Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem köszön meg dolgokat?...

Miért nem köszön meg dolgokat? Szóvá tegyem, utaljak rá?

Figyelt kérdés

a barátomról van szó. többször sütök neki sütit, vacsorát, segítek a dolgaiban. Ezeket általában meg is köszöni, bár nem lelkendezik, de tudom h nem az a típus. Én mindig megköszönöm ha udvarias(nagyon az amúgy). Van azonban h meg se köszöni a dolgokat, csak pl annyit mond, h finom lett amit főztem, meg h órákig segítek neki(mikor ő segít nekem én mindig kimutatom hálás vagyok), és egyszerűen nem is látom h értékelné. persze, természetes h segítek neki ha szüksége van rá, de jól esne ha megköszönné. Mondjam ezt így el neki? Ez olyan direkt, félek h nem egészen azt érném el vele, amit szeretnék. talán ha rávezethetném, de hogyan? köszönöm

21L/F


2011. jún. 17. 22:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Ez a fazon ilyen is marad, és te vagy vele maradsz,vagy szépen leköszönsz tőle.
2011. jún. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi is a problémád tulajdonképpen? Hogy nem zeng dicshimnuszokat rólad? Írtad, hogy megköszöni, de nem lelkendezik (miért is kéne..?), ugyanakkor azt is leírtad, hogy NEM AZ A TÍPUS.


Tipikus "ha nincs problémám, csinálok magamnak" esete.

2011. jún. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
+ szerintem a főztöd dicsérete nagyobb köszönet bármennyi hálálkodásnál..
2011. jún. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sem igényelném annyira. Elég az, hogy megdicséri, hogy finom, vagy ilyesmi. Lehet, hogy elismerés függő vagy. Jobban jársz, ha nem köszöni meg, mert ellenkező esetben a csillagkat is leszedegetnéd az égről egy halk köszönömért.
2011. jún. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem kifejezetten idegesít, hogy a párom minden megköszön, mintha folyton hálálkodna szóra sem érdemes dolgokért. Nem értem, miért kell mindenért hálaimát rebegni, amikor nem azért csinálom. Te igen?
2011. jún. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Tipikus "ha nincs problémám, csinálok magamnak" esete.

Igen én is egyet értek ezzel. Tényleg mit szeretnél? Mit tegyen érted? Lehet h nem is jó a föztöd és udvariasságból nem szól semmit :))!Az h Te is segítesz neki, meg Ő is Neked, az csak természetes . Nem? Ugyanis ezért vagytok együtt még?!

2011. jún. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%
a barátodról van szó?és te fiú vagy?
2011. jún. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
00:48 21 évesek,lány-fiú.Írja is.
2011. jún. 18. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki szavakkal fejezi ki a háláját. Ki lehet fejezni cselekedetekkel, simogatással, nézéssel, stb. Akkor lehet baj, ha sehogyan nem teszi. Vagy abból is lehet hosszú távon, ha nem úgy teszi, ahogyan te szeretnéd. Mert ekkor nem passzoltok annyira egymáshoz, és ez az egyik vagy mindkét félnek problémát jelenthet.
2011. jún. 18. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Aki ennyire érzékeny, annak éreznie kell a másik ember háláját, anélkül, hogy az megszólalna.Az étel dicsérete, az hogy megeszik.Egyéb segítséged pedig önzetlen legyen, ne várj érte semmit, akkor nem csalódsz.
2011. jún. 18. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!