Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell ezt csinálnia...

Miért kell ezt csinálnia anyámnak?!

Figyelt kérdés

Sosem voltam kövér, de sovány sem. Unokatestvérem anorexiás lett, és azóta ha bármit sportolok, anyám jön hogy nehogy aztán te is! Most pedig kaptam egy ruhát a másik unokatesómtól, ami ilyen testhez simuló, és anyám meg jujj de cingár vagy! biztos vagy te 49 kiló még? Mondom neki 50 vagyok, erre:megnézhetem? már kétszer ellenőrizte a súlyom, most nem engedtem. Ha mondom, higgye el, nem igaz hogy úgy kezel mint egy elmebeteget! 162 cm vagyok, ami ugye elég alacsony, és ahhoz 48-49 és 50 kg között szoktam ugrálni. Most megnéztem, és mindegyik normálisnak számít. Miért kell ezt csinálni velem? Ez már nem magyarázható azzal hogy aggódik, mert az agyamra megy.

Ez a ,,hány kiló vagy?"-,,50"-,,megnézhetem?(ilyen gyanúsító hangon) párbeszéd kiborít.


2012. febr. 5. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:
41%

Inkább örülnél, hogy foglalkozik veled. Unokatesóddal valószínűleg nem volt foglalkozva, meg is lett az eredménye. Nem hinném, hogy olyan nagy erőfeszítés lenne édesanyád előtt heti 1x ráállni a mérlegre. Tudod, bármikor kialakulhat ez, nekem 16 évesen jött elő, pedig 80 kg voltam - 2 hónap múlva már csak 64, és így tovább... megszenvedtem rendesen, de most gyógyult vagyok. Inkább örülj, hogy igyekeznek neked megspórolni jó néhány év szenvedést vagy esetleg komolyabbat.

20L

2012. febr. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
DE SEMMI BAJOM AZ ÉGVILÁGON NEM AKAROK LEFOGYNI
2012. febr. 5. 10:58
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

csak félt :-)


az anyukák már csak ilyenek

2012. febr. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 bánomisén ***** válasza:
95%
Bepánikolt, rémeket lát. Szerintem fogd meg az anyukádat és ültesd le egy hosszabb, komoly beszélgetésre, amiben elmondod neki, hogy eszed ágában sincs anorexiássá válni, és legyen kedves bízzon meg benned, mert semmi oka sincs a bizalmatlanságra. Te nem az unokatestvéred vagy és nem is akarod az ő példáját követni.
2012. febr. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
11:20 az lesz
2012. febr. 5. 11:25
 6/8 anonim válasza:
93%
Én is biztosan kiakadnék a helyedben. 172 cm vagyok és 52 kiló mégse vagyok anorexiás, sőt imádok enni, nassolni, de ilyen a testalkatom, nem tehetek róla, inkább örüljünk neki ;) A legözelebbi ilyen alkalomkor amikor gyanusítgató kérdéseket tenne fel neked az anyukád határozottan elmondaám neki, hogy nem áll szándékodban lefogyni, anorexiásnak lenni és hogy látja jól hogy rendesen eszel (bár ezt nem írtad, de gondolom). Ha ezt átgondolja, akkor csak rá fog jönni, hogy egészségesen élsz és nem kell féltenie az anorexiától. :)
2012. febr. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
..egyél mindig előtte! és ne menj ki kaja után, mert akkor ráparázik hogy hánytatod magad :D
2012. febr. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt azért remélem nem!
2012. febr. 5. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!