Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagyim már előre azt mondoga...

A nagyim már előre azt mondogatja hogy "Látod XY-t is férjhez adják, te meg. ". Most erre mit mondjak?

Figyelt kérdés
Van egy ismerős lány aki annyi idős mint én, 22 éves. Ő folyton váltogatja a pasijait (na jó a legtöbb 1 hónaptól 1 évig tartott neki, de volt már neki vagy 7-8 barátja, nekem meg komoly nem is volt még). És most összejött valakivel: jó munkahelye van, jó családból jött, van autója. 2 hónapja vannak együtt és már odaköltözött hozzájuk. A nagyim meg folyton azzal jön hogy "Látod XY-t sikerül férjhez adni, ez a fiút már sikerült megfogniuk, lassan esküvő". Mit mondjak mikor előjön ezzel?
2012. febr. 6. 19:15
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Amúgy szerintem is esélyes hogy vele együtt is maradnak, mert régóta barátok, meg ennyire "tökéletes" pasija még soha sem volt. A szülők is oda vannak érte stb. A lány testvére is összejött egy pasival kb 3 éve (ő volt az első barátja) és azóta is idilli tökéletes a kapcsolatuk, már el is jegyezték egymást. Amúgyis van bennem irigység (tudom gáz, ez van) és akkor még jön ilyenekkel...
2012. febr. 6. 19:18
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmit, mosolyogj, Ő régi felfogású, az ő idejében nagy szégyen volt, ha valaki vénlány maradt. Emiatt ne vessz vele össze. Vagy értesd meg vele, hogy más idők járnak.

Én pl. a mamámmal, aki már nincs köztünk, az együttélésről beszélgettem. Ő nagyon furcsa szokásnak tartotta a vadházasságot, én meg felhoztam neki példaként, miért hasznos, ha házasság előtt jobban megismerik lakva egymást a felek, hisz így is sok a válás. Igazat adott nekem. Próbálj te is észérveket alkalmazni, vagy csak ereszd el a füled mellett, amit mond.

2012. febr. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Azt, hogy ha ennyire zavarja, fogjon neked egyet, de jó legyen!
2012. febr. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%

Örülj hogy ezt mondja, azt jelenti neki boldog volt a házassága :D én három dolgot szoktam kapni az idősebb nőktől:

Ne szülj gyereket

Ne menj férjhez

Ne öregedj meg azért az utolsónak nem szoktam örülni :D

2012. febr. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Tetszik, amit az előttem levők írtak:) De még mondhatod azt is, hogy amikor te férjhez mész, akkor ők már a válóperes ügyvédet fogják keresni.
2012. febr. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondd azt, hogy "az az ő élete, nem az enyém".
2012. febr. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%
haha, a fogjon neked válasz nagyon tetszett! :D szerintem is érdemes valami ilyesmi poénnal elütni a dolgot:) A felfogásán úgysem változtathatsz, idős; az ő idejében máshogy volt, és ilyen idősen már nehezen értik meg, hogy a szokások változnak.
2012. febr. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

Hehe tény és való, hogy vicces volt a "fogjon neked egyet" hozzászólás, de ne, hogy a saját sorsod kisértsd.

Az én nagyim is ilyen volt, uncsimnak mindig mondogatta, erre ő visszavágott azzal, hogy akkor keres nekem egyet. Nagyi pedig keresett is. :)

2012. febr. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen szándékkal mondja.


Az én nagyim megheletősen rosszmájú, rosszindulatú volt, amikor 1-1 kapcsolat után szakítottam az aktuálissal, mindig előadta, hogy "bezzeg neki, hát neki 10 kérője volt, bezzeg neki nem volt ilyen baja". Aztán egyszer begőzöltem, és azt feleltem, nem is lett belőle csak 3 elbaszott házasság! Aztán leállt...

2012. febr. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
22%
HA tetszik, ha nem, 22 évesen sokkal inkább normális, hogy már 7-8 barátja volt, most meg odaköltözött valakihez, mint neked, hogy még nem volt senkid. Ezen kéne elgondolkozni, nem az ismerős lányt meg nagymamát szapulni...
2012. febr. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!