Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintem apám csalja anyámat!...

Szerintem apám csalja anyámat! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ma este sokkot kaptam. Apukám és anyukám 25 éve házasok, apu vallásos ember... de kb. egy órája egy nővel beszél telefonon, félreérthetetlenül mondja neki hogy hiányzol ha nem vagy velem, maradtam volna még veled ma délután stb. Ezt nem lehet félreérteni.

Soha életemben ilyen nem fordult elő és nem is fordulhatott volna, mert apukám egyrészt nem egy esztétikus megjelenés, a maga 130 kilójával, másrészt hívó vallásos ember, aki mindenekfelett tartja a vallást. Én 22 éves vagyok és most egyszerűen a világ kibillent az egyensúlyából. Én nem tudom most mit tegyek. Szóljak anyunak? Berontsak a szobába és vágjam a fejéhez??? Mit tegyek? Mit kellene tennem?

Teljesen kétségbe vagyok esve... tudom, hogy ez nem egyedülálló a világtörténetben, de ha az ember szülei 25 éve házasok, és nagyjából harmonikusnak (tűnt) a kapcsolat, akkor a világ összeomlik...

Hányingerem van, legszívesebben kést szúrnék a mellkasába... Kérlek adjatok tanácsot, mert nagyon kétségbe vagyok esve!


2012. febr. 8. 22:16
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
szerintem amikor viszonylag nyugottnak tunik apukád, akkor menny oda hozzá, amikor nincsen ott az anyud. Kerdezd meg tole, hogy igaz-e, de úgy, hogy ne emeld fel a hangod. ha igaz, akkor ezt majd anyud és apud megbeszélik.. átérzem. nekem 6 éves koromban valtak el a szuleim.
2012. febr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
12%

Elöször is semmi közöd ahhoz, hogy a szüleid mit csinálnak.

Másodszor minek hallgatod ki, hogy apukád kivel mit telefonál.

Harmadszor könnyen lehet, hogy egészen másról van szó, mint amit te belemagyarázol a telefonálásba.

Negyedszer a leirt reakcióid igencsak betegesek (legszívesebben kést szúrnék a mellkasába), nem ártana idegorvoshoz menned.

2012. febr. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
19%
Nem a te dolgod. Pláne nem 22 évesen. Legyen benned annyi gerinc mind két fél felé, hogy meghagyod kettejüknek és nem játszod el a "Mószer Arankát"... Aztán lehet, hogy valamit egészen félreértettél. Vagy az is, hogy már anyud rég tudja, csak nem akarja tudomásul venni... Bármi lehet. A lényeg, hogy én soha nem adnám ki egyikőjüket sem a másiknak. Sosem nyomoznék utánuk. Ő dolguk. És ha kérdeznének róla sem árulnám be egyikőjüket sem. De ezzel teljesen tisztában is vannak. Valószínű pont ezért is gondolom ezt így, mert ők is hasonlóan vélekednek erről.
2012. febr. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

az égvilágon semmit nem kellett nyomoznom és hallgatóznom sem, mivel kis lakásban lakunk és még csak az ajtót sem csukta be, tisztán értettem amiket beszéltek! semmit nem értettem fel mert nem volt mit.

nem vagyok beteg!!! csak dühös!!!!!!!!!!! azt hiszem jogos a dühöm, nekem ne mond azt h nincs közöm hozzá mert a gyereke vagyok, még jó hogy van közöm ahhoz, hogy el kell e költöznöm vagy anyunak el kell mennie vagy akármi

2012. febr. 8. 22:28
 5/27 A kérdező kommentje:
az istenért, ha a te apáddal lenne az akkor legyintenél az egészre, hogy áááááá kit érdekel?????????
2012. febr. 8. 22:29
 6/27 mmT ***** válasza:
56%

Egyelőre ne tegyél semmit hirtelen felindulásból. Szellőztesd ki a fejed, aludj egyet rá, sírd ki magad, vagy örjöng, ami jól esik.

Át tudom érezni a "kibillent az egyensúlyából a világ" érzést. És nagyon sajnálom.

Az a helyzet, h 22 éves vagy, és ez a kor egy második 8 éves gyermekkor. Tudod, mikor a kisgyerek rájön, h nincs is Télapó, és ezért becsapva érzi magát. Ez történik a tiszta lelkű lányokkal is, mikor rájönnek, h a hűség, a kapcsolatok és a házasság intézménye nem egészen úgy működik, ahogy azt nekünk tanították. Ez egy agyrém, engem is mélységesen felzaklat, de sajnos ez van, én is ezt tapasztaltam. Ha jól körülnézel a világban, a környezetedben, Te is látni fogod, h milyen gyarló az ember.

Nem azt mondom, h el kell fogadnod, h ilyen a világ (én is szeretnék hinni abban, h vannak kivételek), de attól, h Te jó vagy, körülötted még nagyon sok a rossz. Valahogy próbálj meg beletörődni. Idővel sokkal tapasztaltabb leszel a kérdésben, és könnyebb lesz feldolgozni.

Édesanyád lehet a naív szerető feleség, aki nem feltételezi. Lehet a tapasztalt asszony, aki boldog kapcsolatban él, de közben tudja, h a 25 év az 25 év, és lehet, h szeretne boldog tudatlanságban lenni. Ez nehéz kérdés, h elmond-e neki, mert:

- lehet csak félreértetted. és apád nem csalja.

- lehet fájdalmat és felesleges veszekedéseket okoznál, mert úgyis együtt maradnak, de ezek után egy nagy tüskével

- apád szereti anyádat. a másik nőt nem társnak, tartja, hanem élvezeti cikknek. a férfiaknak kell a más, kell a vadászat. sajnos. erre úgyis rájössz, h mind ilyenek.


ajánlok egy könyvet. ami kegyetlenül bemutatja a huszonéves "Télapó effektust". Egyesek rajonganak értem. Engem idegesít a főszereplő, egy hülye lúzer, akit a farka irányít. Lehet, h 5O évesen máshogy fogom értelmezni.

Vámos Miklós: Utazások erotikában.


Légy erős! És minden ellenére töretlenül higgy abban, h vannak kivételek!

2012. febr. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
ez nagyon durva lehet, nem tudom, mit csinálnék a helyedben. asszem inkább csak várnék, hogy hogyan alakulnak a dolgok.
2012. febr. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
26%
A te apádnak is saját élete van,és nem csak kötelességei,de talán joga is,legalábbis biztosan nincsen feléd elszámolnivalója az intim életével.Édesanyádnak 25 év után is nem csak jogai vannak,hanem talán kötelességei is,például eléggé elgondolkodtató,hogy ha az apukád 130 kiló,vajon miért annyi? Mert általában a férfiak szeretnének megfelelni a feleségüknek,megenni minden finomat,amit főzött nekik,külön dícséret,ha vesz még belőle stb. Az én meglátásom szerint, apukád már úgy érzi,eleget volt jófiú,talán valami mást szeretne,nem pörköltet. És bízd ezt a dolgot a szüleidre,felnőttek.Az emberek pedig nem is válnak el feltétlenül,mert sokminden összekötheti őket a szexen kívül is,nem szabad ezt neked megbolygatnod.Foglalkozzál a saját magánéleteddel,és gondolkodj el azon,hogy te vajon mindig kifogástalanul viselkedsz-e.Ha pedig a szüleid mégis külön szeretnék folytatni az életüket,neked ezt is tiszteletben kell tartanod,hiszen téged már felneveltek,megtették a kötelességüket.
2012. febr. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem anyuddal beszélt telefonon?
2012. febr. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
67%

Nem igaz, hogy semmi közöd hozzá, hiszen a szüleidről van szó, akikkel ráadásul 1 fedél alatt élsz.


Én a helyedben első körben apámmal beszélnék. Ultimátumot adnék neki, hogy vagy elmondja 2-3 héten belül (megadsz egy időpontot), vagy te tálalsz ki anyádnak. Szerintem ez a legkorrektebb egy ilyen undorító helyzetben.

2012. febr. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!