Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi időt illik gyászolni...

Audry28 kérdése:

Mennyi időt illik gyászolni egy közeli hozzátartozót?

Figyelt kérdés
2012. febr. 9. 10:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Illik? Hát... a szíved joga. Általában ha közel áll hozzánk valaki, akkor az elvesztését teljesen sosem tudjuk kiheverni.
2012. febr. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem illendőség kérdése, csak ha az embernek nincsenek érzelmei, mert vagy nem szerette az illetőt, vagy nem tud szeretni mert valami baja van (pl. szociopata vagy pszichopata), más esetben nem értem, miért az illendőség a fontos.
2012. febr. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Az a régi szokás,hogy 1 évig feketébe kell járni már elavult.Azért kicsit visszafogottabb az ember 6hónap 1év változó.Embere válogatja.
2012. febr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem, ha meghalt valakid.

A hagyomány régebben egy éves gyászról szólt, addig hordták a gyászruhát és addig nem illett újból párkapcsolatba lépni. Manapság ugye minden lazább, de ahogy az első is írja, hogy ez nem illem kérdése, hanem köteléké, szereteté, veszteségfeldolgozásé. Pl anyám idén 15 éve, hogy meghalt és a mai napig hiányzik a családnak. Apám nem nősült újra. A nagyon heves gyász persze enyhül idővel. Nyilván az első pár hónap, félév a legnehezebb, aztán utána az idő kezdegeti begyógyítani a sebeket.

2012. febr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ma már kevés helyen tartják ezt az illemet. Régen 6 hétig illett gyászolni a testvéreket,sógorokat,nagynéniket,nagybácsikat,nagyszülőket.

A házastársat,gyereket 1 évig. De ebben az esetben is 6 hónap után már nem volt kötelező a fekete,hanem csak az un.félgyász,ami szürkeruhát jelentett.

Nem kell semmilyen illemet betartani. Gyászolni a szívedben kell.

2012. febr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Gyermeknapkor halt meg az apám. A külvilág felé egy percig sem gyászoltam, mert senkinek semmi köze hozzá, viszont minden nap gondolok rá.
2012. febr. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Rajtam se látszott, meg most sem látszik, hogy gyászolok, mert ilyen a habitusom, de jobban jár az aki kimutatja az érzelmeit, mint aki elfojtja mások miatt.

Idén lesz 8 éve, hogy gyászolom a Nagymamámat, de ez lehet már kóros, de annyira hiányzik.

2012. febr. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Erről nekem az a szép idézet jut eszembe,hogy "Nem az a gyász,mitől könnyes a szem,hanem mit a szívünkben hordunk némán,csendesen"
2012. febr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg az a véleményem, hogy nem szabad kijelenteni, hogy mi a gyász, van aki zokog és van aki nem, lehet mind a kettő mély és mind a kettő felszínes személy reakciója.
2012. febr. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Miután édesapám meghalt, nem jártam feketében. A testvéreim sem (anyukám igen, ő sokáig). Ahogy előttem írták, a gyásznak belül kell lennie. Minek nyomjam a külvilág arcába, hogy meghalt valakim? Ettől még tiszteletben tartom az emlékét. Valahogy én akkor inkább titkolni szerettem volna. Terhemre volt, mikor odajöttek részvétet nyilvánítani, néha elég primitív módon(bár tudom, jóhiszeműen, így nem is haragudtam). Például felszállok a buszra, odaszól a sofőr:

-Tényleg meghalt a faterod?

-Igen.

-Részvétem!

Aztán mentem tovább.

2012. febr. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!