Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiborít az anyám! Mit tegyek?

Kiborít az anyám! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Először is azzal kezdeném hogy nem vagyok egy jó tanuló. 5 évig mindig kitűnő voltam de lehet most nem leszek az. Anyám mindig is azt akarja hogy tanuljak. De ami itthon megy amiatt nem bírok. Mamám is velünk él szóval állandó a veszekedés és a kiabálás. Egyszerűen lehetetlen tanulni. Ezt még ki is bírom de mostanáig mindig azt mondtam amit hallani szeretnének. De annyira elfejlődött a stílusom hogy azok a ruhák amik nekem vannak egy nagy része nem is tetszik. Rengeteg ruhám van de csak az tetszik amit tesómtól örököltem vagy én vettem. És most már teljesen elegem van.Anyám keres pasikat mindig felhozza és néha még itt is alszik egy-kép pasi nálunk komolyan mondom ez már őrület. De aztán az a gond hogy mindig otthagyják a pasik őt. Én ezért tökre sajnálom meg minden de ne rajtam töltse már ki a mérgét mivel engem ver szid és ez fáj.Most szilveszterkor se volt pénzünk kaját bort meg ilyeneket venni és elkérte a pénzemet mondom oké odaadom és vele is mentem nehogy másra költse.Vettünk ezt-azt de aztán mondja hogy kell neki hajfesték.Mire hazaértünk nulla pénzünk maradt.Azt mondta majd januárban visszaadja.Január elmúlt nem kaptam meg.Február van és ma kértem tőle de nem adja oda mert nincsen neki azt benne csörög a pénz.Meg olyan rossz mikor azt mondja agyonüt.Volt már olyan hogy majdnem kitépte a hajam (nem az egészet,de meghúzta erősen)..Most mit tegyek? Apukáméktól kaptam a pénzt (mert elváltak) és nem adja oda.Pedig szükségem lenne kaja miatt osztálypénz esetleg ruha miatt..Nem kértem semmi mást csak a pénzem..:( mit csináljak?? 12/L bocsi hogy hosszú lett..
2012. febr. 6. 10:57
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem félévkor 9db ötösöm és 7db négyesem lett..És azt mondta hogy az én dolgom..:(
2012. febr. 6. 10:58
 2/12 anonim ***** válasza:

Hát ez tök gáz.

Apukáddal mi a helyzet? Hozzá nem mehetnél? Nála nem lenne jobb helyed?

2012. febr. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Apukám 70km-re lak tőlünk ő is jó lenne,de 2 ikertestvérem van ott és nem hiszem hogy jó lenne ha odamennék..meg az egyik most ilyen asztmás jellegű betegsége van szóval nem lenne jó odamenni. Amikor odamegyünk hozzájuk akkor a mamámék lakásába megyünk ott jól elvagyunk de nem hiszem hogy jó néven veszik. Szóval lehet jobb ha itt maradok és eltűröm vagy valamit tenni kéne.De nem tudom mit..:(
2012. febr. 6. 12:29
 4/12 anonim ***** válasza:
osztályfőnökkel vagy egy tanárral beszélhetnél erről, vagy valakivel olyan viszonyban? iskolaorvos, iskolapszichológus, valaki van felnőtt, akivel beszélni tudnál erről?
2012. febr. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia!Ennyi idős koromban hasonló körülmények voltak nálunk is.Alkesz szülők,ordítozás verekedés.Próbáltam jól tanulni,tudtam hogy ki kell keverednem innen.Kitünő tanuló voltam,és 8. után olyan középiskolába mentem ahová muszály volt koliba mennem.Tőlem is mindíg elszedték a zsebpénzem,a nagyim segített sokszor.Ruhám is minimális volt,nem divatolhattam,pl. ha színházba mentünk kölcsönkértem a ruhát,a mama adott a költségekre.Koli után azonnal elmentem dolgozni.Nem tudsz mit csinálni,tűrj egy darabig,és ezt a megoldást is válaszhatod.Van a családban akira számíthatsz?
2012. febr. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Akkár csak az én anyám és nem érti meg hogy nekem ez fáj hogy rajtam veri ki a dühét és ebből már annyira elegem van hogy mindig csak én hogy mindenért én vagyok a hibás,

mi nem ilyen körölményekhöz kötődünk normális család vagyunk vagyis már csak 3an :(( apu elhunyt tavaly.

de nem értem szerintem ehez nincs semi köze a munkályának, mert mindig erre fogja egy cégben dolgozik és ő a második legnagyobb főnök meg hogy fáradt emg minden és csak ordibálni tudd, 800 embernek a fönöke de akkorsem kéne velem ordibálni -.-' idióta

2012. febr. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Minden válasz hasznos csak egy gond van.Hogy én a hibái ellenére is annyira szeretem és nem akarok intézetbe vagy bárhova is menni.mert van olyan napja mikor kedves és szerethető..:( Talán a koli jó megoldás lehet.De lehet hogy anyámnak van igaza.Nagyon szegények vagyunk és én türelmetlen és követelőző vagyok.Nem tudom így ti mit tennétek? :(
2012. febr. 6. 16:30
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy kell ezt végiggondolnod hogy melyik a kisebbik áldozat: számodra maradni és szenvedni, vagy az apukádék számára az hogy átvesz téged és számodra az, hogy távolról szereted az anyukádat.


Nyilván nincs tökéletes megoldás, de a kisebbik rosszat (amiben a kisebbik áldozatot kell meghozni) attól még választhatod.


12 évesen egyébként jelezheted a gyámhatóságnál hogy apukáddal szeretnél élni, és ők először csak vizsgálódnak, meghallgatnak, próbálnak hatni a szülőre, aztán döntést hoznak. Ez egy nagy döntés, de lehetőséged van rá és érdemes körbejárnod.

2012. febr. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van kedves utolsó válaszoló,de van olyan nap mikor anyám nagyon kedves és tényleg jószívű néha..De 3 műszakba dolgozik az öregek kikészítik plusz otthagyják őt a férfik én megértem hogy egyszerűen képtelen elviselni,de ne rajtunk töltse ki a haragját..Lehet a kollégium lenne a megoldás de mi van ha nem lesz barátom?? :( Erre nem lehet semmit találni de én akkor is az első megoldást szeretném..itt maradok és egy olyan középsuliba megyek ahol sokat kell tanulni,így nem jár semmi más az agyamba csak a jó jegy..Nem tudom mit tegyek..Még jöhetnek a válaszok.:/
2012. febr. 6. 21:40
 10/12 anonim ***** válasza:

21:35-ös válasza:

Megértem hogy tanácstalan vagy, 12 évesen nem járja ilyen nagy döntéseket meghozni, de még gondolkodni se rajta. (Egyébként aki ilyen értelmesen ír és gondolkodik, kétlem hogy ne találna sok barátra.. :) )


Jó az elképzelésed szerintem, hogy a tanulásra koncentrálsz, ez a lehető legjobb a legkisebb reakciók közül.

Még írtam volna más szempontokat is Neked, de azok a konkrét helyzetedben mégsem lényegesek. Elvileg lehetne köztes út és elvileg lehetne értelme is, de mivel apukád messze lakik, ez valószínűleg mégse lenne járható, így tényleg csak a két véglet között dönthetsz.


Dolgozz azon, hogy felnőve minél önállóbb legyél (pont emellett döntöttél végülis), tehát légy minél jobb tanuló. :)

2012. febr. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!