Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nászajándék tippek harmadik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nászajándék tippek harmadik házasságra?

Figyelt kérdés

Férjem keresztlányának idén karácsonykor lesz az eljegyzése, Májusban tartanák az esküvőt. Ma volt nálunk a leányzó, és átadott nekünk két ajándéklistát, amiről válogathatunk. (Egy nász-, illetve egy eljegyzési ajándék)

Nálam ez egy kicsit kiverte a biztosítékot (persze nem mutattam ki), de az elmúlt 4 évben ez lenne a harmadik!! házassága. Az elsőre mosógépet kapott tőlünk, akkor egy év után vált. A következő házasságára Herendi porcelánkészletet kért és egy mikrót, akkor az esküvő után pár hónapra már szét is költöztek.

Nem akarok garasoskodni, de most mi sem állunk olyan jól anyagilag, hogy 100 ezer forintos ajándékokat vásároljunk nekik. Próbáltam ezt finoman közölni a férjemmel, de ő kiakadt, mert nálunk az a szokás, hogy a keresztszülők egy nagyobb ajándékkal indítják útjukra a fiatal párokat.

Ti voltatok már hasonló helyzetben? Mit adnátok ilyen esetben nekik?

(Valami olyasmire gondolok, ami maximum 20-30 ezer ft, de mégis nagyobb ajándéknak tűnik)



2011. dec. 2. 17:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Biztos van olyan válóperes ügyvéd, aki kiállít neked egy kupont, amit fél év múlva beválthat :D
2011. dec. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

"Biztos van olyan válóperes ügyvéd, aki kiállít neked egy kupont, amit fél év múlva beválthat :D"


egyetértek, ez tökéletes lenne :D

2011. dec. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Add oda magát a pénzt, majd azt vesz belőle amit akar. Bár én ilyen ember esküvőjére el sem mennék. Megcsinálja a programot a családnak... Évente lakodalom. Tud élni. :D
2011. dec. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval. Én biztos nem mennék el. Kétszer már úgymond bolondot csinált mindenkiből. Ünnepeljen nélkülem. Valami indokkal mentsétek ki magatokat, mármint ha a férjed is úgy akarja.
2011. dec. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Értem én, hogy az a szokás, hogy a keresztszülők valami nagyobb ajándékkal indítják útjára az ifjú párt, de könyörgöm,ezt már 2x megtettétek!

Ne mondja nekem senki, hogy akár a 2. is kellett volna...1x épp elég volt. Örüljön és legyen hálás, hogy 2x-ra még így segítettétek.

Megértem, hogy kiverte Nálad a biztosítékot, örüljön, ha egyáltalán elmentek. Úgy se ez lesz neki az utolsó, ahogy elnézem..

2011. dec. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Első válasza nagyon találó! :D Hát ez bearanyozta az estémet :DD


Amúgy elmennék az esküvőre, gratulálnék, majd hazajönnék.


Amúgy se értem az ilyet.. Ha már ez a 3. házassága, miért nem tudnak 2 tanúval karöltve bemenni és egyszerűen aláírni???

2011. dec. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

mennyire számít közeli rokonnak ez a leányzó, tartjátok amúgy a kapcsolatot? mert ha nem túl közeli én el se mennék.

amúgy felőlem aztán 10x is házasodhatna valaki, de a második lagzi után szerintem már nem volna illendő egyáltalán ajándékot kérni. (persze nyilván kérés nélkül is kapnának)


amúgy csak nekem szúrja a szemem hogy két lista van? mi a fene az az eljegyzési ajándék?! az utóbbi évtizedben az eljegyzés egy elő-esküvővé avanzsált, míg nem figyeltem? vagy mi van? régen ez nem volt külön alkalom, csak egy bejelentés, hogy na, mindjárt lagzi. még hogy külön lista... van bőr a képén, nem mondom.

a párod már régen túlteljesítette keresztszülői kötelességét.

2011. dec. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Igen, szoktak eljegyzési ajándékot is adni.. Nekem tavaly volt az eljegyzésünk, nem győztem lebeszélni a rokonokat (szűk családi körben volt), hogy ugyan már, ne hülyéskedjenek, mi a ráknak még erre is külön ajándék..

De azért csak kaptunk ajándékokat..

2011. dec. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
persze, azzal nincs is semmi baj ha valaki úgy gondolja hogy arra is ad, na de hogy külön kérni, természetesnek venni, az szerintem nagyon tapintatlan dolog.
2011. dec. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
szerintem ne vegyél neki semmit.
2011. dec. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!