Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kaparós-sorsegy->menyasszonytá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kaparós-sorsegy->menyasszonytáncnál nászajándék->pénz?

Figyelt kérdés

szóval nagyon megtetszett nekünk ez a kaparóssorsjegyért táncolás.

viszont a meghívóra már ráírattuk (még nem vittük ki), hogy pénzt kérnénk nászajándékba (vers formájában-és nem arra vagyok kiv., hogy ez kinek mennyire szimpatikus).


Én úgy tudom, hogy a nászajándék és a menyasszonytánc két külön dolog, viszont nem tudom, hogy hogy működik.

Mikor van a menyatánc, akkor mindenki megy egy sorsjeggyel, de akkor a nászajándékba szánt pénzt mikor adják oda a vendégek?

Mikor esküvőn voltam utolsó alkalommal( a többire nem emlékszem, hogy volt, kicsi voltam), akkor a menyatáncnál dobálta mindenki a borítékokat...


Valamint az sem tiszta, hogy a menyasszonytánc és a menyecsketánc két külön dolog? Mi csak egyszer álltunk sorba....


Azt lehet, hogy mondjuk, míg menyasszonyiruhában táncolok mindenkivel, akkor jönnek a borítékok, és menyecskeként meg a sorsjegyek???


Valki legyen szíves felvilágosítani, merft ezen az egy dolgon nagyon nem tudok kiigazodni...:S


2011. okt. 18. 14:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%

kicsit sokat akarsz nem gondolod? ajándék,menyasszonytánc,menyecsketánc..


ha pénzt kértetek,akkor menyasszony vagy menyecsketáncnál/csak az egyiket szokás tartani/ odaadja mindenki azt az összeget amit szánt. így csak 1x kaptok,nem 3x.

2011. okt. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
63%
A nászajándékba kért pénzt akkor szokták odaadni (legalábbis felénk), amikor már az étteremben fogadja az ifjú pár a vendégeket. Kaparós sorsjegyért pedig akkor táncolsz, amikor már átöltöztél menyecskeruhába. Ekkor éneklik, hogy eladó a menyasszony.
2011. okt. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
74%
Mifelénk így megy: a nászajándéknak szánt pénzt borítékban, a szertartás után, a vacsora előtt adják át a párnak. Ekkor van rá idő bőven. A menyecsketánc éjfélkor van, ekkor egy nagy tálba dobálják a pénzt/sorsjegyet. A menyecske és menyasszonytánc területenként változó hagyományú. A különbség közöttük csak az, hogy van, aki piros(menyecske) ruhában táncol, és van , aki a fehér menyasszonyiban, és azután öltözik át.
2011. okt. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

nekem is ez benne a nem érthető-mint írtam, mi is csak 1x álltunk sorba


viszont akit kérdeztem, az azt mondta, h a nászajándék, és a menyecske/menyasszonytánc két külön dolog. Szóval, hogy a nászajándékot nem akkor szokták adni, és a menyecske/menyasszonytáncnál csak pár E Ft-ot szoktak bedobni. És azért gondoltam a sorsjegyre, mert az csak 2-300Ft, és nem kellene még egyszer ezreket dobálni.


ezért nem értem, hogy akk a nászajándék-manya/menyecsketánc akkor most ugyanaz, vagy nem ugyanaz, vagy mi van...

2011. okt. 18. 14:36
 5/22 anonim ***** válasza:
74%

Tehát van a nászajándék:ami lehet ajándék vagy pénz(ha azt kértetek inkább)

Ezt vagy az esküvő előtt szokták elvinni,vagy az esküvő napján adják oda!

És van a menyecsketánc kb éjfél körül,ahol az arával tancolók egy bödönbe dobálják a pénzt!(vagy a kaparós sorsjegyet)

2011. okt. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

szóval a nászajándék még a vacsi előtt, a sorsjegy, meg mikor már vacsiztunk, és vagy menyecske vagy menyasszonyi ruhában...

ha jól értelmeztem..

2011. okt. 18. 14:37
 7/22 A kérdező kommentje:
jó, akkor azt hiszem, sikerült felfognom a dolgot..:)
2011. okt. 18. 14:38
 8/22 anonim ***** válasza:
66%
nem ugyanaz!
2011. okt. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
82%

A nászajándék az a nászajándék, ha mondjuk nem pénz kértek, akkor sem vágják hozzád tánc közben a kenyérpirítót...


Menya- és menyecsketáncból csak az egyiket szokták tartani, változó, hogy melyiket. Ahol én voltam utoljára, ott menyatánc volt, sorbanállsz, bedobod a pénzt a kalapba, megtáncoltatod a menyasszonyt, kész ennyi.

2011. okt. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
52%
menyecskeruhában szoktak táncolni
2011. okt. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!