Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám elfogadni azt,...

Hogyan tudnám elfogadni azt, hogy lesz mégegy testvérem?

Figyelt kérdés

A kérdés egyelőre biztos egyszerűnek tűnik. De valójában nem az... A történet ott kezdődik, hogy a szüleim elváltak 2 éve (anyummal élek). Ez nem igazán zaklatott fel, sőt, igazából örülök neki. Mármint imádom a szüleimet, de együtt csak kikészítettek minket. Azóta mindketten találtak maguknak társat, anyumnak azóta van egy kislánya (akit imádok, annak ellenére, hogy az apja egy kretén), és apuméknak is nem sokára lesz. A húgom 2010 nyarán született, azóta nem ment le anyum hasa. Sok ideig azt mondta, azért, mert rossz a pajzsmirigye (ami végülis igaz). Viszont néhány napja veszekedett a bátyámmal, lent voltak a földszinten, és azt hitték, 2 emelettel feljebb nem hallatszik fel, és hallottam, amikor a bátyám valami olyasmit mondott, hogy "nem sok gyereknek van az osztályból terhes anyja". Ők azt tudják, hogy én annyit tudok, hogy van valami titok, de anyum nem mondta el, hogy mi, mert hogy nem akar velem is összeveszni. Tudom, szinte hihetetlen, hogy nem vettük észre, dehát a régi szomszédoknak, barátoknak könnyű észrevenni, mert ők ritkán látják anyumat, én viszont minden nap. Iszonyatosan haragszom rá, ráadásul nekem továbbra se mondta el. Vasárnap valami barátjánál voltunk, és mielőtt elmentünk tőlük, én előre mentem a kocsihoz, anyum egy kicsit lemaradt, és megint azt hitte, hogy nincs fülem, és elkezdett arról áradozni a házigazdának, hogy megint megy Telkibe és milyen csuda jó lesz, már úgy várja, etc.

Meg igazság szerint furcsa belegondolni, hogy van két bátyám, egy húgom, tavasszal születik apumék kislánya, és nem sokára lesz mégegy kistesóm.

Vélemények?

12/L


2012. febr. 7. 15:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha szeretet van akkor nincs a nagy családnál szebb. Sokat beszélgessetek, anyukáddal is!
2012. febr. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem tudsz mást csinálni, mint megszokni a gondolatot, annyira azért nem lesz tragikus.

Anyukád meg gondolom zavarban van és nem tudja, hogy adja elö neked (mint "gyereknek") hogy megint terhes. HA jól érzem, nem igazán beszéltek otthon az ilyen jellegö témákról mint terhesség, sex, szülés, mensturáció, stb.

2012. febr. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
1-es vagyok megint:) Mindenkivel tartsd a kapcsolatot és örülj a kis tesóknak. Én is elváltam-3 gyerek, a férjem is-ott is 3 gyerek), a volt felesége is nem rég szült, nekünk is most született volt , de 9.-ik hónapomban meghalt:( . A gyerekei rendszeresen járnak, szeretem őket, és a gyerekeink is egymást.
2012. febr. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Lesz még egy kistesód, akinek te leszel a nagytesója. Én örülnék a helyedben. A bátyád helyében is. Tudod, miért? Mert a kistesó mindig felnéz a nagytesóra.
2012. febr. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Szeretet az éppenséggel van, bátyáimat, húgomat, anyumat is imádom, a férjét kevésbé. Eleinte kedvesen közeledtem hozzá, de amint közös házba költöztünk, kimutatta a foga fehérét és nagyon megutáltam. Viszont a húgomat/öcsémet(?) biztos vagyok benne, hogy ugyanúgy fogom szeretni, mint a többi testvéremet, hiszen ő nem tehet semmiről se.

2. válaszoló írta, hogy biztos nem szoktunk beszélgetni intim dolgokról. 10 éves koromban egyszer anyum beszélt a mensiről, de akkor már mindent tudtam. Aztán 11 évesen megjött, akkor nem mondott semmit se, csak adott betétet. Őszintén szólva nem is szeretnék vele semmi ilyenről beszélni. Dee ne kanyarodjunk el a témától. Egyébként, amikor a húgommal volt terhes, akkor simán bejelentette, bár úgyis tudta, hogy nagyon szeretnék egy kistesót. És a bátyáim se olyan hú de idősek; akivel veszekedett, az 15, a másik a héten lesz 19 éves.

Nagyon sajnálom 3. válaszoló, ami történt. :( Viszont az jó, hogy mindenkivel jóban vagy. Nálunk sajnos ez nem lehetséges, mert apum nagyon megharagudott anyumra a válás miatt, ugyanis szerinte szégyen. Pedig anyum annyira szeretne jóban lenni vele... És nem csak miattunk, hanem szereti apumat (mármint nem szerelemből), de már nem bírta ki mellette több okból kifolyólag. Őrülten hangzik talán, de sajnálom az egészet, mert anyum, és apum felesége biztos nagyon jóban lehetnének... Valószínűleg én is jól kijönnék anyum férjének a gyerekeivel, és apum felesgének a gyerekeivel - ha lennének nekik.

4. válaszoló: Nem feltétlenül igaz, hogy a kistesó felnéz a nagyra. A 15 éves bátyámra például egyáltalán nem nézek fel. Mármint, mint írtam, nagyon szeretem, de sok olyan dolog van, amin kéne változtatnia a saját és más érdekében. Ez így önmagában nem indok ugyan arra, hogy ne nézzek fel rá, de arra sincs okom, hogy annyira csodáljam.

2012. febr. 7. 15:50
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát,ahhoz képest,hogy 2 éve váltak csak el a szüleid,anyukád eléggé belehúzott...pláne,hogy azt írod:azóta mindketten találtak maguknak társat.Hát,akkor anyukád már a válás előtt talált,mert ha 2010-ben váltak el,akkor már 2009-ben meg kellett,hogy találja-a húgod 2010 nyarán született-vagyis 2009 novemberében-decemberében már terhesnek kellett lennie.Akkor valami nem stimmel...
2012. febr. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hivatalosan váltak el akkor. Valójában már előtte ősz közepén. Anyum nem csalta meg apumat.
2012. febr. 9. 19:13
 8/13 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló a helyzet. 3 gyerekem volt, amikor elváltunk. A volt férjemnek született egy fia az új kapcsolatából. Én is férjhez mentem, lett egy kislányunk, majd egy kisfiunk. Nálunk annyi a különbség, hogy az én gyerekeim nagyon szeretik a nevelőapjukat.

Nálunk már kamaszodtak a gyerekek, amikor a kislányom született, és nagyon örültek a hírnek. Szegényeknek fogalmuk sem volt arról, hogy egy kisbaba nem csak aranyos dolgokat jelent számukra. Persze imádták így is. De amikor a picivel terhes lettem, én is féltem elmondani nekik, pontosan azért, mert tartottam a reakciójuktól. Végül 15 hetesen avattam be Őket. Mondjuk megértették, hogy azért akartunk még egy babát, mert a húguk és köztük bagy a korkülönbség, így a baba nélkül nem lett volna korban hozzáillő testvérük.

2012. febr. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
testvérük=testvére
2012. febr. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
fura vagy nekem Te 12 éves kislány. Olyan felnőttese vagy túlságosan. ügyesen megmagyarázol mindent, szerintem ez az egész sztori kamu. Három gyerek, új férjtől még egy, meg még egy, Telki..stb..minimum három emeletes ház..
2012. febr. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!