Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan térítsem észhez a barátom?

Hogyan térítsem észhez a barátom?

Figyelt kérdés

A legjobb barátomról lenne szó.

Már huszonéves, tehát nem olyan kis butus fiatal; de egyszerűen úgy viselkedik, mint az ovis, aki szerelmes az óvónénibe...

Már évek óta teper egy csajnak. A csaj egymilliószor elmondta neki, hogy nem akar járni vele. A barátom mindig rákérdez miért, majd a válasz jegyében nekiáll "megváltozni": lélekszakadva töri magát hogy olyan legyen, amilyen sose lehet.

Kicsinálja magát, elmegy az életkedve, és elpocsékolja a legszebb éveit.


Próbálom rávezetni hogy ez se neki, se a csajnak, de nekem sem jó, hiába, ő "nem adja fel".


Nő létemre tudom milyen ez, nekem is tepert 2 évig egy haverom. Hiába próbáltam lekoptatni, egyszerűen képtelenség volt. Frászt kaptam tőle.


Nekem sem jó, hiszen a legtöbb idejét hőn áhított nőjével tölti, vagy magába roskadva. Mivel a párom sokat dolgozik és a hobbijaink nem egyeznek, ilyen szempontból barátomra lennék utalva.


Neki pedig végképp nem jó, ezt felesleges is taglalni. Ráadásul jó ember, nála udvariasabbat normálisabbat nem lehet találni, nem értem, miért próbál mindenáron megváltozni (nem csak külsőleg).

A csaj ugyan külsőleg oké, de személyiségét tekintve annál inkább nem: eltűri hogy barátom összes pénzét rá költse, elfogadja az ajándékait, aztán meg mindenkinek panaszkodik hogy miért nem száll le róla az a szerencsétlen...

Tisztára mint egy luxusprosti, csak a szolgáltatások nélkül...


Barátomnak hiába próbálom megmagyarázni hogy kihasználják, ő ezeket jeleknek tekinti, hogy van még esélye.


Lehet valami mód rá hogy észhez térítsem, vagy nézzem ahogy szép lassan elmélyül a maga kis depressziójában?

Nem értem miért ássa így el magát, nem olyan rossz pali, simán szerezhetne magának barátnőt.


(Sőt, volt is olyan alkalom mikor egy csaj kezdett el udvarolni neki, ő pedig elhajtotta, hogy már van egy kezdődő kapcsolata -.-)


Nektek lenne hasonló tapasztalatotok? Mi lett a dolog vége?


2012. febr. 2. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Néha a saját hibádból kell tanulni.
2012. febr. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
73%

A csajt kéne jól szájba verni, amiért hülyíti azt a szegény srácot.. Hú de utálom az ilyet!

Mindenesetre, ha a sráccal nem sikerült beszélni, próbáld meg a csajjal. Olvass be neki, és mond el a véleményedet. Ne kertelj! Csak lazán!

A barátod meg vidd el bulizni, kikapcsolódni, hogy ne is gondoljon arra az idióta nőre..!


17/L

2012. febr. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igazából nem tudsz mit csinálni.

Majd akkor hagyja abba, ha megunja saját magát szopatni.

Ennyi.

De a annak a pipnek biztos aranyból van a nunija. Bár az sem egy főnyeremény.. puha fém, puha fém, a fene tudja, de valahogy nem az igazi.

2012. febr. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Igazából a csajt nem is ismerem: a barátom nagyon jól tudja a véleményemet róla, így eddig csak pár képet láttam róla, és meghallgattam minden teljes beszámolót.

Arra tökéletesen ügyel, hogy még véletlenül se fussunk össze soha hármasban - négyesben, ha a párom is velem van.

Nem mintha annyira bele akarnék szólni a dologba, de gondolom tudja, ha nagyon kiakadnék biztosan egy-két tinccsel kevesebbel menne haza a csajszi.


Őszintén én is érzem hogy nem sok mindent tudok tenni, de rossz látni ahogy leamortizálja magát.

2012. febr. 2. 22:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Én azt tanácsolom,h ne is beszélj róla a barátodnak.Hagyd hadd jöjjön rá egyedül.lehet,minél jobban mondod,ő annál inkább akarja.Eszébe juttatod.hagyd,majd úgyis rájön. 31N
2012. febr. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én is voltam hasonló helyzetben, ahol én voltam a "hőn áhított lány". évek óta jóban voltunk a sráccal, mindig is tudtam, hogy többet akar, én viszont iszonyatosan kötődtem hozzá, mint baráthoz, úgyhogy megmondtam neki, hogy nem szeretnék tőle semmit, de nem taszítottam el magamtól, és ezeket ő mindig úgy értelmezte, hogy van még esély. tudom h önző voltam, de tényleg nagyon jól éreztem magam vele és nem volt szívem megszakítani vele minden kapcsolatot. aztán jópárszor durván összevesztünk, mert nem bírta elviselni ha összejöttem valakivel, vagy beszólogatott mert nem is tudom, talán sértve érezte magát, volt, hogy hónapokra egymáshoz se szóltunk, de aztán mindig kibékültünk, mert hiányzott egymás társasága. és olyankor kezdődött elölről az egész. az egésznek úgy lett vége (és talán e lehet tanács számodra), hogy a családja elkezdte ellenem hangolni, minden lépésemet értelmezték, minden mondatomat kiforgatták, kiszínezték, és így ő is eléggé elfordult tőlem, szintén egy oltári balhé után teljesen megszakítottuk a kapcsolatot. szóval szerintem ha mindenféleképpen szeretnéd, hogy hanyagolja a lányt, akkor próbáld a hibáit előtérbe helyezni, sima beszélgetések alkalmával, nem vádlón felhozni. szerintem.

(mielőtt jönnek a rágalmazások, hozzáteszem, hogy én semmiféle ajándékot nem fogadtam el tőle, tudatában volt, hogy én nem akarok tőle semmit)

remélem tudtam segíteni:)

2012. febr. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
20-on éves felnött férfi tanul majd a saját hibájából.
2012. febr. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!