Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ciki nászajándék listát...

Ciki nászajándék listát összeírni?

Figyelt kérdés

Együtt élünk a párommal, sok dolgunk van már. Ismerem a mendemondákat, illetve barátok/barátnők is mesélték, hogy próbáltak, de annyira nem tudtak örülni, egy harmadik étkészletnek, vagy pohár/kávéscsésze készletnek is.

Nekünk sokminden van, ami igazából jól jönne. Étkészlet, egy szebb evőeszköz készlet, kávéfőző gép, még akár olyanok is, mint borospohár készlet, vagy fazekak, tényleg sok olyan dolog van, ami hatalmas segítség lenne. Fiatal pár vagyunk, még nem sikerült mindent beszerezni a közös kis életünkbe és olykor már kezd ciki lenni, hogyha jön valaki vendégségbe, akkor pl. ahány ember annyiféle tányér, stb. :) Ilyen szempontból abszolút jó dolognak tartanám ezt a listás dolgot, viszont nem tudom. Nekem ez iszonyatosan fura. Engem úgy neveltek, hogy ajándék lónak ne nézzem a fogát, örüljek, hogy kaptam valamit. Ki vagyok én, hogy megmondjam bárkinek is, hogy mit vegyen nekünk? Nem sértő ez egy kicsit? Mármint oké választhatnak és biztos "nyitva hagynám" azt a lehetőséget is, hogy aki mást szeretne venni, vagy nem sze6retne ajándékozni, az se érezze magát kellemetlenül, de nekem ez akkor is elég fura.

Ti hogy vagytok ezzel a kérdéssel? Ha támogatjátok ezt a listás dolgot, akkor max milyen értékű tárgyat írnátok rá?



2012. febr. 8. 18:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem én is írnék ilyen listát, mert ugyan még az eljegyzésünk sem volt meg, máris kaptunk két vízforralót és három teáskannát :D Az én családomat ismerve, nálunk biztos nem sértődne meg senki, sőt örülnének, hogy tényleg olyasmit tudnak venni, aminek hasznát is vesszük.
2012. febr. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Uncsimék májusban esküdtek és nem írtak listát. Utólag nagyon megbánták. Kaptak 3 kávéfőzőt, meg hihetetlen mennyiségű tányér készletet. Gyakorlatilag egy hadsereget is megtudnának etetni. Pedig nekik is vannak olyan kisebb értékű háztartási dolgok amire szükségük lett volna. Szerintem nem ciki ha írsz. Tartsd fenn a lehetőséget, hogy hozhatnak mást is és nem is muszáj és akkor nem lesz belőle harag se meg semmi.


17/L

2012. febr. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég hülyén venné ki magát, ha a meghívó mellé postáznád, egy cetlire, hogy +evőeszköz készletet hozzatok. :D

Bátyámék úgy csinálták anno, hogy egy külön kis lapra ráíratták, hogy nászajándékot ne hozzanak a kedves vendégek. Aki akar, az segíthet anyagilag a rendezvény lebonyolításában, de tárgyi dolgot nem kérnek.

Ez sem az igazi...de tényleg hülyeség lett volna a 20. pohárkészlethez is mosolyogni.


Még így is volt, aki 2ezret adott, és annak is örültek, mert legalább azt a saját ízlésüknek megfelelően költhetik el.


24/n

2012. febr. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Régen a mamám községében ez szokás volt.

A meghívókat személyesen vitte el az egyik násznagy. Vitt magával egy listát is,összeg nélkül. Mindenki kiválasztotta,ami neki megfelelt.

Az olcsóbb dolgoktól kezdve a drágábbig minden szerepelt rajta.

Ma ez már nem divat,de szerintem érdemes lenne felújítani ezt a szokást.

2012. febr. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan írj listát!

Mi egyébként finoman azt fogalmaztuk bele, hogy pénzt adjon, aki adni szeretne. Mi pont az ellenkező véglet vagyunk, dupla volt mindenből, amikor összeköltöztünk.


Max. azzal lehet a baj, hogy nem tudhatni, hogy ki-milyen értékben szeretne ajándékot adni nektek.

Meg egyébként hogy van ez a lista? Összeírsz mondjuk 20 dolgot, eddig oké. És mindenkinek odaadod? Csak mert akkor is fennáll a veszélye, hogy ugyanazokat kapod meg, csak más emberektől. Vagy ez hogy van? Szólnak, hogy mit vinnének, lehúzod róla és úgy adod tovább a következő emberkének, hogy az már nincs rajta?

2012. febr. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%

Én is úgy lettem nevelve,hogy idézlek

"hogy ajándék lónak ne nézzem a fogát, örüljek, hogy kaptam valamit. Ki vagyok én, hogy megmondjam bárkinek is, hogy mit vegyen nekünk?"


Így én egy kicsit ha nem is sértettnek(mert azért megsértődni nem sértődnék meg) de olyan megalázónak érezném ha meghívó mellé kapnék listát.Már csak azért is,mert én minden esetben ha meghívót kapok,már telefonálok is,és megköszönöm a meghívást,jelezve hogy megyek vagy nem megyek a lagziba.Ha megyek akkor rá is kérdezek,hogy van-e valami kívánság a nászajándékkal kapcsolatban.Volt aki mondta,hogy igen,ők pénz kérnének ha lehetne mindenkitől..Rendben,ők pénzt kaptak.Volt aki mondta hogy egy mikrónak örülnének,rendben azt kaptak..De hogy elém tegyenek egy listát,az nekem fura..Más ha én ajánlom fel,és más ha orrom alá dugják..

Nekem így egy kicsit el is menne a kedvem a lagzitól..

36/N

2012. febr. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs hogy működik egyébként, ezzel addig nem is szeretnék foglalkozni, ameddig el nem döntjük, hogy legyen-e vagy sem. Valahogy megoldanám biztosan, hogy mindenki lássa mi az, ami már ki van húzva.


Nekem is az a bajom kedves utolsó, hogy én is hasonló beállítottságú vagyok és számomra ez egy kicsit fura hatású, mintha elvárás lenne az ajándék. A probléma az, hogy nekem azzal sincs bajom ha valaki semmit nem hoz és egy fillért sem ad, ugyanakkor ha valaki szeretne ajándékkal érkezni, akkor jól esne olyan dolgokat kapni, amire valóban szükségünk lenne, vagy legalábbis jól jönnének, örülnénk neki, ha ezek a dolgok még meglennének. Ha mindenki olyan lenne, mint te, hogy rákérdez minek örülnénk, akkor nem is lenne probléma, viszont a gyakorlat sajnos az, hogy kevesen kérdeznek. Itt is körülnéztem a keresőben és rengeteg kérdés van, hogy mit vegyenek a párnak nászajándékként, de legtöbbjüknek az eszébe sem jutna, hogy magát a párt kérdezze meg, vagy esetleg a szüleiket, akik tisztában lehetnek vele, hogy mire van szükség.


Ezért van bennem kettős érzés, mert számomra is furán hat és nem tudhatom, hogy a rokonok, vagy a párom hozzátartozói hogyan reagálnának rá. Nem szeretném, hogy bárki is tolakodónak érezze, másrészről viszont ha már pénzt adnak ki ajándékokra, akkor örülnénk ha az hasznos lenne. Édesanyáméknak még mindig van olyan étkészletük, amit SOHA nem használtak, pedig lassan 30 éve házasok. Persze próbálnék örülni a sokadik ugyanolyan ajándéknak is, de azért a lelkem mélyén kicsit sajnálnám, szóval fogalmam sincs. A meghívó mellé biztosan nem küldeném el, az tényleg kicsit "kötelező belépő" érzetet kelt.

2012. febr. 8. 19:43
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintem írj! Ez az ajándékozónak is segítség lenne! Úgy lenne a legjobb, ha a meghívottak össze tudnának beszélni, ki mit vesz. Aki mondjuk rosszabb anyagi helyzetben van, az kisebb értékű, de szükséges cuccot szerezné be, akik tehetősebbek, a nagyobbat, vagy több kicsit, épp ahogy jónak látják. Ez tök ésszerű.
2012. febr. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom elképzelni ezt a listát,hogy működik..

Tételezzük fel,hogy meghívnak és kapok ilyen listát.Még jól is jönne ha fogalmam sem lenne hogy mit ajándékozzak az ifjú párnak.Szóval nézem a listát,és nem csak olvasom ami le van írva,ha nem fejben számolok is,hogy anyagilag melyiket engedhetem meg,hogy megvegyem..Mert ugye nem csak az ajándékra kell fizetni.Ott van a menyasszonytánc,a ruhám,a fodrász(mert azért farmerba sima fonott hajjal csak nem mehetek el),és persze a párom kinézetére is adni kell.Ez mind pénz,ami igencsak lapítja a pénztárcámat.

Lehet hogy a listát nézve találok egy ajándékot amit még a kasszám engedi hogy kifizessem.De meglepetésemre a legtöbb kifizethető ajándék már ki van húzva,és már csak nagyobb értékű ajándékok maradnak amit ha akarnék sem tudnám megvenni.Akkor jön számomra a szomorú valóság.Bár elmennék,de így szégyellnék elmenni,és inkább lemondom a részvételt..

(csak megjegyzem,hogy tévedés azt hinni,hogy a "gazdagabb" egyének drágább ajándékokat választanának..Tapasztalatból mondom,hogy a legtöbb tehetős annyira fogához veri a garast,hogy inkább olcsóbb dolgokat vennének..


Szóval mégis hogy zajlik ez a lista??

2012. febr. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Amerikai filmekben van ilyen, hogy egy boltban regisztrálnak. A boltban leadják a listát mondjuk Smith névre, és megmondják a vendégeknek, hogy ők ott vannak regisztrálva. Akkor elmész a boltba, és megmondod az eladónéniknek, hogy Smith-éknek jöttél venni valamit, és ők tudják, hogy mi van a listán, mit tudsz te még venni, amit más nem.
2012. febr. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!