Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a megoldas erre a...

Mi lenne a megoldas erre a helyzetre? Mar nem birom!

Figyelt kérdés
Ujra egyutt vagyok a parommal, de a gond ott van hogy titokban kell talalkoznunk anyumak miatt. Nem szereti ot. Regen nagyon sokat sirtam utana es szenvedtem es ez benne maradt, de nem csak szenvedes volt az evek alatt hanem sok boldogsag. fiatalok voltunk mikor osszejottunk, sokszor csak en magamat bogettem meg es talaltam ki dolgokat. Most mar felnottunk es csak mi tudjuk h mi volt koztunk es mit rontottunk el. Anyukamnak nincs mitol feltenie, tenyleg! A talalkozasok is ugy vannak a parommal h csak egy ora odakint, tobbig mar nem lehet mert hivogat h hol vagyok + nyomoz utanam es mar nem birom! Meg annyit anyukamrol h 13 hetes terhes es nem akarom h vlmi baja legyen, de ha errol van szo elfogja az utalat a parom irant! Mar nem birom es nem is vagyok olyan kicsi 21/L
2012. jan. 30. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
21 éves vagy! Van életed, az hogy anyukád nem bírja a párod, nem egynelő azzal , hogy nem jó ember.. :) probálj vele beszélni! 14L
2012. jan. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Függetlenül a párodtól, 21 évesen már nem kéne hagynod, hogy Anyukád ennyire rád telepedjen, hogy ne mehess el otthonról.

Másrészt, megfontolhatnád az aggályait, előfordul, hogy a szülői tiltás, ellenkezés jogos (pl. ha az illető korábban bántott, stb.)

2012. jan. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt vagy, miért anyukád szabja meg kivel legyél? Ha te azzal a sráccal érzed jól magad,akkor ne az érdekeljen hogy anyukádnak nem tetszik. Igenis állj ki az érzéseid mellett. Ne csak mondd, hogy felnőtt vagy, legyél is az!
2012. jan. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
21 évessen állj a saját lábadra.. ha te hiszel magatokban a pároddal.. akkor ne érdekeljen.. fogadja el anyud- vagy majd idővel belenyugszik.. ne titkold... minek? EZ A TE ÉLETED! és ha utolag kiderülne hogy neki lett volna igaza, akkor sincs semmi.. NEKED kell megélned az életed, Neked kell hibáznod is...
2012. jan. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szerintem kérd meg szépen anyudat, hogy üljetek le hárman, beszéljétek meg a gondokat. ha anyud nem egyezik bele, akkor mutasd meg neki ezt a kérdést. tuti meg fog enyhülni a szíve. ha ezt nem mered, vagy nem akarod, mondd meg neki, hogy ne ő szabja meg az életed, már felnőtt nő vagy, szeretnél magán életet élni. viszont ha már megszületik a pici, akkor ő fogja érdekelni jobban, remélem akkor kicsit többet enged neked. sok sikert és gratulálok a tesóhoz:)
2012. jan. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszokat, tudom h ezt kell tennem, de annyira nagy benne a gyulolet, nem csak a parom irant masok irant is, es ha vlmit a fejebe vesz, abbol nem enged!
2012. jan. 30. 17:52
 7/8 anonim válasza:

Ha a jövő szóra gondolsz, eszedbe jut a fiú és mosolyog a szived.. akkor nincs további kérdés..

tényleg!

2012. jan. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ma 18:59

amit írsz szép és igaz, csak nem az volt a kérdés.

Kérdező:

Az első lépés, hogy a sarkadra állsz. Felnőtt vagy. Ha a sráccal egymáshoz akartok tartozni, akkor egymáshoz tartoztok.

A második lépés, hogy mit kezdesz anyáddal. A legjobb megoldás, ha valahogy meg tudod nyerni az ügynek. Te vagy az ő lánya, te ezt a srácot szereted, aki klassz ember, és anyukád is az. Mindezek nagyszerű dolgok. Hülyeség, ha egyikük fúj a másikra. Anyukádnak magáévá kéne tennie a gondolatot.

Ha anyád megnyerése nem megy, akkor B megoldás a fegyverszünet. Nem örül, hogy így van, de elfogadja. Te pedig elfogadod, hogy nem örül neki, és megoldjátok a helyzetet minél kevesebb konfliktussal. Ez már kellemetlenebb helyzet, de kezelhető. Oda kell figyelni, hogy ne robbanjon a puskaporos hordó, de elég sok lakásban van ilyen hordó, és lehet mellette élni. Kezdheted például egy ilyen kérdéssel: "Anyu, tudom, hogy nem kedveled, de én őt szeretem. Mit tegyek, hogy elviseld, hogy hozzám tartozik?"

A harmadik, a C megoldás arra az esetre, ha anyukád a fegyverszünetre sem hajlandó, az erőpolitika. "Nem megyek haza, mert a Jenővel vagyok. Értem, hogy utálod, de én szeretem, és nem érdekel a véleményed". Csak akkor múködik, ha anyukád muníciója előbb fogy el, mint a tiéd. Ennek van egy B változata is, a titkolódzó hazudozó megoldás. Nem jó, de megcsinálhatod a látszatot, és pár hónapig, amíg jobbat nem találsz ki, megoldás lehet.


Az utolsó lehetőség pedig, ha már minden kötél szakad esetére D megoldásnak, a kenyértörés. "Nem fogadod el a szerelmem? Viszlát!" Aztán a születésnapján küldesz neki SMS-t, meg karácsonykor meglátogatod 10 percre. Szintén a D megoldás egy fajtája, ha a pároddal szakítod meg a kapcsolatot. "Szeretlek, de anyu nem hagyja" - ez amúgy elég gáz, de végülis elkezdhetsz keresni egy anyád számára is elfogadható pasit :) Véletlenül se vedd komolyan ez utóbbi javaslatot, csak legyél vele tisztában, hogy ha anyád semmilyen szinten nem hajlandó engedni, és sem a küzdelem, sem a titkolódzás nem járható út számotokra, akkor valóban választanod kell, és ezt a helyzetet el kell fogadnod.

Azért remélhetőleg az első kettő megoldás valamelyike sikerülni fog.

2012. jan. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!