Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha hozzámsz...

Miért van az, hogy ha hozzámszólnak a szüleim, és valami negatív dolgot mondanak, akkor nem szólhatok vissza, mert már azt mondják rögtön, hogy ne pofázzak vissza?

Figyelt kérdés
Már kezd idegesíteni ez az egész, de nem tudom, hogy mit tegyek. Pl. a ma reggeli eset: Anyám kérdezett a konyhából valamit, én válaszoltam rá. 2 perc múlva bejön, s megkérdezi, hogy mit mondtam. Utána mondtam újra, aztán még neki állt feljebb, mert szerinte nem rendesen válaszoltam. Utána elkezdtem volna válaszolni rá, de apám megszólalt a másik szobából, hogy ne pofázzak.. Aztán később megkérdezik, hogy miért van rossz kedvem.
2012. febr. 3. 04:57
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
nyugi kinövöd,elmúlik ez is
2012. febr. 3. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Apám full ugyan ezt adta be nekem is, meg hogy "ne oktassam ki". Aztán rájöttem hogy ez azért van mert próbálja az erkölcsi fölényét meg tekintélyét megőrizni, viszont semmilyen érve nincs. Ez egyfajta örömmel töltött el amit ki is mutattam, nem olyan rossz érzés az ha igazad van folyamat. Ezt észrevette és ezzel megis szűnt a probléma. Átfogóbban az a lényeg hogy ne érezzék hogy befolyással tudnak lenni a hangulatodra vagy a tetteidre, biztos van más dolguk is az életbe, egy idő után megunják :)
2012. febr. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Régen mindig mondtam apámnak, hogy nem attól lesz igaza, mert hangosabban nálam...
2012. febr. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért van így mert valószínű ők is így nőttek fel, ahol a gyereknek "tisztelettel" kell bánni a szüleivel. Az meg már teljesen más, hogy azt viszont nem tanulták meg, hogy hogyan kell tisztelettel bánni a gyerekkel. Azért szerintem fontos lenne, hogy meghallgasd, vagy szólj vissza, próbáld ki mi az eredménye, sztem max egy jó hangos szóváltás. Vagy ha megkérdi apud v anyud hogy mi bajod akkor mondd el, hogy baromira sz@rul esett, hogy ők így beszéltek veled,mikor te ebből semmi rosszat nem akartál kihozni. Ha nem lehet szavakkal hatni rájuk akkor meg sajna ez így fog már maradni. Ők gondolom ezt szokták meg, de te bármikor változtathatsz a hozzáállásukon. Állj a talpadra!
2012. febr. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Ez azért van, mert apád és anyád egy igazi nagy magyar bunkó. Mondd meg nekik, hogy ezt én üzemen.
2012. febr. 4. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk is ez volt.

18 éves korom körül beláttam, hogy felesleges vitatkoznom. Ha védtem magam, ne pofázz vissza, majd megelégelésemre, úgy döntöttem, megvárom míg lejár a lemez, és kibírom, inkább nem szólok semmit.

Persze ez még idegesítőbb volt, ekkor ez volt a baj.

És, igen ez sajnos a magyar szülök általános mentalitása, és ezt az egy utat látják, az erélyesség kulcsának, és a tekintély megtartásának.

Az is benne lehet, hogy olyan munkájuk van, amitől idegileg nincsenek toppon...a mai magyarnak kb. vegetálásra van kapacitása, a kikapcsolódást hírből ismeri, így marad levezetésképp a gyerek...

2012. febr. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Dorina90 válasza:
Nah igen, velem is mindig ez volt. Anyum mindig arról kérdezett, hogy mi volt a suliban, milyen volt a doga, meg ilyen full unalmas dolgokkal jött.. Nem esett le neki, hogy én inkább azokat a dolgokat szeretném elfelejteni, nem hogy még beszélgetni is róla. Mikor már aznap ötödjére kérdezte meg, és én egy kicsit felemeltem a hangomat, akkor már én voltam a rossz... Igen, gondolom ők úgy nőttek fel, hogy tiszteljük az öregebbet stb. Megértem, 100%-osan tisztelem őket, mivel ők neveltek fel, ők adtak meg nekem mindent. De már engem is nagyon idegesített, hogy ha már kicsit hangosabban válaszolok, vagy morgok valamit az orrom alatt, akkor ordibálnak... Tipikus magyarok, meg kell szokni. Azért nekem elég rosszul esett ez 10-14 éves koromban, hogy nem vesznek emberszámba, de hát meg kell tanulni befogni a pofád, mert hát elég csak belegondolni... a szüleid adtak neked mindent, ők etettek, ők vették meg a márkás ruhákat, telefonokat... Egy idő után már csak mosolyogni fogsz rajta. :)
2013. nov. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!