Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg az apukámat...

Hogyan győzzem meg az apukámat, hogy vegye a fáradtságot és hozza rendbe az életünket?

Figyelt kérdés

Apum havi bevétele 200ezer forint.

Budapesten egy (60 éve épült) 2 szobás lakásban lakunk a belvárostól 40 percre tömegközlekedéssel. A lakás nagyon rossz állapotban van (az ablakok nem záródnak rendesen, 20 éve volt utoljára festve, nincs egyáltalán konyhabútor, a WC meg a kád lyukas... estig tudnám sorolni..) a lakásra a havi költség 100ezer forint (fűtés, víz, közös költség, gáz, áram, biztosítás...) Szerintem ez rengeteg. Eladhatnánk és elköltözhetnénk egy kisebb lakásba, ahol jóval kevesebb a közös költség, sokkal jobb állapotban van és közelebb is a belvároshoz, illetve jobb a megközelítése.


Apukám nem hajlik rá. Sőt hallani sem akar róla. DE MIÉRT???


2012. febr. 10. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
hát egy ilyen lakást nagyon nehéz eladni és ezt szerintem ő is tudja. egy jobb lakás pedig többe kerül. ha ezt a régit nem sikerül eladni, akkor nem tudná kifizetni az újat. szerintem.
2012. febr. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy ennyire lelakott lakást maximum az eredeti érték feléért lehetne eladni. Ha jó állapotban lenne, akkor is egy központibb fekvésü lakás legalább másfélszer-kétszer annyiba kerülne, igy meg még nagyobb a különbség.


Ha netán sikerülne is eladni a mostani lakást, az áráért semmit nem tudnátok venni és lakhatnátok az utcán.

2012. febr. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tetris ***** válasza:

Talán apukádnak van igaza, és nem is éri meg eladni a lakást. Szerintem meg lehetne próbálkozni azzal, hogy saját magatok kimeszelitek, kifestitek apránként az egész lakást. A barkácsáruházakban lehet kapni aránylag megfizethető falfestéket. Nyáron, ha majd jobb idő lesz, az ablakokat is rendbe lehetne hozni. Szépen lesmirglizni, és újramázolni. Ha nagyon húznak az ablakok, akkor szivacsszalagot ragasztani a kivánt helyekre. Ezeket a kisebb munkákat egy kis ügyességgel bárki elvégezheti.

Sajnos a klotyó és a kád kijavításához már szakember kell, és a kicserélésük se lesz olcsó. Itt úgy lehetne spórolni, hogy a bedobált reklámujságokat figyelni, mikor, hol van szaniterárukból leárazás, kiárusítás, és akkor megvenni.

A fürdőszoba felújítását úgy is meg lehet oldani, hogy a kellékeket ( új wc, új kád, új csapok, csempe...) lassan gyújtögeti össze az ember, és amig minden össze nem jön, addig eltárolja valahol ezeket.

Ha ennyire le lennék égve, mint apukád, akkor én megtanulnám még a csempézést is valami könyvből. Csak nem lehet az már olyan nagy ördöngősség!

Ha a család közösen vág bele, saját kezűleg a lakásfelújításba, az még egy jó kis családi program is lehet, és az ember a saját keze munkáját jobban is megbecsüli. Lehet, hogy a végén még apukád is egész belejön majd! Hidd el, csak elkezdeni nehéz.

2012. febr. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A leírtaknál sokkal több probléma van a lakással.


Elég rossz helyen is van (a szomszédság), dupla ablak van és a külsőket nem lehet bezárni (már régen elkoptak), a klotyó aljáról kifolyik a víz, kád dettó, csapok szint úgy, a hűtő sem záródik rendesen, a tűzhely már legalább 40 éves, a bútorzatot pedig már meg sem említem. A padló linóleum, ami helyenként hiányzik.

2012. febr. 10. 18:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Hányan éltek a lakásban?
2012. márc. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!