Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanár kérdés! Miért a fiamnak...

Tanár kérdés! Miért a fiamnak kell ezért szenvednie?

Figyelt kérdés

ezen a héten nálam van, ugyanis elváltunk az anyjával a történet a következő:

12 éves fiam csütörtökön hazajött a suliból és elmesélte hogy kedvenc tanára akit én is ismerek összeszólalkozott egy diák apjával az udvaron és kicsit megráncigálta, de azért mert az megakarta ütni a gyerekét és a tanár meg nem hagyta,..a fiam ezt mind látta és behivatták az igazgatóiba hogy megkérdezzék mi történt úgy ,hogy jelen volt a tanára és az apuka is

fiam elmondta mit látott, ( gondolhatjátok milyen érzés volt bemártani a kedvenc imádott földrajz tanárt)

azt hitte nem lesz semmi gáz.

csakhogy pénteken, zaklatottan jött haza, és azt mondta hogy lehet kirúgják a földajz tanárt azért mert "keménykedett" de a fiam azért volt zaklatott merthogy ő miatta mert el kellett mondania mi történt

nagyon szereti a tanárát, pontosabban kölcsönösen szeretik egymást, ez ritka tanár-diák szeretet.

és a lényeg hogy most a fiamat azért kellett megnyugtatnom és letörölni a könnyeket a szeméről hogy ne érezze magát hibásnak a történtek miatt

hétfőn bemegyek és meglátom mit tehetek, remélem nem küldik el a tanárt, végül is csak közbeavatkozott hogy ne üsse meg az apa a gyerekét

elvileg nem üthet meg egy tanár egy diákot, meg hát senkit sem..

szóval kérdezem én ezügyben szerintetek mi lesz?



2012. febr. 5. 16:53
 1/6 A kérdező kommentje:
elfelejtettem írni idegességemben hogy a fiam azt is elmesélte hogy máskor is látta hogy ez a fazon durváskodik a gyerekével..gondolom mindig ő vitte a gyereket suliba, de eléggé vadállatnak tűnt mindig legalábbis ezt mondta a fiam.
2012. febr. 5. 17:05
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Szegény gyerek! Szerintem sem helyénvaló így, de ha bemész akkor próbálj meg velük beszélni... De tényleg igazad van, hogy nem helyén való.. :/ 14L
2012. febr. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

holnap bemegyek mindenképp vele a suliba és kipuhatolózom a dolgot, nem lenne erkölcsös hogy kirúgják ha csak védeni akarta a diákot,

nem érdekelne a dolog ha nem a fiamról lenne szó akit borzasztóan megviselt a helyzet.

2012. febr. 5. 17:24
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

Tegyetek ki magatokért, a tanár érdekében, és mondjatok el mindent, azt is hogy a fiad többször látta ezt a bizonyos apukát durván bánni a gyermekével.A földrajz tanár jól cselekedett amúgy is, inkább az igazgató (ahhelyett h elbocsájtsák a tanárt) utána kellene járjon nincs-e családon belöli eröszak abban a familiában?!

Szerintem kiderül az igazság, nyugtasd meg a fiadat, h minden rendbe jön, és remélhetöleg meg marad a kedvenc tanárja is:)

2012. febr. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A fiút már eleve behívatták az igazgatóhoz, és csak azért beszélt a tanárról az igazgatónak, mert az ügy tőle függetlenül már amúgy is kiderült? Mert akkor végülis nem ő mártotta be a tanárt.


Ha a fiú azt mondta, hogy az apa meg akarta ütni a saját gyerekét, és a tanár ezt úgy akadályozta meg, hogy az apát elhúzta, elrángatta, akkor végülis nem mondott a fiad semmi rosszat.


Magyarországon 2005 óta a svéd típusú szabályozás van belefoglalva a törvénybe (azt hiszem a családjogi törvénybe), vagyis a szülő (törvényesen) semmiféle testi fenyítést nem alkalmazhat. Ebbe mindenfajta dolog bele van értve, pofon is. Ráadásul ha a gyerek egy bizonyos kor alatt van, akkor védekezésre képtelen személynek számít. Az a jó, hogy ennek már van is valami nyoma, pl. itt a Gyakorikerdesek.hu-n is elhangzott, hogy egy anyukát bizony figyelmeztettek a családsegítőben pofon miatt.



A helyzetet nem ismerem a tanárral és az apával az udavron, de ha olyan volt a helyzet, akkor a tanár cselekedete akár teljesen jogszerű is lehetett. A tanár kb. ugyanazt teheti meg a pofozkodó szülővel szemben, mint amit az utcán egy közönséges utcai rablásnál is megtehetne: közbeavatkozhat, megvédhet egy ismeretlent az erőszaktől, és ha máshogy nem tudja megvédeni, alkalmazhat ő maga is erőszakot a támadó ellen (de csak arányosan, és csak akkor, ha más módon nem lehet megvédeni a megtámadott áldozatot). Ilyen esetben a jog elvileg teljesen a tanár mellett áll.


Ha a tanár nem a gyerek megvédése miatt ráncigálta meg az apát, hanem utólag, mintegy haragból lökdöste meg, akkor sajnos kicsit hülyén rendelkezik a jog, szóval sajnos elvileg utólag visszaadni még nyilvánvalóan a vérlázító pofont sem lehet. Ennek ellenére az apa ekkor is nyilvánvalóan hibás.


Remélhetőleg a tanár meg tudja magát védeni az igazgatóval szemben: ha kirúgják, elvileg védheti magát, perelhet, munkaügyi pert indíthat, fordulhat az iskola fenntartójához is. Ha jogszerűen járt el a tanár, akkor az igazgató elvesztené a pert. Kérdés, megvédi-e magát a tanár, vagy beletörődik-e az igazságtalanságba, egyáltalán ismeri-e a jogait.

2012. ápr. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a gyerek megnyugszik, ha valahogy felkeresitek a tanárt kettesben, és beszélgettek vele. Majd ő elmondja, hogy neki ez milyen volt, és akkor a gyerek megnyugszik, hogy a tanár nem haragszik rá. Szerintem egy felnőtt ember meg tudja védeni magát egy ilyen ügyben, ha igaza van, így szerintem a tanár nem haragszik a gyerekre. Ha a tanár ezt személyesen is el tudja mondani a gyereknek, akkor megnyugszik a gyerek.


Ha meg kirúgták a tanárt, akkor sem biztos, hogy haragszik. az is lehet, hogy ilyen helyről amúgy is elment volna. Igazából azt ő tudja elmondani, hogy haragszik-e vagy sem, de valószínűleg egyáltalán nem neheztel a gyerekre. Ha erről személyesen is meggyőződik a gyerek, akkor gondolom megnyugszik.

2012. ápr. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!