Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el anyunak hogy...

Hogy mondjam el anyunak hogy össze akarok költözni a barátommal? 18 éves vagyok eljegyzett a barátom már 3 hónapja,5 éve vagyunk együtt és hozzá szeretnék költözni, anyuék pedig utálják őt igy nemtudom mit mondanának. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2012. jan. 30. 19:37
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Van önálló kereseted? Ez a nem mindegy.
2012. jan. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Nekem nincs, mivel még van ez az évem, azaz 5 hónap meg még 1 év a suliból, de a párom dolgozik
2012. jan. 30. 19:41
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Így: "Anyu, össze akarok költözni a barátommal!"
2012. jan. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Hát a nagy semmire elég necces elköltözni otthonról, de te tudod...
2012. jan. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
55%
hát, mondd meg anyudnak, hogy nem neki kell barátoddal élnie, és hogy te szereted őt... és mivel a menyasszonya vagy szeretnél vele élni! és, ígérd meg, hogy bejársz ugyanúgy suliba, és nem rontod le a jegyeidet....
2012. jan. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
89%

18 évesen talán már elég felnőtt vagy ahhoz, hogy összeköltözz a barátoddal, tehát emiatt kár aggódni.


Ami ebben a dologban érintheti a szüleidet az az, hogy elvárnád tőlük, hogy valamilyen szinten továbbra is eltartsanak akkor is, ha már a barátoddal élsz?


Ha a kérdésre nem a válasz, nem hiszem hogy bármi kifogásuk lenne a dolog ellen.


Ha pedig igen a válasz, akkor ez csak abban az esetben fog kiderülni, ha megbeszéled velük. (bár 18 évesen azért ennyire kell ismerned a szülei, hogy meg tudd saccolni körülbelül hogyan reagálnának a helyzetre.

2012. jan. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
90%

Elvileg bejelentheted, hogy elköltözöl, de attól kezdve nem várhatod el, hogy eltartsanak, fizessék a megélhetésedet. Viszont azt sem hiszem, hogy a barátod illetve az ö szülei feltétlen téged is el akarnak tartani, meg iskoláztatni.


Szóval vagy vállalod a felnött életet és eltartod magad, vagy gyerekként maradsz otthon.

2012. jan. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Ha elköltözök akkor nem akarom egyáltalán h akárhogyan támogasson anya!Nem azért költöztem el! És a családja, azaz az anyukája nagyon jól tudja hogy még 6évig tanulok az egyetemet beleszámítva meg a mesterképzésemet és neki semmi baja nincsen vele.
2012. jan. 30. 19:51
 9/33 anonim ***** válasza:
86%
13éves voltál mikor összejöttetek??? Na jó, ez már sok mára...
2012. jan. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
91%

Értem hogy szeretnél vele összeköltözni, én is szívesen tenném, de azért 6 évig miért mész ingyenélőnek a 'nyakára'? Nem tudnám elviselni ha eltartanának. Szóval szerintem ezt gondold még át.


Egy szintén 18 éves lány

2012. jan. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!