Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért néznek olyan furan ha...

Miért néznek olyan furan ha valaki házas de megmondja hogy nincs gyereke és nem is akar? És ráadásul htb aki emellett ugyan többet keres mint a férje spekulálással.

Figyelt kérdés
Ezzel jönnek mért nincs gyerek mért nincs munkahelyed minek szolnak bele az életünkbe ha nekünk igy tökéletes? Nem vágyunk gyerekre és jobban keresek igy mintha lenne kvázi munkahelyem.
2012. febr. 1. 23:41
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
97%

"az ember elmegy wellnesre és ott beszélget a szaunába és megkérdezik van ygereketek nincs és mikorra tervezitek? Mivel foglalkozol? Háztartásbeli vagy jujj?" : köszönöm, h megnevettettél.

mond akkor inkább egyéni vállalkozót, hizen valójában inkább az vagy, mintsem "htb", nem igaz? Minek feleslegesen provokálni az embereket? Hm?


Amúgy én tavasszal leszek 36, és még nincs gyerekem. Abban egyet értek, h az emberek szinte kivétel nélkül megkérdezik, van-e. "A nem, nekem nincs gyerekem" válaszra viszont valami olyan súlyos titkot, terhet, tragédiát sejtenek, h néhány másodpercre csendben maradnak, majd kényszeresen másra terelik a témát. (amúgy nincs mögötte semmi tragédia, ilyen későre tolódott, de mindenképp szeretnénk a párommal:))


nem ők feszegetik, te akarsz polgárpukkasztó lenni, csak nem elég ügyesen csinálod (legalábbis itt)

2012. febr. 2. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
elnézést az elütésekért. átolvashattam volna...
2012. febr. 2. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
8%

ne foglalkozz azzal, hogy ki mit mond. ha neked és a párodnak így jó, akkor így jó és senkinek semmi köze hozzá.

bár nem értem, miért nem akarsz gyereket, igaz sokan nem akarnak, pedig szerintem az a világon a legjobb, ha az embernek gyereke van, még akkor is a sok baj van vele. de ti tudjátok.

azt viszont ne hangoztasd hogy többet keresel mint a férjed, mert ez a legtöbb férfinak megalázó, mint ahogyan ezt már előttem is írták neked. lehet hogy a férjedet is bántja hogy te ezt hangoztatod, csak nem mondja.

de én meg sem mondanám hogy hogyan élünk, ha zavar az ahogyan erre reagálnak. pl. a szaunában is megmondhattad volna hogy dolgozol és van egy gyereked. gondolom, nem ismerted őket, akkor meg úgysem tudják kideríteni hogy igazat mondtál-e, és nem is tartozik az rájuk. nem azt mondom hogy hazudozzál össze-vissza, az nagyon csúnya lenne, de nem kell mindig mindenkinek mindent elmondani.

a rokonaid meg majd egyszer elfogadják hogy nem akarsz gyereket, mást úgysem tehetnek.

2012. febr. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
87%
Ilyen mentalitással és életvitellel jobb is,ha nem szülsz gyereket. Egy gyereknek nem ilyen szülőkre van szüksége!
2012. febr. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Minek hazudjak bárkinek is? Én nem szégyenlem hogy nem akarok gyereket. Meg azt se hogy spekulálok. A férjemet nem zavarja hogy többet keresek sőt örül neki hogy jön a pénz ugyanis ő orvos akiket nem nagyon fizetnek Magyarországon.És minden pénzünk közös onnantól hogy megkerestünk nincs enyem tied.Csak én vagyok kinevezve pénzügyminiszternek ahogy viccesen szoktuk mondani hogy forgassam.

Az hogy tóled 36 évesen nem kérdezik meg hogy miért nincs furcsa. Biztos olyan a benyomásuk rólad vagy nem tudom. Én eleve fiatalabbnak nézek ki talán ezért nem gondolnak tradégiára. Mindenki lazán azt szokta kérdezni és mikorra tervezitek? Aztán mikor megmondom az igazságot néznek. Na akkor szoktak elhalgatni és furán nézni. És ez az amit én nem értek. Utazgatni akarok stb. Nem pelenkázgatni. Ha eddig nem ment volna el a kedvünk a babától bptől Moszkván át Bangkokig hallgathattuk a sajnos közül ülő pár babáját ordítani. Meg a veszekedésüket ami arról szólt minek is jöttek te akartad a gyereket stb. Rémálom volt.

2012. febr. 2. 09:13
 26/35 anonim ***** válasza:
63%

ez oké, de mi a kérdés?

"furan néznek" rád - ez nem érdekes, hiszen mint írod "tökéletes" az állapotod. Az persze nem biztos, hogy ilyen is lesz mindig. Nem lehet örökérvényű bérletet venni itt a földön a tökéletes boldogságra. És könnyen lehet, hogy lesznek még súlyosabb rémálmaid, mint az, hogy egy gyerek obégat abban a térben, ahol te tökélketesen tartózkodsz.

2012. febr. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Miért néznek furán rám?Miert gondolják hogy a normalis ha valaki egy bőgőmasinát akar magának?

Akárhogy is nezzük a gyerek aldozatokkal gonddal és lemondással jár. Én meg élvezni akarom az életet. De még se reagalok furán ha válaki mégis azt ecseteli mennyire akar gyereket. Csak én a férjemmel kettesben akarom élvezni a boldogságot.

2012. febr. 2. 09:38
 28/35 anonim ***** válasza:
63%

ha ez annyira bánt, hogy furán néznek rád,vágd pofán őket


nehogy már valaki megzavarja a tökéletes élvezetedet

2012. febr. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
31%

1., A rokonok piszkálni fognak titeket, ebbe törődj bele.

2., Szerintem te is úgy állsz a dolgokhoz az idegenekkel, hogy túlságosan nyitott lehetsz, ezért mernek ilyeneket kérdezni tőled és belebeszélni a dolgaidba.


Én 31 éves leszek idén, idegeneknek nem szívesen adom ki magam, valószínű a válaszaimból érzik is az emberek, mert ha beszélgetek is vad idegen emberekkel, eddig soha senkinek nem jutott eszébe megkérdezni akár a gyerekvállalást, akár azt, hogy hol dolgozom, se semmi ilyesmit.

2012. febr. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
47%

Tetszik a gondolkodásmódod kérdező, hasonlít az enyémhez:)

Azért néznek furcsán, mert évszázadok óta az a megszokott, hogy "a házasság célja a gyereknemzés" és ezt elég nehezen lehet kiverni az emberek fejéből, még a 21. században is, hogy van élet gyerek nélkül is (még akkor is, ha egyre többen így gondolják) és nem csak ez az egy életcél és önmegvalósítási forma létezhet. Ezzel nem lehet mit kezdeni, ez még jódarabig így lesz, főleg itt Magyarországon, egyes nyugati országokban sokkal nyitottabbak a kérdésben.

2012. febr. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!