Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom nem köszön a közeli...

Párom nem köszön a közeli rokonaimnak ezt olyan cikinek találom. Az, igaz?

Figyelt kérdés

Anyukám öccsével,feleségével és kisfiukkal; és a nagyszüleimmel tartunk szoros kapcsolatot. Párom eleinte tök normálisan viselkedett velük. Jött velünk karácsonykor, húsvétkor, szülinapkor, mikuláskor stb hozzájuk.

Aztán párom "kitalálta" hogy anyám öccse beszólogat neki, és hogy irigy a kocsijára, meg a munkájára. Párom 30 éves, anyám öccse 40. Tény hogy párom 10 évvel fiatalabb, de anyagilag sokkal jobban áll már most, lehet abban is van valami igaza, hogy anyám öccse beszólogat neki, de én ezt inkább csak csipkelődésnek nevezném, mert velem is ezt csinálja gyerekkorom óta. Igaz én elfogadtam ezt neki, mert rokonom, a párom meg lehet azért nem fogadja ezt el, mert neki azért csak egy idegen, és inkább kerüli, ha már nem szimpatizál vele.

A nagyszüleimet kedveli és tiszteli.

Azonban anyámat szintén ki nem állhatja. Én is nehezen viselem el a saját anyámat. Tudom hogy nem akar nekem jót, és anyám irigy mindenemre. Még a fiatalságomra is! Szóval alig várom hogy leléphessek amint tehetem.

Mivel általában egy kocsival megyünk el rokonokhoz, párom már azért sem jön velünk, mert ki nem állhatja anyámat, akit egyébként az egész rokonság csak "eltűr". De egyébként nagyon pofátlanul viselkedik az anyám.

Mára már ott tartunk, hogy ha pl anyám öccséék beállítanak váratlanul hozzánk, a párom inkább bezárja a szobát és ott van, csak hogy le se kelljen mennie, ne kelljen köszönnie, ne kelljen jópofiznia velük. Én ezt nagyon cikinek érzem. Nagyon kellemetlen volt, hogy lent van az egész család a nappaliban,ott vagyunk 8an, hogy unokatesómat felköszöntsük, párom meg fennt ül, hívtam és nem jött le hogy a 7 éves unokaöcsémet, aki egyébként szereti a páromat felköszöntse.

Párom olyan kijelentéseket tesz, hogy reméli, hogyha egyszer elköltözünk, akkor nem kellesz őket a saját házában vendégül fogadnia. Ez milyen már? Olyan gyerekesen viselkedik, nekem meg ég a fejem, hogy igy bujkál. Mi erre a megoldás?

Egyébként az ő családjukban nem szokás tartani a kapcsolatot a közeli családtagokkal. Lehet ezért is ilyen elzárkózó.


2012. febr. 2. 22:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Elzárkózó, és ha olyan marad, hagyd a fenébe, menekülj, mert téged sem fog engedni.


Én mostohám is ilyen, és most már apa is, mert baj, ha elmegy, legyen az a testvére is. Már shová nem jár, mert probléma van belőle.

2012. febr. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát,ahogy így leírtad,azért nem olyan egyszerű a helyzet.Én megértem a párodat,én is utálok jópofizni,nem is szoktam,még a rokonommal sem,aki kiérdemelte,hogy még csak ne is köszönjek neki.Hidd el egyébként nem ciki,majd mindenki magába száll egy kicsit.
2012. febr. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Legalább a párod nem olyan, mint a legtöbb ember, aki rühelli a rokonokat/ismerősöket, mégis szemtől szemben jópofizik. Én is ezt csináltam egy rokonnal, mert nem kedveltem. Nem érdekelt, hogy anyámék bementek hozzájuk, képes voltam 2 órát a kocsiban ülni, és tüntetőleg nem bemenni.
2012. febr. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak értelmezési problémái vannak, na mindegy.

Én megértem a férjedet, ki akarna olyan emberekkel egy légtérben lenni, akiket nem tud elviselni? A leírtak alapján ez legkevésbé az ő hibája és addig sincs feszültség köztük.

2012. febr. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!