Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16 évesen hogyan költözhetek...

16 évesen hogyan költözhetek el otthonról?

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudtam hová írjam a kérdést, remélem megfelel ide is. :) mondjuk főként családi problémák miatt költöznék el, és minél hamarabb.
2012. jan. 30. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
milyen problémák? Amíg nagykorú nem leszel, maximum intézetbe mehetsz.
2012. jan. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
56%
a híd alá
2012. jan. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
jelentkezhetsz hogy állami gondozásba akarsz kerülni. mivel nem vagy nagykorú
2012. jan. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kiskorú vagy, ha elmész, a szüleid hazahozathatnak a rendőrökkel.
2012. jan. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
71%
Nem értem miért akarsz elköltözni otthonról én most hogy felnőtt lettem és ez évben vesztettem el az édesanyámat .most jöttem rá mennyit jelentett ő nekem és hogy mennyire hiányzik.Ha pasi miatt akarod őt elhagyni ,ne tedd nem éri meg édesanya csak egy van higgy nekem .:(
2012. jan. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

menj férjhez valakihez aztán nagykorú leszel

amúgy csak intézetbe mehetsz

2012. jan. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ugyan, nem pasi, nem is holmi kósza ötlet miatt akarom elhagyni a családom... de itt már jó 5 éve nem érzem a helyemet, arra nevelnek, hogy kudarc vagyok, és nem kéne léteznem.

Pár barátom, és a barátom tart tényleg életben, több olyan pillanat volt, hogy öngyilkos lettem volna legszívesebben, és már meg is próbáltam - szerencsére nem sikerült. De lehet gondolni, hogy én vagyok a hisztis, vagy ilyesmi... én rosszul élem meg az itthoni dolgokat, erről van szó.

2012. jan. 30. 15:44
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Elköltözni elköltözhetsz, ha beleegyeznek a szüleid és el tudod tartani magad vhogy. Ha nem egyeznek bele és te csak úgy lelépsz, akkor a rendőrséggel hazavitethetnek, mert még kiskorú vagy.

Ha tényleg olyan rossz a helyzet, akkor gyámügy és ők megítélik mi a teendő. Állami gondozott lehetsz, vagy valaki családba fogadhat, pl a nagymamád, a nagynénéd, ismerős család, vagy a barátod szülei, ha vállalják.

Ezek után a gyámügynél tudsz kérdezősködni. Őszintén mond el majd az ügyintézőnek, hogy mi a problémád, mi van otthon, milyen egy napod a szüleiddel... stb.

Esetleg, ha nem a lakóhelyed középiskolájába jársz, akkor legyél koleszos. Vasárnap estétől péntek délutánig akkor máshol lennél..

Ha kibírod még ezt a két évet, akkor nyáron dolgozz, szedj össze annyi pénzt, amennyit csak tudsz és 18 éves korod után költözz el egy albérletbe, vagy szintén kollégiumba. (Egyéni elbírálás alapján nálunk olyan is koleszos, aki a városban lakik. Nem protekciós, csak be tudta bizonyítani, hogy otthon inkább nem lenne oké, önfenntartó, ilyesmik.)

2012. jan. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nos, nekem az nem két év lenne, hanem négy. Még csak tizennégy vagyok, és ha jól tudom, szülői engedéllyel 15 évtől dolgozni lehet, és ezt ki is fogom használni, anya úgyis elküld, hogy "legalább nem az én pénzem fogod felenni".

Szóval még másfél évem van, hogy betöltsem a tizenhatot, addig suli mellett is dolgozni fogok, amennyire erőmből kitelik.

A gyámhivatalnál pontosan nem tudom, hogy mennek az ilyen dolgok, de a szüleim biztos csak jó színben tüntetnék fel magukat, engem meg rosszban. Így az maradt, hogy engedéllyel elköltözök...

(Volt már egy olyan megjegyzése anyámnak úgyis, hogy ha nem akarok itt élni, költözzek el)

2012. jan. 30. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!