtt ne ártsd bele magad a pénzügyi ügyeibe.Ez rá tartozik,ha közös háztartás lesz akkor rád is.


Ha igy folytatod legközelebb azt sem fogod tudni tartozik-e neki valaki pénzzel.Döntse el ő mit akar megosztani veled,ő ugy gondolta ez annyira nem fontos,tartsd tiszteletben.

2011. nov. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
csak az a bökkenő ezzel, hogy mindketten nagyon fontosnak tartjuk az őszinteséget...
2011. nov. 10. 14:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Tudod (saját magamból kiindulva) igazat adok a párodnak abban, hogy lehetnek olyan dolgok, amikről neked nem kell tudni. Ettől még működhet a kapcsolat. Hidd el a boldog házasság alapja nem biztos, hogy az, hogy a felek mindet tudnak egymásról. Lehet, hogy nem is puszta titkolózás, csak az egyik nem tartja fontosnak, elsiklik a dolog felett aztán elfelejtődik.

DE

Ha valamiről nem kell tudnom, arról nem kell tudnom teljes egészében. Tisztelem a másikat annyira, hogy nem állok elé azzal, hogy nekem vannak ám dolgaim, amikről neked nem kell tudnod! Számomra inkább ez a bántó.

2011. nov. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az őszínteség, és a bizalom fontos egy párkapcsolatban. Tehát ha ő azt mondja: Nem fontos, és ne törődj vele.

Akkor bízz meg benne, hogy ez valóban nem fontos, és nem kell az ő pénzügyeivel foglalkoznod (főleg, hogy nem is laktok együtt)

Később, hogyha mondjuk már együtt éltek, ez probléma lehet, de akkor sem valószínű.

A bizalom előrébbvaló, mint az őszínteség. Szóval, bízz meg benne, nem fontos, megoldja. Az a csaj, meg a VOLT csaja, szóval vele sem kell foglalkoznod.

2011. nov. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 bánomisén ***** válasza:

Az őszinteség nem azt jelenti, hogy mindenről be kell számolni a másiknak, hanem azt, hogy amit elmond az ember, azt úgy mondja el, ahogy történt. Mindenkinek vannak kisebb-nagyobb titkai mások előtt és ez így jó.


Lehet, hogy azért nem mondta el neked, hogy az exének adott kölcsön, mert attól tartott, hogy balhéznál miatta. Az is lehet, hogy csak meg akart kímélni ettől a bosszúságtól, meg attól, hogy most futhat a pénze után. Mindenesetre ez az ő dolga egyelőre, ne foglalkozz vele. És főleg ne akarj mindent tudni, mert akkor nemsokára nem lesz kivel és mit tervezni.

2011. nov. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A helyzetet ilyenkor mindig meg kell fordítani....

Nem szabad túllihegni ez tény, de a titkolozás sem vezet sehová..Egyik titok szüli a másikat és akkor már nagyon nehéz meghúzni a határt. Ha együtt fogtok élni akkor valamilyen szinten a problémák is közösek lesznek, tehát azzal hárítani, hogy nem akart terhelni, nem igazán jó dolog. Mert akkor mindenkinek a saját megítélésén múlik mi az, amivel nem akarja terhelni a másikat??? Nem hiszem hogy hosszú távon ez működőképes lehet. Beszéljétek meg, és húzzátok meg a határvonalat, hogy mit is értetek őszinteségen egymással szemben. Ott is vannak határok..

2011. nov. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a tesómnak adtam kölcsön 100 ezret, meg még párszor utána, amit nagy nehezen kaptam meg,akkor még nem éltünk együtt, és nem mondtam el neki, mert tudtam hogy nem fog neki tetszeni és azt mondja h.ülye vagyk. ( utólag tényleg igaza lett ) de akkor nem akartam azt hallgatni hogy mert miért adtál kölcsön, úgysem kapod meg. valamikor később elmondtam amikor már elbírtam viselni a na várjcsak dumát.

Lehet ő is ettől tart+ még nehezíti a helyzetet hogy volt szerelme, de együtt is voltak régen vagy plátói volt a dolog.

2011. nov. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!