Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem furcsa ez egy kapcsolatban...

Nem furcsa ez egy kapcsolatban? (bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Több, mint egy év után még mindig nem tudok mondani egy olyan programot sem, ahova elvitt volna, vagy amivel örömet okozott volna a barátom.

Az elején abszolút nem zavart, mindent külön fizettünk, de emellett én mindig gondoltam Rá, és megleptem, ha csak egy sütivel, vagy alkalmakkor valami kézzel készített kis ajándékkal, de ő semmivel...

Azért furcsa, mert bár nem igénylem az ilyesmit, de mégis ő a férfi, és ennyi idő után jogosan gondolkodom el, hogy egyszer sem hívott még el szó szerint sehova, abban a klasszikus értelemben, hogy mondjuk elvisz valahova, amit ő állna, vagy meglep valamivel.

Persze anyagiakat nézve nem mindenki engedheti meg magának, de én nem is vágyom nagy dolgokra, ráadásul dolgozik... Csak maga a gesztus az jólesne, mint barátnő.

Máshol azt látom, hogy elviszi a barátja a barátnőjét moziba, vagy kávézni, én meg teljesen el vagyok ilyen téren hanyagolva, holott ezek nem kerülnek vagyonokba...

Tavaly valentin napkor is én néztem ki egy éttermi ajánlatot, hogy befizetem magunkat, de aztán mégsem, mert nekem nem volt rá pénzem. Jól érzem magam vele ettől függetlenül, de a progik nagy részét is mindig én dobom fel... persze utána mondja, hogy ő is gondolt rá.

Arról sincs szó, hogy nem egy eljárós típus, mert nagyon is az.

Meg az ilyen kijelentései, hogy "na majd ide elviszlek" ezeket is már 1éve hallgatom:)

Lehetséges, hogy ezek a családi dolgokra vezethetőek vissza, de nem hiszem, hogy ennyire gátolnia kéne abban, hogy egy apró gesztust tegyen irányomba ennyi idő után.

Valahogy az az érzésem, hogy mindenre sajnálja a pénzt, de nem csak velem szemben, magával szemben is és ez nem jó. Én is ilyen voltam régebben, de már kinőttem ebből és nem sajnálom a pénzt és meggondoltan vásárolok.

Vélemények?


2012. febr. 9. 12:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Ha ot kerdezed errol, akkor mıt valaszol?
2012. febr. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
66%

"Vélemények?" otthagyni míg nem késő és keresni egy olyan srácot aki foglalkozik veled. Lusta disznó és az is fog maradni. Hidd el rngeteg problémától kíméled meg magad!

Futás!!

2012. febr. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Épp ezt akartam még beleírni, hogy nem akarom ezt felhozni, mert számomra kellemetlen. Egyáltalán nem akarom azt az érzetet kelteni, mintha egy elvárós pi*sa lennék.

Az elején furcsa volt, hogy mindenhol hagyta, hogy fizessek, és egyszer elejtettem, hogy nem vagy te egy kissé spúr?:D Erre egy pillanatra láttam rajta, hogy nem tetszett neki, de kivágta magát azzal, hogy ő nem akar senkit sem megvenni. Érdekes. Én nem gondoltam volna, hogy az "megvevés", ha valakit egy italra meghívunk.

Ráadásul nyilván nem úgy gondoltam, hogy ő áll mindent ilyenek, egyértelműen kölcsönösen gondoltam, hogy mást meg én fizetek. de nem működik a kölcsönösség, mert erre nem képes.

2012. febr. 9. 12:53
 4/27 A kérdező kommentje:
Az már igazán semmiség, hogy pl évfordulónkra is viszonzatlan volt, amivel én készültem, és karácsonyra sem kaptam nagyjából semmit, leszámítva egy kis tárgyat, ami lényegtelen, hogy mi, de semmi személyes nem volt benne.
2012. febr. 9. 12:55
 5/27 anonim ***** válasza:
55%
En sem szeretem az elvaros pıtsakat, akık mınden este etteremben ennenek, de ugy gondolom, hogy nyaron egyszer-egyszer egy fagyi, vagy telen egy kave ıgazan nem sok.
2012. febr. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Utolsó résztől eltekintve nekem az exem volt ilyen.

4 év alatt nulla őáltala kitalált program.

soha egy szál virág,semmi.Sőt,inkább én költöttem rá rengeteget.Pedig megtehette volna bőven,magára jutott elég sok,jól keres.De rám sajnálta,tipikus olcsójános.

Nincsenek nagy igényeim,de nyáron piacon 100Ft egy szál rózsa,vagy szakitson a ketrtből,mind1,csak a gesztus.Semmi.

4 év alatt belefásultam hogy ő el lett volna úgy hogy ülünk a 4 fal között (ebben különböznek a leirásod alapján)

szakitottam,egyéb is közrejátszott.


Párom az ellentéte,átlagfizu,mégis jut nekem csokira,rózsára (száritva van vagy 30 egy év alatt),apróságokra.

Most wellnesezni megyünk,ugy kellett kierőszakolni hogy ne akarjon már mindent ő fizetni (egyenjogúság elvén)

2012. febr. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyd ott a francba.Nem is értem a nőket.Tele van a világ olyan pasikkal,-csak csendben és halkan jegyzem meg én is ebbe a csoportba tartozom- aki két kezét összetenné és a csillagokat is lehozná az égről,ha lenne egy normális barátnője,te meg itt szenvedsz egy érzéketlen,dilettáns idiótával...
2012. febr. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

válts, amíg nem késő - ha megbeszélted vele a problémát és nem hajlandó változtatni.


nálunk soha nem került ez szóba, soha nem volt vitatéma - gördülékenyen ment az egész az elejétől. ő fizet 90%ban amikor elmegyünk valahova (napi szinten beülünk valahova a kollégákkal, nem alkoholizálásra kell gondolni hanem tea vagy ásványvíz vagy üdítő, néha 1-1 sör, útban hazafelé menet egy félórára órára)

a kaját 90%ban én fizetem, bevásárolok és főzök.


soha,még csak szóba sem került, hogy ez probléma lenne. ha probléma van, akkor meg meg kell beszélni! érthetően, tőmondatokban. aztán reméljük, megérti a másik fél.

2012. febr. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Á, nekem is volt ilyen pasim. Kikapcsolta a vízmelegítőt és csak akkor kapcsolta be, ha fürdött. Mert hogy megy a gázláng. Konvektort is csak akkor, ha otthon volt. Télen majd' szétfagytam, mire felmelegedett nála a lakás. Autóját nem íratta a saját nevére, mert az pénz, és nem tudott vele megállni a lakása előtt a belvárosban, mindig keresett egy helyet, ahol nem kellett fizetni a parkolásért. Kizárólag vonattal közlekedett, bliccelt. Az, ugye, ingyen van. Csakis ingyenes programokra jártunk. Addig nem vett nekem semmit szülinapomra, míg meg nem mondtam, mit kérek. Akkor megvette abból a legolcsóbbat, vett nekem turis ruhát szülinapra meg ilyenek. Soha egy szelet csokival meg nem lepett volna. Mikor kutyáknak félretett kenyeret vett, amit a boltban már kidobtak volna (mert az még jó, ugye), akkor felálltam és otthagytam. Komolyan nem tudom, hová tette a pénzét, középvezető volt. Rám biztos nem költötte.
2012. febr. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
énis csak azt tudom tanácsolni amit a többiek h szakits vele hidd el találsz jobbat nem érdemel meg téged
2012. febr. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!