Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiamnak elpusztult a cicája,...

Fiamnak elpusztult a cicája, hogyan vigasztaljam meg?

Figyelt kérdés
Nem ment ma iskolába se, annyira sírt és szinte belebetegedett. Én is nagyon szerettem azt az állatot, sőt, az egész család imádta, borzasztó nehéz. A fiam alig akar enni, most is az ágyában fekszik, csak nézi a plafont és ha bemegyek, mondja, hogy nagyon hiányzik neki. Én már kisírtam magam, de sajnos Ő rosszabbul viseli. Mit tehetnék szerintetek? Most lesz sportversenye is pénteken, ha ilyen állapotban lesz, lehet, hogy el sem tud menni.
2011. nov. 21. 12:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

Az ég világon semmit sem tudsz tenni. Sajnos ezen át kell esnie, a gyász nehéz dolog. Egyszer úgyis vége lesz.

Azért mielőbb menjen újra iskolába, járjon edzésre, hogy kizökkentse ebből az állapotból. Ha mindegy jól megy, ezek majd elvonják a figyelmét.


VISZONT! Semmi esetre se vegyél most neki új cicát. Ha megérett rá lelkileg, majd ő szerez magának, vagy szól nektek. A régi macsekot nem helyettesítheti egy új.

2011. nov. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
János, ha van háziállatod, belegondolhatnál, milyen érzés ez. Családtagként kezeltük, annyira aranyos volt, okos kis jószág, sok boldogságot okozott nekünk a dolgaival. Én is várnám, hogy adjak neki enni, bejöjjön kicsit a szobába, hiányzik nekem is nagyon.
2011. nov. 21. 12:38
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Rengeteg háziállatom van.
2011. nov. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Miért pusztult el szegény cica?

Öreg volt már?

2011. nov. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem, még nagyon fiatal volt, de elütötte egy autó. Szép kis perzsa cica, kedves szokásokkal.
2011. nov. 21. 12:40
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a gyászon és a fájdalmon csak az idő segít , idővel jobban lesz a fiad ne aggódj.
2011. nov. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 17 voltam, mikor az első cicám elpusztult. Nem is voltam a városban akkor, anyukám elvitte állatorvoshoz, mert nem evett; később felhívott, hogy el kell altatni. Azonnal rohantam haza, így ott lehetettem az altatásnál. Teljesen ki voltam, semmi másra nem tudtam gondolni, csak rá.

Aztán egy nap, úgy 2 hét elteltével mentem haza, és ott várt rám egy édes kiscica. Először nem tudtam hova tenni, kicsit ellenséges voltam vele, de pár nap alatt nagyon összebarátkoztunk. Ennek már 4 éve és nagyon-nagyon szeretem, minden éjjel az ágyamban alszik.

Kiderült, hogy az állatorvos javasolta anyukámnak, hogy minél hamarabb szerezzen be egy új kedvencet. Először én is hülye ötletnek tartottam, de nálunk bevált! Egyébként hány éves a kisfiad?

2011. nov. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
12, de van egy 17 éves lányom is, aki szintén nagyon sírt, mikor megtudta, viszont Ő most több napos versenyen van (annyira szomorú volt Ő is, hogy haza akart jönni). Már kérdeztem őket, hogy szeretnének-e másikat, azt mondták, hogy egy kis idő múlva talán, mert enyhítene a fájdalmukon, de addig is fel akarják dolgozni ezt, mert nagyon egyedi szokásai voltak a kismacskának. Boldog élete volt, imádta a természetet, ezzel próbálom vigasztalni a fiamat, de nyilvánvaló, hogy nagyon rossz nélküle, tényleg annyiszor megszeretgettük mindennap, játszottunk vele, üres lett nélküle a ház is.
2011. nov. 21. 13:05
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Eszméletlen mennyi tuskó ember van....

Sajnálom a cicát. Sajnos nem sok mindent tehetsz. Próbáld meg elterelni a fiad figyelmét. Pl ha nagyon szeretne mondjuk egy számítógépes játékot vagy egy dvd filmet, akkor lepd meg vele. Ez ha nem is örökre, de egy rövid időre eltereli majd a figyelmét.

2011. nov. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Szegény kiscicát kidobták kiskorában, le volt gyengülve, az utcán kutatott élelemért, mikor rátaláltunk. Olyan egészséges, hűséges és vidám állatka lett belőle, hogy öröm volt nézni. Szegénykémet óvtuk, de annyira vágyott a természetbe, ez lett neki a veszte. El sem tudtunk tőle búcsúzni, váratlanul ért minket, előtte való nap még játszottunk vele, ezért is ilyen nehéz őt elengedni.
2011. nov. 21. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!