Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiborít az anyám. Órákat...

Kiborít az anyám. Órákat sírok miatta. Mit tegyek, hogy végre leszokjon a piálásról?

Figyelt kérdés

Most főként olyanokat kérdezek akikkel már megesett ez és sikerült leszoktatni/leszokni az alkoholról.

Anyám már két éve alkoholista olyan szinten, hogy 10 esetből 7szer jön haza részegen és dől belőle a piaszag. Ilyenkor mindig ordítozik és szid, hogy mekkora kis k_rva vagyok, hogy csak szidom és nem segítek neki leszokni. Amikor józan akkor nem lehet vele beszélni, mert felküld a szobámba és azt mondja, hogy kuss van. Általában órákat sírok miatta. Folyton hazudozik, mint a vízfolyás, hogy ő nem iszik meg ne hazudjak már(én), hogy ő iszik meg megint csak szemétkedek, mert ő tényleg nem alkoholista. Sajnos mindent a lelkemre veszek és ezért már többször is próbáltam megölni magamat amiről ő nem tud. A családban szinte mindenki tudja, de nem tudják, hogy szinte minden nap iszik. Nagyon szeretném leszoktatni, mert ezzel nem csak magát teszi tönkre, hanem engem, a bátyámat és minden családtagot. Valószínűleg a baj az, hogy kölcsönt vettünk fel a házra és havonta 70ezer forint megy el rá a 200ezerből. Én mondtam neki, hogy adjuk el a házat és inkább mamáéknál építsük be a tetőteret, de azt mondta, hogy ő oda nem megy vissza.

A legrosszabb az, hogy még szenteste is részeg volt és ordítozott velem énmeg csak sírtam és nem bírtam abbahagyni. A szülinapomkor majdnem ugyan ez volt, de akkor azért sírtam, mert apukámmal beszélgettünk róla, hogy anyám valójában mekkora egy tetűláda hiszen megcsalta apát és még ő szidja, hogy apa mekkora egy f_szkalap, hogy itthagyott minket. Én mindig is tudtam, hogy nem szerencsés ha hiszek neki, mert én ezt nem tudom kinézni belőle.


2010. dec. 26. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon durva ez a történet.

Sajnos nem tudom hogy tudnál te segíteni, hisz ehhez ő is kell, hogy tudjunk rajta segíteni.

Mi lenne ha oda költöznél apukádhoz, hátha rájönne hogy ott hagytad és le kell mondjon a piáról.

Az én anyukám is piált néha, odaköltöztem mamához, másnap ott volt hogy megváltozik.:)próbáld meg ezt

2010. dec. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz helyzetbe vagy, mert ha ő nem akar segiteni magán, akkor más nem valószinű, hogy tud! Ha lehetőséged lenne külön költözni, vagy esetleg lakáson belül is elszigetelődni a részegségétől.... Sok sikert és azért boldog karácsonyt kivánok neked!
2010. dec. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Reszegen azert szid, mert tudja hogy ez igy nem lesz jo, hogy megint berugott. Jozanul azert, mert szegyenli magat, hogy mint anya megint cserben hagyott. Nem hinnem, hogy csak a lakastartozasert rugna be, hiszen ebbol a penzbol megy el neki piara. Lehet depis, vagy genetikai, vagy eppen raszokott. Csak az o egyuttes akarataval tudnal segiteni rajta. Azt is orvoson keresztul. Elvonokura, stb.
2010. dec. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én anyám is agresszív alkoholista lassan 40 éve.

Nem fog soha leszokni róla,mégpedig azért mert nem is hajlandó beismerni,hogy alkoholista.Ez idővel csak rosszabb lesz.

Két dolgot tehetsz:

1. Apádhoz költözöl,hogy nyugodtabban tudj élni

2.Tovább tűröd amíg felnőtt ember leszel,és amint megteheted elköltözöl,hogy élhesd a saját életedet..

Tudom mit élsz át,de vigasztaljon az a tudat,hogy a te gyerekeid sosem fognak téged részegnek látni(erre tuti már 100-szor megesküdtél,akárcsak én)..

2010. dec. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ne vedd ennyire a szívedre azt, amit anyád részegen hozzád vág.

tudatosítsd magadban, hogy a pia beszél belőle.


ha teheted költözz apudhoz vagy a nagyidékhoz.

tény,h emiatt anyukád ég inkább le fog csúszni, de ha nem hagyja, hogy segítsetek neki, akkor csak magát okolhatja ezért.

furcsa, hogy józan pillanataiban sem látja be, hogy tönkreteszi a családját, a gyerekeit.

2010. dec. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy ilyen r.ohadék miért érdemelné meg,hogy segits neki? Egyébként ha ő nem akar magán változtatni (márpedig én nem láttam olyan alkoholistát aki akar-persze biztos létezik a jelenség),akkor erőszakkal nem lehet elvinni semmilyen elvonóra,ha el is lehet sz@rt sem ér.

És a stílus maga az ember,felesleges mentegetni a viselkedése alól ilyenekkel,hogy a pia beszél belőle. Nem,ez nem a pia ez ő maga sajnos..

2010. dec. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A családban eddig 3 májrákosról tudok aki elpatkolt. 50-60 évesek voltak. Ez azt jelenti, hogy anyum is meg fog halni? De én azt nem akarom :'( én vissza akarom kapni a régi anyukámat akit szerettem és imádtam. 14 éves vagyok és lány. Én nagyon nagyon nagyon szívesen költöznék apukámhoz, de sajnos neki olyan munkája van ami nem túl stabil és ezért nem mindig keres annyit, hogy el tudjon tartani + ígyis az anyukájánál lakik ami még nem is probléma, mert van külön lakása. A bátyámmal nem lakhatok, mert ő egyetemista. Nagyszüleimmel nem szívesen lakok, mert ők soha nem engednének el sehova sem, mert jaj szegény gyereket el ne rabolják.

Még lehetnék kollégista, de az nem tudom, hogy megy és már nincs túl sok időm ezen filózni. Valaki le tudná írni, hogy megy egy kollégista élete?

2010. dec. 26. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!