Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyit kérnek nagyjából egy...

Mennyit kérnek nagyjából egy szülésznő, ha választott a János kórházban? Mikor szülés előtt megbeszélést tartotok, megmondja az összeget vagy inkább rádbízza? Lehet vele csinálni az utolsó 4 hétben a ctg-t fent a szülőszobán?

Figyelt kérdés
Gondolkozom, hogy ezúttal felfogadok szülésznőt is, de ez nagyban függ attól, hogy mennyit kér el azért, ha választott. Szeretnék minél frissebb információt kérni a János kórházban fogadott szülésznővel szült kismamiktól! Köszönöm!
2012. jan. 3. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Én a Margitban szültem, ami a Jánoshoz tartozik, de szerintem ez mindegy. Ha nem császáros leszel és nem lesz komplikáció, akkor szinte a szülésznő segít mindenben, tehát így kalkulálj.

Én császáros voltam, de mivel anyukám régebbi ismerőse volt így szerencsés voltam, mert több figyelmet kaptam talán, mint amúgy kaptam volna. Viszont az ismeretséget nem használtam ki a fizetésnél, tehát azt veheted reálisnak. 30-at adtam 2010 októberében. A doki 70-et kapott. Ha nem csaszis lettem volna, szerintem akkor sem adtam volna sokkal többet. Talán 40-et.

2012. jan. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem a fent említett kórházban szültem, de Budapesten általában az "átlagos" tarifák duplája.

Itt Szegeden kb 20-30 egy szülésznő tarifája. Budapesten 30-40 körül hallottam.

Az én szülésznőmmel egy külsős beszélgetés alkalmával tértünk rá erre, ő azt mondta, rám bízza.

Nagyon kedves és hozzáértő fiatal szülésznő, a terhességem 28. hetében beszéltem meg vele egy találkozót.

Megadta a privát számát, amin éjjel-nappal zaklathattam, és ellátott olyan tanácsokkal is, mint például milyen babakocsit célszerű venni, milyen mellszívót szerezzek be, mikor kezdjük a hozzátáplálást, stb... Ezen a találkozón kívül aztán még 2 alkalommal találkoztunk, szintén beszélgetésre.

A szülés olyan volt, mintha egy kedves ismerősömmel csináltam volna végig.

50000Ft-ot adtam neki, a dokinak 20-at. Fordítva terveztük, de a szülésznő végig velem volt, tanácsokat adott. Szívesen emlékszem vissza rá.

2012. jan. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Én is minimum 40ezret hallottam a Jánosról. De én a helyedben megkérdezném a szülésznőt, ha felfogadnád, mennyit kérne, így a legtisztább. Ha mond egy hajmeresztő összeget, akkor sincs semmi, semmi nem kötelez téged, hogy fel is vedd őt.

Én a Jánosban szültem, de nem fogadtam meg szülésznőt, hanem az ügyeletessel szültem, jó is volt így. Az orvosom viszont fogadott volt, ő javasolta, hogy szerinte felesleges fogadni, mert ő mindegyikkel szívesen dolgozik együtt. Szerencsére velem nem sok macera volt, hamar és gyorsan és könnyen szültem. A ctg-ket mindig a dokim csinálta fent a szülőszobán, mindig ő rakott fel és vett le róla.

2012. jan. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Első babánál nekem sem volt fogadott szülésznő, m a doki azt mondta mindegyik nagyon jó. Könnyű szülés volt, csak hosszú. De nagyon jó szülésznőt fogtam k, ezért gondolkodom, h őt felkérem. Nagyon szeretnék gátvédelmet ezúttal. Csak hát nem mindegy az ár, m a doki is egy vagyon!
2012. jan. 4. 22:17
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

3.vagyok

Én gátvédelemmel szültem a másodikat az ügyeletes szülésznővel (valamilyen Annamária).

2012. jan. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én most szültem a Jánosban fogadott szülésznővel. Ismerős ajánlotta a doki-szülésznő párost, a tarifát így tőle tudtam meg, plusz a dokit amikor megkérdeztem, ő is mondta, h vele szeret együtt szülni, de ajánlani konkrétan nem szokta, mert pénztárca függő, h valakinek belefér-e vagy sem. 40-et kapott. És gátmetszés nélkül szültem, a gyereknek még másnap is tiszta gátolaj szaga volt :)
2012. jan. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat! Kedves Utolsó! Meg tudnád mondani te is a szülésznő nevét?
2012. jan. 5. 20:28
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Uolsó vagyok, Bencze Tündével szültem.
2012. jan. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!